186 Shares 8474 views

GAZ-3937 "Vodnik": specyfikacje techniczne i zdjęcia. GAZ-39371 "Vodnik"

Wszystko samochodowych Rosja, wraz z roślinami transportu cywilnego produkować sprzęt na zamówienie Ministerstwa Obrony. Gaz był wyjątkiem. Jej konstruktor został opracowany GAZ-3937 „Vodnik”, który jest pod wieloma względami lepszy od słynnego terenowych Hummer i US Army, w przeciwieństwie do tego, jest zmienna.

Historia powstania

Pierwszy „Vodnik” został pokazany publicznie w 1994 roku na wystawie „uzbrojenie 94-ratowniczej” jako multi terrain vehicle (w wersji cywilnej) przez GAZ-3907 liczba.

Ministerstwo Obrony w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku wydano wymagania taktyczne i techniczne dla projektu „Vodnik”, który miał zastąpić kółkach Intelligence opancerzony i sabotażu maszyny.

Ale projekt został odłożony na półkę, kiedy to przeszedł próby morskie dwóch pierwszych prototypów. Tylko w 1998 roku zatwierdzono dokumentację techniczną dla tego samochodu, a przyjęte przez to było w 2007 roku.

Kilka samochodów wzięło udział w walkach w Czeczenii. W sumie dwieście pięćdziesiąt pojazdy wojskowe zostały wyprodukowane pod koniec 2007 roku, pięćdziesiąt Ministerstwo Obrony położono na zachowanie długotrwałego przechowywania.

projekt samochodu

„Vodnik” – modułowy pojazd. Opiera się ona głównie na jednostkach oraz jednostek montażowych seryjny samochodów, więc technicznego przygotowania do jej masowej produkcji przy niskich kosztach ani środków, ani czasu.

Podstawą konstrukcji jest modułowy montaż obwodu. To pozwala szybko zmienić różne moduły, w tym w dziedzinie.

Dwa wymienny moduł spawane skrzynia mają różne funkcje. Przedni zawiera również dwie części oddzielone zamkniętej strefy: jednostkę sterującą do przedziału załogi i mocą silnika. Dla GAZ-3937 podwoić go. I dowódca przestrzeni znajduje się za kierowcą, do wsiadania i wysiadania są włazy w dachu. GAZ-39371 „Vodnik” i zapewnia miejsce na radiooperatora z luku do wsiadania i wysiadania, który znajduje się za kierowcą. Dowódca jednostki siada obok kierowcy, dla nich są wykonane w drzwiach modułu.

Tylny moduł – przedział do przewozu osób, towarów lub montażu różnych urządzeń specjalnych.

parametry techniczne

Na maszynach „VODNIK” Family używane części i zespołów, które zostały przetestowane w rzeczywistych warunkach na pancerzu dotychczasowych osiągnięć. Podwozie z wysoką niezawodnością stanowi połączenie tereny nad trudnym terenie i gładkość. Przemieszczenie ciało pozwala przezwyciężyć bariery wodnej Wade w wodzie, za pomocą rolki jak silnik, jednak małą szybkość 5 km / h. Połączenie tych cech szybkiego możliwością zmiany samochodu terenowego i pozwala rzucać w bojowych jednostek wojskowych na długich dystansach i bez przygotowania, aby przyłączyć się do bitwy.

Potężny silnik wysokoprężny lub pięciocylindrowy silnik atmosferyczny marka Toyota, turbodoładowany czterocylindrowy lub z Daimler Chrysler, w zależności od wersji, pozwala na rozwijanie dużych prędkościach od 112 do 130 km / h, z kątem 35 stopni do wspinaczki.

Opona pneumatyczna, w którym ciśnienie jest regulowane z kabiny kierowcy, drążek skrętny układ niezależne zawieszenie, prześwit 500 mm rozmiar i duża średnica koła umożliwiają GAZ-3937 aby rozwijać wielką prędkością i w cross-country.

