440 Shares 5951 views

Co wymaga VPN związek

Wiele osób chce wiedzieć, co to jest VPN-connection i dlaczego jest to potrzebne. Powiedzmy to zrozumieć z prostego ciasnego języka, nie wyleje profesjonalną terminologię, tak aby każdy mógł go zrozumieć. Połączenie VPN – bezpieczna sieć (tunel), utworzony w Internecie, który nie jest chroniony. Jeśli weźmiemy pod uwagę najprostszą formę, jest to tunel VPN-składający się z klientem, który znajduje się na komputerze użytkownika, a serwerem VPN. W tunelu wystąpić:

– szyfrowanie;

– ochrona;

– Zmiana informacji wymienianych między komputerem użytkownika i obiektów znajdujących się w Internecie.

Zalety tej ochrony

Dlaczego muszę połączenia VPN i co jest jego zaletą? VPN wymagana jest czasem, aby ukryć ich adresy IP jako anonimowy użytkownik. Istnieją sytuacje, gdy jest to niezbędne do pobierania plików z sieci, która zabrania robić z krajami adresów IP, które znajdują się w klientów. Innym jest konieczność szyfrowania ruchu wysłane z komputera użytkownika na miejscu (punkt) przeznaczenia. Okazuje się, że istnieje sporo sytuacje, w których używanie połączenia VPN.

Mechanizm stosując związek VPN

Spójrzmy na przykład, co jest często spotykane w prawdziwym życiu. Te dni są coraz bardziej popularne i często są darmowe publiczne sieci Wi-Fi. Są wszędzie:

– w kawiarni;

– w restauracji;

– w hotelach;

– innych miejscach publicznych.

Liczba urządzeń zdolnych do łączenia się z Internetem jest stale wzrasta. Tam palmtopy, telefony komórkowe, netbooki i inne urządzenia. podoba nowoczesne ludzi, gdyż pozwala w wielu miejscach bez problemu podłączyć do swojej poczty, aby wejść do sieci społecznych, można pracować na urlopie, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Ale czy kiedykolwiek myślał o tym, jak to jest bezpieczne? Jesteśmy przekonani, że nikt w open space niechronionych sieci ukradnie poświadczeń i haseł? Nie każdy wie, ale analizując taki ruch bez ochrony, łatwy dostęp do danych osobowych, ustawienie kontrola jest już na komputerze. Tutaj przychodzi połączenie VPN. Musisz go zainstalować przed podłączeniem przez niezabezpieczoną sieć.

Jak zainstalować VPN

Skonfigurować połączenie VPN w systemie Windows 7 nie jest trudne. Zasada jest prawie taka sama jak w każdym połączeniu sieciowym. trzeba będzie panel sterowania, gdzie można pójść w sekcji zatytułowanej „Sieć i Internet”, w którym kliknij na „Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć.” Po tym, wybrać opcję połączenia. Chodzi o rozdział „Podłączanie do pracy”, to on będzie skonfigurować VPN. Następnie trzeba dostarczyć informacji o tym, jak VPN-połączenie zostanie przeprowadzone. Ponad istniejącego połączenia z Internetem lub dedykowanego numeru telefonu. W razie wątpliwości, należy wybrać pierwszą opcję. W następnym kroku należy wprowadzić adres IP (można wymienić komputer), do którego można podłączyć za pomocą tunelu VPN. Nauczyć się go od administratora sieci. Następnie wprowadź poświadczenia dostępu. Następnie naciśnij przycisk „Połącz”.

Ważne jest, aby utworzyć połączenie VPN, a następnie ustanowić bezpieczny kanał nie jest straszna przechwycenie. Można łatwo sprawdzić pocztę, przejdź do odpowiednich stron pod hasłem.