526 Shares 5121 views

"Saiga MK-03": opinie i strojenie

„Saiga MK-03” – polowania karabin automatycznego ładowania z metalu typu ramki Stock, przeznaczony do polowania zarówno małych i średniej zwierzęcia w różnych warunkach klimatycznych. Jest to dokonywane na podstawie karabinu Kałasznikow oraz szereg modyfikacji do różnych kalibrów. Chodziło o to broń zostaną omówione w artykule.

Trochę historii

Pierwsza strzelba do polowania został opublikowany w 1970 roku. Powodem dla szalonej idei projektowych w tym kierunku był sekretarzem generalnym Komunistycznej Partii Kazachstanu skierowane osobiście do Leonidu Ilichu Brezhnevu na wynalezieniu broni myśliwskiej, która pozwala strzelać migracyjnego ludności Saiga, pałaszować upraw w stepy Kazachstanu.

Myśliwi z karabinami standardowej wielkiej gry, takie zadanie nie mogli sobie poradzić.

Zadanie stworzenia takiego produktu został wprowadzony przed fabryce „Izhmash”. Pierwsze karabiny testowane w Kazachstanie zostały wyprodukowane pod 5,45.

„Saiga” w latach '90

Karabinek pozostał rzadkość aż do wystąpienia tzw dziewięćdziesiątych ozdobny kraju, gdy przód „Izhmash” otrzymał zadanie masowej produkcji broni typu wojskowego, dostosowany do potrzeb ludności ze względu na niestabilną sytuację w kraju, szalejącą przestępczością. A także ze względu na dostosowanie prawa odpowiedzialnymi za obrót bronią cywilnych.

Podczas gdy wskaźnik dla „Saiga” został wybrany bardzo szczególna – kaseta z „Magnum” amerykańskiej produkcji.

Kolejny krok – zwolnienie z karabinu pod tym bardziej do przyjęcia dla Rosji kaseta 20 przyrządu. Takie bronie były przeznaczone nie tylko dla samoobrony i realizacji funkcji bezpieczeństwa, ale także do polowania na małe i średnie grę i strzelectwo sportowe.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych został utworzony Saiga próbka gładkolufowej komorowe do 12 Gauge. Produkt został zaprojektowany na podstawie karabinu Kałasznikow.

Późniejszy los

Produkcja strzelb myśliwskich z lufą gwintowaną podawanego w skojarzeniu. Jednak z próbek wizytówek Kałasznikow – niezawodność, jakość i długa żywotność – myśliwi często narzekali na słabą celność podczas strzelania seriami. W rzeczywistości, mogę tylko pomarzyć dokładnością snajpera podczas obchodzenia się z karabinu, zbudowany na bazie maszyny, przeznaczonej dla sił zbrojnych.

Pomysł radykalnej modernizacji doprowadziły do zwiększonej próbki „Saiga-M”, zapoczątkowało szereg strzelb myśliwskich z gwintowaną lufą.

W rezultacie w roku 2000 fabryka „Izhmash” wydała linię strzelb myśliwskich i karabinów oparciu AK.

Karabinek "Saiga MK-03" – wspólny rzeczownik

Samozaładowczy mały karabinek wykonany na podstawie „AK-102” chambered 5.56, a oparte na „AK-104” na 7,62.

Jest to najbardziej kompaktowy z gwintowaną karabiny dla samoobrony dozwolonych prawem rosyjskim.

Dane są następujące: o długości 415 mm, ciężar lufy (z pustą magazyn) – nie więcej niż 3,5 kg, obłożenie sklepu – 5-10 rundy (do 7,62) i 10 (dla kalibru 5,56).

„Saiga MK-03,223 rem» w porównaniu z innymi próbkami

Oznaczenie «.223 rem» odnosi się do modyfikacji pod karabinka kalibru .223 rem. W rzeczywistości, jest to ten sam kaliber 5,56, tylko w klasyfikacji zachodniej. kraje NATO dawna lubiący rosyjskiej broni do przypisywania własnych wskaźników rozwoju.

Różni się on od karabinka „Saiga MK-03” przez obecność klasycznego kolbą polowania przesunięty do tyłu mechanizm spustowy, oznaczony jako „rem” w sklepie. Należy również zauważyć, że taki nie jest wykonana w stylu klaksonu z AK.

Tuning zewnętrzny „Saiga MK-03,223 rem» nie koncentruje się na krajowym karabinu Kałasznikow i amerykańskiego «Ruger».

Jeśli porównamy 223 do 7,62 REM, pierwszy jest bardziej dokładne, ale nie mają największą wszechstronność i nadaje się do strzelania sportowego na cele, a nie do polowania.

Jeśli zobaczyć opinie wydatków „Saiga MK-03” – najlepszym rozwiązaniem dla myśliwych. Po pierwsze, odpowiednie do polowania na to zwierzę jak wilk lub lis. Po drugie, stosunkowo niski koszt amunicji uzupełnienia 3,5 rubli za kasety.

„Saiga MK-03” jest idealny do samoobrony: kompaktowa broń, potężny nabój ma dobrą siłę hamowania.

Trochę o tuningu

Fani poprawy ich broni myśliwskiej zawsze nie przeszkadza, aby dać krótki strzelać ciężar inne (lub znajomego) z różnego rodzaju modyfikacje, czy dodatkowa rękojeść, latarka, wskaźnik laserowy, optycznego lub kolimatora wzrok. W ogóle, wszystko, co brak wyobraźni. Tylko nie okazało beczki dołączony granatnik do polowania znieść całą populację lub zatrzymać inwazję królików z jednego lub dwóch wybuchów.

„Saiga MK-03” obejmuje także instalację wymienny bazy Tkacz różnych próbek. Polityka cena tego strojenia wynosi od 2900 do 35 000, w zależności od życzenia i możliwości klienta.

Na półkach sklepów mają podłużne uchwyty, rury gazowe i odbiornik. opcja będzie kosztować budżet 2500 r. Fani futurystyczny design i diamentowych wkładów można zawsze znaleźć wyższą cenę.

Miłośnicy mocnych wrażeń i fanów strzelać leżąc ze schroniska (czy polowanie lub strzelanie sport) dla karabinka „Saiga MK-03” mogą być oferowane różne chwytający dwójnóg, które są zamontowane na belce Pikattini (cena do 2000 str.), A także dwójnóg przesuwnych tkacz przy barze w górę do 8000 p wskazano powyżej.

Różni się pod względem wielkości i kwiaciarni zajmują przedziale cenowym od 500 do 1100 rubli.

Latarka z karabinu wierzchowca i wskaźnikiem laserowym „tick-2P + wskaźnik laserowy” będzie kosztować amatora jak piękno na 14 000.

Unosi się z różnych typów wylotowego hamulca-kompensacyjnym lub płomieni zakresie ochronnika wartości od 1500 do 3200 rubli.

Ramiona i zderzaki gumowe do kolbami można znaleźć zarówno dla 600 i 7000 rubli. dyspersja cena jest bardzo cierpliwy, w zależności od materiału.

Nie jest tanio i będzie kosztować klocki zamienne na rurze gazowej jak przedramię – od 2800 do 3600 rubli.

Takie małe przedmioty, takie jak żebra, mieszczą 3000 rubli. Tak, że utrata tych kosztownych zapalonych myśliwych.

W zasadzie wszystkie części trzeba znaleźć przystawki. W razie potrzeby wymienić problem może być spowodowany jedynie przez Polityce Prywatności.