377 Shares 7632 views

Jak powiedzieć dziecku o rozwiedzionych rodziców, a nie go skrzywdzić

Co jest dobre na rozwód? Spółka. Jeśli zdecydowałeś, że rozwód jest najlepszym rozwiązaniem dla swojej rodziny, nie jesteś sam: Około 50 procent małżeństw kończy się rozwodem. Jednak bez względu na to, jak często było to zjawisko, rozwód budzi wiele trudnych pytań dla rodziców. Jak powiedzieć dziecku taką wiadomość? Kto ma zamiar spędzać więcej czasu ze swoim dzieckiem? A co się dzieje, kiedy jesteś gotowy, aby przejść na randki z innymi ludźmi?

Porozmawiaj ze swoim dzieckiem o rozwodzie

Niestety, w prosty sposób powiedzieć dziecku, że jesteś rozwiedziony, nie istnieją. Co było mieć nieszczęśliwe małżeństwo, to może wydawać się dziecku szczęśliwą rodziną. Jeszcze bardziej prawdopodobne, że dziecko czuł napięcie, ale miał nadzieję, że wszystko będzie. I tu jest ironia: trzeba będzie pracować z byłego małżonka jest prawie razem jako zespół, aby powiedzieć dziecku o rozwodzie wiadomościach.

Co mogę powiedzieć?

Byłoby lepiej, gdyby oboje rodzice powiedzieć dziecku o tym razem. Dziecko chce wiedzieć szczegóły jak rozwód wpłynie go osobiście: gdzie będzie spać, będzie miał swój własny pokój, i tak dalej. W związku z tym, na pewno trzeba odpowiedzieć na wszystkie jego pytania. W żadnym wypadku nie można obwiniać za rozwód kogoś jednego. Nie kłam i nie powiedzieć dziecku, że nic się nie zmieni i wszystko będzie jak dawniej, ponieważ wie, że wszystko się zmieni. Zamiast tego, spróbuj zachęcić dziecko i przekonać go, że jedno z rodziców jest bardzo lubiący niego, zawsze będzie tam w razie potrzeby, i że każdy z nich jest jego rodzic indywidualnie.

wspólna opieka

Oczywiście, współpraca rodzicielstwo po rozwodzie – to trudne zadanie, zwłaszcza gdy pojawiają się pytania o kurateli. Potrzeby każdego dziecka są różne, a kiedy przychodzi do opieki, potrzeby te powinny być na czele. Dzieci powinny zawsze mieć dostęp do obu rodziców, ale również odgrywa ważną rolę stabilności, że jest to działanie zgodne ze szczególnym rutyny. Posiadanie jasnych zasad i procedur w każdym z domów rodziców może mieć korzystny wpływ na dziecko.

Co nie możemy mówić

Twoje dziecko kocha oboje rodziców, a jeśli mówią złe rzeczy o swojej byłej małżonki, to tylko zranić dziecko. Będziesz musiał ugryźć się w język, a w każdym razie nie mów nic złego o swoim byłym partnerem, i trzeba się wykazać jako jasno: wspierasz relacji dziecka z drugim rodzicem.