86 Shares 3162 views

Ben Askren: od olimpiady do walki mieszane

Ben Askren – dwukrotny mistrz Narodowej Athletic Association, przed igrzyskami olimpijskimi w 2008 roku, udało się ustanowić siebie jako utalentowanego sportowca w zawodach zapaśniczych. Medale na olimpiadzie nie dostał, ale jego przejście w 2009 roku, profesjonalne konkursy mieszane sztuki walki oznaczał przybycie jednego z najbardziej wysokiego szczebla i elitarnych wojowników w sporcie w ostatnich latach.

krótka informacja

Nazwa: Ben Askren.

Nick: Funky.

Data urodzenia: 18 lipca 1984 roku.

Kategoria wagowa: średnia waga.

Trener: Duke Rufus.

Ilość walk: 15.

Najwięcej zwycięstw: 14.

Liczba zmian: 0.

Liczba nieudanych walk: 1.

Pierwsza bitwa: 07 lutego 2009.

Ostatnia walka: 15 kwietnia 2016.

razy

Ben Askren rozpoczął karierę jako zawodowy MMA fighter w 2009 roku. Potem w pełni uzasadnione hype stworzony wokół niego, pewnie wygrywając każdą bitwę w ciągu zaledwie jednej rundzie. Dostać 3 zwycięstw w 2009 roku pomyślnie przeszedł drugi sezon w dywizji półśredniej, gdzie dwukrotnie pokonał Ryana Thomasa, a następnie Dan Hornbaklom i mistrz Lyman Hood.

Pchnięcie i twórczy fighter Ben Askren, pomimo faktu, że nie jest to pełny zestaw umiejętności w dziedzinie MMA, mogli się ostać wobec ulubionego Lyman Hood. Następnie użył dusznym kombinacji obu, tak jak jest to w przypadku Hornbaklom pokonał Tiger Schulman. W tej chwili żaden z odbiorem jiu-jitsu nie obejścia tej techniki. Riddle, pozwolił Askrenu zdobyć mistrzowski pas nadal nie jest rozwiązany.

Od wygranej wozów 4 razy skutecznie bronił swojego prawa do pasa. Pokonał Jay Hierona a następnie Douglas Lima. Podczas trzeciej walce musiałem przestać o pomoc lekarza, jak oczach wrogów Bena Karla Amussen została całkowicie zamknięta, i to było podstawą do zwycięstwa. W czwartej walce z Andrey Koreshkov Ben również wygrał, ale jako wynik techniczny nokaut.

Nowy początek

Po serii oszałamiające zwycięstwo Ben Askren nie jest potrzebna w każdej promocji. Jego nazwa mówi sama za siebie. Dlatego został zauważony w Singapurze w MMA organizacji jedno mistrzostwo, z którą podpisał kontrakt na sześć walk.

30 maja 2014 Askern zadebiutował pod nową etykietą przed Bakhtiyar Abbasov, ze względu na które nie było kilka zwycięstw. W pierwszej rundzie pokonał rywala, z powodzeniem stosując bolesny chwyt. Następnie walczył japoński mistrz w półciężkiej Nobutatsu Suzuki i wygrał tylko dla niektórych minuty i dwadzieścia cztery sekundy, co pozwoliło mu, aby dodać do swojej kolekcji kolejny mistrzowskiego pasa.

Choć to osiągnięcie Ben Askerna końca, ale to nie znaczy, że koniec jego niesamowitym potencjale. Czekamy na jeszcze bardziej spektakularne i udanych walkach.