864 Shares 3869 views

Stabilizator Tuleja poliuretanowa: aplikacja i opinie

Stan podwozia samochodu wymaga szczególnej uwagi, ponieważ wpływa na jakość ruchu i bezpieczeństwo kierowcy z pasażerami. Jest zatem obowiązek terminowego rozwiązywania problemów i wymiany zużytych części. Stabilizator – jest jednym z głównych elementów systemu. Jego praca ma wpływ na stan wtyczek. Ten kawałek ma niewielkie rozmiary, ale mimo to sprawia, że kontrolę nad pojazdem bardziej komfortowym. Należy również zauważyć, że jakość nie zużyte elementy uszczelniające zmniejszyć obciążenie na podwoziu.

gatunek

Poliuretan tuleja -roll są najpowszechniej stosowane jako zakres sklepach i zawiera sferyczne postacie gumowych. Ponadto do wytwarzania materiału, mają różne charakterystyki. Każda z nich, niezależnie od producenta i jakości wykonania, podlegają zużyciu, ponieważ stanowią one dużego obciążenia podczas eksploatacji pojazdu. Również znacząco wpłynąć na stan dróg. Po wykryciu usterki obowiązkowego elementu musi zostać wymieniona.

Uszkodzony stabilizator Tuleja poliuretanowa przyczynia się do zmiany jakości całego systemu oraz gwałtowne pogorszenie części W rezultacie bezpieczeństwo użytkowania snizhet pojazdu. Więc nie kompromisu w sprawie tak prostej części, tak aby nie powodować duże wydatki na cynowania i naprawy.

Jak określić potrzebę wymiany

Aby zidentyfikować problem w niektórych przypadkach nie ma potrzeby uciekać się do diagnozy, ponieważ, oprócz zmiany kontroli, często prowadzi do konkretnych dźwięków pochodzących z zawieszenia. Kiedy hałas staje się bardziej widoczny przy dużej prędkości. Podczas jazdy po drodze z dołów i wybojów istnieje zauważalny pulsu w części zawieszenia. Oprócz hałasu, może być postrzegane i pogorszenie sterowności pojazdu.

Wymiana materiałów eksploatacyjnych należy przeprowadzić przed ich uszkodzenie osiągnie poziom krytyczny. Terminowe konserwacji, jak wiadomo, nie tylko przedłuża żywotność samochodu, ale również zachowuje swoje podstawowe elementy, których zakup kosztuje całkiem sporą sumę.

godność

Pomimo faktu, że prace naprawcze jest prosta, trzeba znać pewne cechy i zwrócić szczególną uwagę na wybór nowych części. Kierowcy często elementy regularne zmiany na tulei stabilizatora gumy lub poliuretanu. Poliuretanowa ma wiele zalet, które nie mogą pochwalić się inne materiały. Dziś jest to najbardziej niezawodne i nowoczesne rozwiązanie dla uszczelek. Zwiększa to czas działania obu elementów i wszystkich w układzie zawieszenia urządzenia. Wśród innych zalet, warto zauważyć, co następuje:

  • mniejsza ekspozycja na agresywnego stylu jazdy;
  • zachowując geometrię zawieszenia, które jest niezależne od warunków otoczenia i funkcjonowania;
  • zwiększony komfort jazdy dzięki gładkiej ruchu maszyny;
  • na okres korzystania z zachowała kontrolę pełnego zarządzania;
  • Różne warunki temperatury nie mają wpływu na elastyczność materiału;
  • odporność na negatywne czynniki środowiskowe.

Poliuretanu zwrotnej stabilizatora, tuleje zwykle pozytywny, co jest dodatkowym powodem ich zakupu.

Potrzebne narzędzia

Po ustaleniu niezdolności ustalonych krzakach po rozpoznaniu samochodu, trzeba zadbać o szybką wymianę. Wiele sklepów oferuje odpowiednie usługi, ale kosztują dość drogie. W tym przypadku, każdy właściciel samochodu w stanie samodzielnie wykonać całą pracę, nawet bez specjalnej wiedzy i doświadczenia.