W celu ochrony personelu rezerwacje na kilka różnych sposobów, w tym dodatkowe opancerzenie.

moduły wymienne

Zadanie do wykonania, które stworzył GAZ-3937 „Vodnik” – jest transport w pierwszej kolejności załogi w obszarach o słabej przepuszczalności. Dlatego też, w module bazowym tylnej jest przeznaczony do przewozu ośmiu osób. Siedzenia, dzięki specjalnej konstrukcji, można zainstalować z powrotem do tyłu lub twarzą w twarz. Sześć drzwi, dwa z tyłu i po bokach, które wznoszą się w pozycji otwartej, która odbyła się za pomocą sprężyn gazowych, pozwalają wykonać załadunek i rozładunek personelu w krótkim czasie.

Razem GAZ-3937 może być wyposażony w dwudziestu sześciu modułów wojskowych i gospodarczych wtykowych. Oznacza to, że jedna rama może być wyposażona w specjalnym pojeździe wojskowym, opancerzony z różnych rodzajów broni, usługi motoryzacyjne: z jednostek mieszkalnych lub stacji z paliwem i kompleksu energetycznego i platform załadowczych.

projekt wada

Pomimo kilku udanych rozwiązań technicznych i wysokiej wydajności „Vodnik” spread wśród żołnierzy nie jest odbierany.

Po pierwsze, zamknięte przegroda pomiędzy komorami, w razie potrzeby zapobiega zmianie z miejsca na miejsce. W walce, dowódca nie może zastąpić emeryturze strzałkę bez wychodzenia z samochodu.

Ponadto spaliny zostawić pod dnem samochodu w celu zwiększenia ruchu skradania. Ale nawet bez tego głośny dźwięk wydechu jak rury wydechowej nie jest znacząco wzmocniony, odbite od powierzchni jezdni, a uzyskanie na płaskim dnie. Przedziały hałas jest taki, że przenośne radio ustawione na pokładzie, nie jest możliwe do wykorzystania.

Modułowość GAZ-3937 nie jest dopuszczalne, aby strukturę całkowicie pływający do pokonywania przeszkód wodnych.

A co najważniejsze, płaskie powierzchnie dna i boków urządzenia znacznie zmniejsza przeżywalność GAZ-39371 „Vodnik” (zdjęcie powyżej). Całkowicie dno przybiera fali uderzeniowej z bomby i kopalń i zgrubienie całkowicie wyeliminować rykoszetu w kontakcie z boku.

wersja cywilna

W trudnych warunkach gospodarczych początku tego wieku maszyna Arzamas współpracuje z JSC „Polaks” (Odessa) rozpoczął wydawanie indywidualne zamówienie wersje cywilne GAZ-39371 „Vodnik”. pojazdów cywilnych terenowy wyposażony w czterocylindrowego silnika wysokoprężnego „Caterpillar-3114”, o pojemności 148 litrów. a., chociaż zamówienia można skonfigurować i mocniejszy silnik do 275 litrów. a.

Firma Motyw „Kushirtsa” moduł tylny wykończenia został opracowany w kilku wariantach. Ulepszony kabiny izolacji nim zamontowane ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, interkomu i audio.

Waży GAZ-39371 „Vodnik” trochę więcej niż sześć ton, jego maksymalna prędkość na dobrej drodze – 100 km / h na jednym tankowania może podróżować tysiące kilometrów.

Wnioskiem z przekładnią nabywcy może być ręczny lub automatyczny, z trzech różnych narzędzi, w tym „Tiptronic”. Można także zainstalować urządzenia zezowa wyciągarkę elektryczną z siłą ponad pięciu ton i dwa mechanicznej strumienia, dzięki czemu woda osiągnie prędkość 12 km / h.

Ten samochód jest nabywca. Po tym wszystkim, nie ma znaczenia niedociągnięć GAZ-39371 jako pojazd bojowy dla niego najważniejszą rzeczą dla osób fizycznych – zwiększenie przepuszczalności.