564 Shares 922 views

Przegięcia pęcherzyka żółciowego: przyczyny i leczenie

Przegięcia pęcherzyka żółciowego – najczęściej wrodzonych nieprawidłowości, które powstaje w wyniku procesu z dysplazją tkanki łącznej. Ten chrząstki, więzadła, zastawki serca i innych struktur, takich jak żółciowych.

Przegięcia pęcherzyka żółciowego u dzieci zwykle wykrywane przypadkowo do diagnozowania innych chorób przewodu pokarmowego. Jeżeli nie ma żadnych szczególnych objawów, można przyjąć dziecko lub dorośli normalne dyskinezy.

Przegięcia pęcherzyka żółciowego jest czasami przez lata, nie tylko jako wady wrodzone. Jest to wywołane głównie przewlekłych procesów zapalnych, co prowadzi do odkształcenia ściany, tworząc zrostów. Badanie USG w takich przypadkach pokazuje, że pęcherzyka żółciowego jest bardzo wygięta. W takiej sytuacji, i oznaczone objawów klinicznych związanych z przejawami zapalenia dróg żółciowych lub pęcherzyka żółciowego.

Przegięcia pęcherzyka żółciowego czasami występuje, gdy pominięcie organów dla wielu powodów. Najczęściej występuje u pacjentów niedożywionych i starszych. Bańka może być skręcona w takim stopniu, że prowadzi do wstrzymania dopływu krwi i martwicy części leżących następnie rozerwanie tkanki i rozwojem zapalenia otrzewnej.

Ta ostatnia sytuacja jest bardzo poważna i wymaga natychmiastowego reagowania z chirurgii.

leczenie

Przegięcia pęcherzyka dorosłych odnosi się do choroby, która ma być leczona. Aby to zrobić, należy podjąć specjalne leki. Czas trwania kursu – 2 tygodnie, biorą 3-4. Gdy obróbka jest stosowana żółciopędne (Gepabene Flamini) lub syntetyczne leki (Nicodin, Tsikvalon i inni). Przebieg leczenia odbywa się w cyklu kwartalnym. W wrodzoną plątania pęcherzyka żółciowego objawy choroby są małe i nie powodują żadnych niedogodności.

Są sprawdzone fizjoterapia (elektroforeza z novotel, ultradźwięki). Po zaostrzenia powinien robić ćwiczenia terapeutyczne, unikając gwałtownych ruchów i dźwiganie ciężarów.

Przegięcia pęcherzyka żółciowego. dieta

Jest to konieczne, aby ograniczyć zużycie dżem, miód, cukier i wyroby cukiernicze, a także wyeliminowanie ostrych, kwaśnych i smażonych potraw. Całe jedzenie jest gotowane pieczone lub gotowane. Konieczne jest także, aby unikać jedzenia potraw słonych i bardzo zimne.

Kukurydza jedwabiu i olej mają dobre właściwości choleretic i pomaga uporać się z pęcherzyka żółciowego funkcyj zgodności. Warto mieć dyni surowe lub gotowane na 500 gramów dziennie lub pić sok z dyni.

choroba pęcherzyka żółciowego są dobrze traktowane produkty pszczele – pyłek lub pyłku. Są one przyjmować na pusty żołądek do 3 razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem.

Przydatne stosowanie dodatków do żywności pektyna – jabłko, buraki, dynia. Poprawiają perystaltykę jelit. Post jest dobre do jedzenia owoców i warzyw, starannie je żucia. Trzeba picia cieczy niezbędną ilość (nie mniej niż 1,5 litra) do zapobiegania zgrubienie żółciowych, które z deficytem wody jest przyspieszone.

Nie powinniśmy zapominać o fizykoterapii, które wraz z leki i środki folk oraz radzenia sobie z chorobą, jak przegięcia pęcherzyka żółciowego.