Przyciski 10, 13 i 24, potrzebne do usuwania z tworzyw sztucznych, które posiadają śruby ochrony stabilizator oraz rama pomocnicza elementy blokujące. Bez jack i metalowe klamry nie może zrobić, gdy mocowanie stabilizatora. Potrzebny będzie również poliuretan stabilizator tuleje, głowicę 27 i dźwignię, rolę, która może działać rur stalowych.

Sposób pracy jest podzielony na kilka konwencjonalnych etapów:

  • usuwanie elementów blokujących;
  • usuwanie uszkodzonych części;
  • instalacja nowych uszczelnień ze wstępnym oczyszczeniu siedzenia.

Ta sekwencja działań pod wpływem siły nawet dla tych, którzy nigdy nie mieli do naprawy samochodu. Wymieniać trzeba zacząć, aby przygotować wszystkie narzędzia i materiały eksploatacyjne.

Jak wybrać

tuleje poliuretanowe stabilizator „FULCRUM” są najlepszym rozwiązaniem, aby zastąpić stary element. Są bardziej odporne na zmiany temperatury, w różnych warunkach środowiskowych i bieżących realiów na drogach.

Wiele materiałów do produkcji uszczelek stają się mniej elastyczne w pracy w złych warunkach pogodowych. Stabilizator Tuleja poliuretanowa nadaje się do urządzeń działających w środowisku miejskim, a dla samochodów wykorzystywanych do wycieczek krajowych i przygodowych. Wielu powie, że takie elementy trzeba wymienić znacznie później, w porównaniu ze standardem.

Dzisiejsi producenci oferują szeroki asortyment części zamiennych o różnej jakości i kategorii cenowej. Istniejąca różnorodność w niektórych przypadkach może się mylić kierowcę. Doświadczenie innych jest dodatkowe wytyczne, pozwala na dokonanie właściwego wyboru. Użytkownik może również wybrać spośród kilku podobnych elementów pochodzących od różnych producentów.

Postęp prac

Pomimo faktu, że otrzymuje poliuretanowy stabilizatora tuleja „Lanos” w stacji będzie kosztować dość drogie, proces jest znacznie łatwiejsze w porównaniu z innymi remonty w tej części maszyny.

Warto zwrócić uwagę na konieczność przestrzegania przepisów bezpieczeństwa, w szczególności samochody muszą być solidnie zamocowane na podnośniku.

Najpierw trzeba usunąć koła, aby zapewnić łatwy dostęp do obrony, które usuwa się za pomocą 10-klucz.

Demontaż można uprościć do smarowania wszystkich elementów wyspecjalizowanego personelu. Dalsze odkręcona stosując odpowiednie klucze montażowe rack absorbera i rygiel ramy pomocniczej.

Między ramą pomocniczą a część korpusu dźwigni jest zamontowana. Teraz stary usunięciu uszczelnienia zastąpiony przez tuleję poliuretanowej stabilizatora zawieszenie przednie. Należy umieścić w miejscu instalacji i naprawić obroże metalu. Aby zwiększyć jakość fiksacji, trzeba najpierw usunąć uszczelkę umieszczoną między nadwoziem a ramą pomocniczą. Ostatnio za pomocą śrub przymocowanych do części ciała. Zamontowane na swoim miejscu po wszystkich prac.

Co trzeba wiedzieć

Elementy mocujące mogą być uproszczone przez zastosowanie struktury grafitu na powierzchni roboczej.

Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo. Powinniśmy być stosowane i szczegóły narzędzi wysokiej jakości od zaufanych producentów, to uniemożliwić zmianę elementów konstrukcyjnych i ryzyko kontuzji.

opinie

Uszczelniania elementów firmy VTR, zgodnie z właścicieli samochodów, to najlepszy stosunek jakości do ceny, wraz ze szczegółami dostarczany smar zapewnia łatwą instalację.

Stabilizator Tuleja poliuretanowa Febi, na opinie klientów, zapisane swoje samochody od irytujących pisków i dźwięków, co jest szczególnie zauważalne w przypadku złej jakości dróg i ruchu „progi zwalniające”, nawet przy temperaturach powyżej zera.

Uwagi na temat szczegółów Moog RE-SB-6849 w większości pozytywne, właściciele samochodów nie zauważyłem żadnych zmian w zarządzaniu, ale hałas nie występuje nawet na końcu dwóch lub trzech latach użytkowania świec.