674 Shares 9014 views

Jak rap prawidłowo: wskazówki dla początkujących


Nie jest tajemnicą, że zawodowi raperzy nie lubią rozmawiać o tajemnicach jego umiejętności, a nie męczące jednocześnie zauważając, że wszystkie osiągnięte tylko dzięki talentowi, pracy i poświęcenia. Ale wielu młodych ludzi są bardzo zaniepokojeni, jak nauczyć się rapem. Dlatego zdecydowaliśmy się na kilka wykonawców pomaga początkującym, którzy chcą wyrazić siebie w tym popularnym kierunkiem muzycznym teraz.

Jak rap: rytm

Zacznijmy od tego, że każdy raper ma swój własny styl odczyty podpis – specjalny styl wydajności, który jest charakterystyczny dla danego stylu muzycznego. Ale dla każdego artysty ważne jest, aby się tam dostać w trochę jest. To nie jest takie proste. Pomimo faktu, że muzyka rap na pierwszy rzut oka wydaje się dość prymitywny, są bardzo rytmiczne i ważne jest, aby złapać rytm. Zacznij trening z, pobrać swoje ulubione utwory w „Minus Muzyka One” (bez tekstu), którego sposób wykonywania jesteś już dobrze znane, i starają się odczytać pod jej rapu. W tym przypadku nie jest konieczne, aby mieć swój odczyt wzrok był identyczny z oryginałem – można rozciągnąć słowa, dodaj swoją intonację, zatrzymując się. Ogólnie rzecz biorąc, nie bój się eksperymentować, tak długo jak to tylko trening, ale w tym samym czasie i znaleźć swoje własne „ja” w rap.

Jak rap: dykcja

Jeśli od dawna uczniem tej muzycznego kierunku, napewno zauważyłeś, jak czasami zdarza się szybko czyta niektórych artystów. To wygląda jak tornado języka z akompaniamentem muzycznym. W tym przypadku, wszystkie słowa, które słyszał i rozumiał doskonale. Dlatego, jeśli masz problemy z dykcją, istnieją pewne wady, jąkanie zadziorów, jest bardzo złe dla kariery. Załóżmy, że piszesz świetne teksty i muzykę, ale widzowie nie będą mogli zrozumieć, co chcesz przekazać im przez ich piosenek. Na dykcja mogą i powinny pracować nie mniej niż zrobić wiodącą aktualności i inne programy radiowe i telewizyjne. Zacznij od tradycyjnych ćwiczeń – język twistery o różnym stopniu złożoności.

Jak rap: Breath

Niektórzy początkujący wykonawcy mają problemy z oddychaniem. Przyczyn tego może być kilka – palenie, astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli , etc. To również nie jest dobre, ponieważ czytanie niektórych obszarach kompozycji być śpiewane, że mówi w tym samym oddechu. A jeśli w studiu podczas nagrywania piosenek nadal jest możliwe, aby w jakiś sposób „retuszu”, a następnie na koncert wyjść nie będzie działać w żaden sposób. Jego dyhalku powinny być rozwijane. Możesz zacząć od tego, że aby rzucić palenie, a następnie udać się do uprawiania sportów, joga, wykonując różne ćwiczenia oddechowe i gimnastyki (na przykład, oksisayz). Ponadto, znaczenie poprawnej pisowni tekstów do nich w niektórych miejscach były tylko przerwa w celu umożliwienia wziąć oddech.

Jak rap: emocji i dynamiki

Emocje muszą być obecne w ogóle w żadnym z utworów, niezależnie od gatunku muzyki. Ale w rap, z jego tekstów o orientacji społecznej, politycznej lub innej, powinny one być jeszcze bardziej. Ponadto, emocje pomagają przekazać społeczeństwu sens piosenki, słowa i myśli w odniesieniu do poruszonych problemów torowych. Dlatego powinien nie tylko zrozumieć, ale także poczuć to, co śpiewam, żeby go doświadczyć. I to nie ma znaczenia, że będzie to dla emocji (radość, wstręt, gniew, użalanie się nad sobą, beznadziejności, itd.). Najważniejsze, że oni po prostu byli. W tym przypadku należy również szkolić. Na przykład, spróbuj prostych wyrażeń ( „I love you” czy „Mam nowego laptopa”) wymówienia z różnych emocji (zmęczenie, ze złości, radości, strachu, itd.).

Jak czytać rap: Dostawa i raspevki

Złożenie i melodia – to ważne elementy, które razem dają kompozycjom dynamiczny, ożywić je. Pierwszym z nich jest głośno, ale nie osiągając ora lub odczyt krzyk, który charakteryzuje emocjonalność. Należy również rozwijać głos coaching, który jest bardzo łatwy do zgrywania podczas występów na żywo.

Raspevki przedstawia przejście z lektury halfpennies. Wiele takich przykładów w zagranicznych piosenek raperów, jak również nasze MS hałasu podczas odczytów po wersecie jest bardzo melodyjny refren. Dlatego uczą się czytać trochę, musimy również mieć wiedzę co najmniej około azah śpiewu.