355 Shares 2172 views

Beton rury: ciśnienie i bezciśnieniowy

Rury betonowe, mimo obecności na rynku wyrobów stalowych i polimerów, nie przestały być popularne. Mają tendencję do stosowania podczas autostrad instalacyjnych. Są one w stanie wytrzymać duże obciążenia.

Zakres zastosowania

Rury betonowe zbrojone są powszechne w inżynierii lądowej. Najczęściej są one wykorzystywane podczas instalacji szamb, które migrują do odpadów przemysłowych i domowych. Biorąc pod uwagę, że takie rury mają znaczną średnicę, są one powszechnie używane do montażu kolektorów głównych. Są niezastąpione w regeneracji systemów kanalizacji deszczowej. Takie rury mogą mieć inny profil, co umożliwia ich zastosowanie do instalacji różnych wzorów rodzaju wieże, fundacji i innych.

Odmiany w / w rurze

Wzmocnione rury betonowe są sklasyfikowane zgodnie z określonymi kryteriami. Tak więc, mogą one być o swobodnym przepływie. Produkty te są stosowane do transportowania cieczy pod wpływem siły ciężkości. Nie są one dopuszczone do stosowania w warunkach, które zapewniają znaczący płynów ciśnienia. Jednakże takie rurki mogą postrzegać wysokie obciążenia mechaniczne, a także posiada doskonałe właściwości wytrzymałościowe.

Druga klasyfikacja w / w probówkach – ciśnienie produktów stosowanych podczas montażu trasy, które działają pod wysokim ładunku w postaci ciśnienia wewnętrznego. Ta różnorodność produktów jest wykonana przez specjalnej technologii, która zapewnia realizację formowania, co poprawia cechy jakościowe. Ciśnienie rury betonowe mają dużą grubość ścianki, która czasami nie osiągnie 10%, w stosunku do średnicy wewnętrznej.

Istnieją także specjalne zastosowania rur, których średnica wynosi często 2 m przy długości 5 m. Tego rodzaju produkty są szczególnie trwałe. Jak dla rur ciśnieniowych, mogą mieć jedną z czterech zmian ciśnienia (5-20 atmosfer), są one wykorzystywane do płynów, które nie różnią się agresywne środowisko. W produkcji wyrobów szczególnie powszechne, średnicę, która znajduje się w 40-160 cm.

Rury betonowe klasyfikowane są nawet przy maksymalnej głębokości r. Istnieją 3 grupy, z których każda przyjmuje, w pewnej odległości od powierzchni, w 2, 4 i 6 m.

Socketed rury betonowe

Taka rurka ma postać tradycyjnego tworzywa sztucznego lub żeliwa kanalizacji. Aby dokonać parowania podobnych produktów hermetyczne uszczelki powinny być stosowane. Produkty takie jak rozgorzał po prostu położył, a to sprawia, że są tak powszechne. Średnica stawów większej niż średnica podstawowego. Takie produkty mogą być zarówno ciśnienia i swobodnego przepływu.

Znakowanie wyrobów betonowych

Aby zrozumieć, co produkt przed wami – żelbetowa bezciśnieniowej rury flary lub inne, konieczne jest, aby zrozumieć etykietowania. Tak więc, pierwsze dane, które mogą być widoczne w produkcie bezciśnieniowego, wyposażone w dzwon wskazania wielkości wewnętrzne dane przekroju podano w centymetrach. Natomiast w drugim połączeniu może zrozumieć, co długość rury, to, nawiasem mówiąc, jest oznaczany w decymetrów. Ta ostatnia postać – nośność, co wskazuje na prawidłowe położenie na głębokości montażu.

Jeżeli wzmocniony przepust rury betonowe mogą być stosowane przy układaniu systemu ciśnienie typu, to będzie literowy skrót TN. W obecności kołnierza na rurze, jedynego portu dokującego lub na nim, można zobaczyć TB oznaczeń, TP, TS, odpowiednio. Ale w sytuacji produkty szew może zawierać następujący napis: HF, DFT, TBFP, aby, Te i inne.

