416 Shares 8491 views

Dowiedz się, jak pociągnąć za sznurki na gitarze poprawnie

Jeśli zaczniesz uczyć się grać na gitarze, trzeba będzie nauczyć się ciągnąć za sznurki poprawnie. Wydawać by się mogło, że nie powinno być proste, ale z jakiegoś powodu wielu gitarzystów narzekają na swoich instrumentach muzycznych: „zdenerwowany Guitar zbyt szybko, system nie trzymaj” W tym przypadku, można by pomyśleć, że wszystkie usterki tanich akcesoriów i niedrogiego narzędzia. Ale sprzęt nie jest winien, ale po prostu trzeba wiedzieć jak pociągać za sznurki na gitarze prawidłowo.

Zacznijmy od faktu, że istnieją różne rodzaje strun. Pochodzą one z metalu i syntetyczny (nylon). Po pierwsze – jest to (z obecnością kotew) jest zwykle ciąg do gitar elektrycznych lub instrumentów wzmocnionej konstrukcji. Oczywiście, są głośniejsze niż nylon, ale klasyczne gitary ich instalacji nie jest konieczne. Nie po to sowa może nawet doprowadzić do uszkodzenia instrumentu muzycznego, który nie jest tani. Wyciągnąć metalowe struny potrzebują więcej niż sztucznego (poliamidu).

Jakie trudności są zazwyczaj do czynienia gitarzysty na początku szkolenia? Jak pociągnąć za sznurki w taki sposób, aby zapobiec ich ślizganiu się rolki i jak to naprawić na stojaku? Porozmawiajmy najpierw o tym, jak wyciągnąć struny nylonowe. Dla początkujących gitarzystów pasują one lepiej, są bardziej wytrzymałe i są zamontowane na gitarze klasycznej. Ponadto, po odtworzeniu takiego instrumentu palce niemal boli.

Należy rozpocząć od zamocowania strun na statywie. Jest to konieczne, aby dociskać swój koniec do otworu i zabezpieczony węzeł poprzez wkręcenie końcówki w pętli kilka razy. Tak więc, struny nylonowe są zamocowane na statywie i nie ślizgać. Potem, bez większego wysiłku jest to napięcie, można przystąpić do kolejnego etapu procesu.

Teraz syntetycznych (nylon) ciąg naprawić i rany na krojenia. Ta operacja jest prosta. Syntetyczny napis na płycie jest ustalona łatwo, jeśli podczas nawijania dać to lekkie napięcie, trzymając go za rękę. Dla każdej struny w mechanizmie Kolková zapewnia pewną poduszkę. Jeśli będziemy trzymać się tej kolejności, końce nie będzie niewygodne podczas strojenia gitary. Komfort w nauce i gra na instrumencie muzycznym jest bardzo ważne. Oto, co do zasady, iw ogóle.

Teraz pomówmy o tym, jak pociągnąć za sznurki z metalu (na gitarach elektrycznych). Do uwagę należy wziąć pod uwagę fakt, że w przeciwieństwie do struny metalowe są syntetyczne. Są twardsze i stoją zabezpieczone przez istniejące na końcach specjalnymi kulkami. Oznacza to, zrobić pętlę i wiązać węzły do mocowania metalowe struny nie masz. Proces prowadzi się w następującej kolejności:

  • Przede wszystkim, podobnie jak w poprzednio badanym przypadku struny metalowe muszą być przymocowane do stojaka. Wystarczy przewlec końcówkę każdego z nich w odpowiedni otwór w mostku i pociągnąć do góry, aż do zatrzaśnięcia przez specjalną piłkę. Zaostrzenie odbywa się z wystarczającą siłą. Należy upewnić się, że pulchny piłka siedzi w otworze mostu lub podstawki.
  • Po zamocowaniu na mostek nieszlachetnych / struny gitary wysyłane do główki i przepustów do otworu odpowiadającego jej krojenia. W celu dalszego nawijania, łańcuch musi być nieco osłabiona.
  • W przeciwnym kierunku do obrotów do zginania do krojenia.
  • Przez obracanie pokrętłem odpowiedni jest na kołku nawijania. W tym przypadku, łańcuch musi być trochę wolnej ręki ciągnąć. Ma to zapewnić, że rana była gęstsza i zapobiec ślizganiu.
  • Łańcuch jest umieszczony w specjalnie zaprojektowanym szczeliny w nim porozhke jego napięcie kontynuuje obracanie krojenia uchwyt.
  • Po prawidłowym napięciem można odgryźć wszystkie niepotrzebne kleszcze.

Jak pociągnąć za sznurki po zakończeniu powyższych procesów? Pozostaje do prawidłowego ustawienia instrumentu muzycznego. Podczas gdy nowe ciągi, zwłaszcza syntetyczne, będą zdenerwowany na jakiś czas, i trzeba okresowo wyregulować gitarę. Następnie, w normie.