Zalety w / w produktów

Żelbetowy bezciśnieniowe rury lub ciśnienie mają wiele zalet, z których pierwszy obejmuje dużą wytrzymałość i niezawodność produktów. Te cechy są dzięki specjalnej technologii produkcji. Że odlewanie odśrodkowe produkuje mniej trwałe produkty. Podczas wytwarzania i zastosowania większej bloku decyzji. I zwiększoną wag / wag rur wystają małe koszty, które nie mogą być wyjaśnione w wysokich kosztów w produkcji; i zdolność do ulegania zmianom temperatury. Ponadto rury mogą być używane w szerokim zakresie temperatur. Są one dopuszczone do stosowania w trudnych warunkach środowiskowych. Beton nie może mieć wpływu na korozję i gnicie, co powoduje konsumenci wybierać go częściej niż stal. Wśród korzyści z ekspertów przeznaczyć właściwości dielektryczne materiału, pomaga wyeliminować prądy błądzące. Podawać takich Produkty więcej niż pół wieku.

Wady w / w rurze

Żelbetonowych rury swobodnego przepływu i ciśnienia oraz posiadają pewne wady. Czasem konieczne jest użycie specjalnego sprzętu do montażu, dzięki czemu wydajność pracy droższe. Ponadto, dla sprawnego przepływu płynów w niektórych przypadkach istnieje potrzeba smarować wewnętrznej powierzchni rur o specjalnej konstrukcji, co wiąże się z dodatkowymi kosztami robocizny.

GOST 6482-88

Wytwarzanie normy reguluje GOST: rury betonowe na nim muszą być zgodne z cechami odporności na wodę, a ponadto muszą być poddane wewnętrznego ciśnienia hydrostatycznego w ciągu 0,05 MPa. Beton musi być odporny na mróz. Ponadto, w odniesieniu do rur powinny być ciężkie betonowe przygotowane według GOST 26633, jego wytrzymałość na ściskanie powinno być równe B25.

Powiedział wytrzymałość na ściskanie może być zmieniony, ale niedopuszczalne odchylenia, które rozciągają się poza normą 13015.0. wodoodporne ściany rury muszą być zgodne z W4 klasy. absorpcja wody nie może przekraczać 6% wagowych. Ponieważ rama wzmacniająca może być stosowany ze stali A-l i A-III (GOST 5781).

Opis w / w rurze

Wszystkie specyfikacje jakościowe w / w rur reguluje wspomniany GOST, żelbetowe rury bezciśnieniowe muszą być wolne od pęknięć na ścianach, w przeciwnym razie korzystanie z ich utworów niemożliwe. Za wyjątkiem wystawać pęknięć skurczowych, którego szerokość nie przekracza 0,05 mm. Kompletność również określone standardy. W ten sposób, rurki, które są oznaczone jako TB PMT TBP i CU muszą być realizowane i dostarczone kupującemu razem z pierścieniami uszczelniającymi utworzonych na bazie kauczuku. Jakość jest również uzależniona od dokładności znakowania, oznacza to, że producent wyraźnie śledził wypisanym gości zasad. Znakowanie musi być nałożony na zewnętrzną powierzchnię gniazda, i oznaczenie może znajdować się na jednym końcu rurki rodzaju szwu.

Średnice rur betonowych zostały wymienione powyżej i jest bardzo zróżnicowana. Do instalacji systemu można wybrać produkt z określonymi parametrami. Nie myśl, że jeśli instalacja będzie musiał zainwestować w ciężki sprzęt, system będzie dużo droższy niż ten, który jest oparty na rurze z innego materiału. Po związaniu betonu rury mogą płacić za siebie przez całe życie, bez konieczności naprawy przez długi czas.

Rury żelbetowe gniazdowe są wygodne do układania, dlatego stosuje się je najczęściej, ale przed samodzielnego montażu systemu należy skonsultować się ze specjalistą.