468 Shares 5938 views

Sergey Alexeev, „Historia poddany chłopiec”: podsumowanie

Jak wiadomo, w Imperium Rosyjskim przez wiele wieków było to zjawisko analogiczne do niewoli. Nazwano poddaństwo. W tej twierdzy byli zwykli ludzie, którzy po prostu nie szczęście urodzić się w rodzinie chłopskiej.

Znany pisarz Siergiej Aleksiejew poświęcone tej kwestii jego historia „Historia poddany chłopiec.” Podsumowanie pracy niech znaleźć i przeczytać biografię twórcy.

Rosyjski pisarz Alekseev

Siergiej Pietrowicz Aleksiejew większość swojego życia poświęcił na pisanie dla dzieci oraz książek historycznych. I nic dziwnego, bo urodził się w doktora rodzinnego intelektualnej (1922).

Ze względu na fakt, że jego ojciec miał praktykę w miejscowości prowincji Pliska Kijów (obecnie jest to terytorium Ukrainy), przyszły pisarz od dzieciństwa do komunikowania się z chłopów, a nie ze słyszenia wie o ich trudnościach.

Kiedy Aleksiejew okazało 10, jego rodzice przenieśli się do Moskwy, gdzie ukończył szkołę średnią. Ambitny młody człowiek marzył o zostaniu pilotem, który wszedł do szkoły lotnictwa na miasto, aby umieścić (obecnie terytorium Białorusi) w 1940 roku

Od początku Wielkiej Ojczyźnianej Sergey Alexeev, wraz z innymi kadetami została przeniesiona do Orenburg Latającego School. Życie w Orenburg, Aleksiejew zainteresował się historią i równolegle ze szkołą zaręczył w kursach wieczorowych wydziału historii studiów miejscowego nauczyciela.

Po ukończeniu studiów, młody człowiek zaczął się uczyć w nim. Jednak ze względu na szkody powstałe w czasie lotu treningowego, wkrótce został zmuszony do opuszczenia aeronautyki i zaczął pisać.

Po pierwsze, przyszły pisarz edycji pracę innych ludzi, aw 1955 roku zaczął publikować własne. Jego prace zostały wyróżnione wieloma nagrodami (Nagroda Państwowa ZSRR, Lenin Komsomołu nagroda, dyplom G. H. Andersena) i przetłumaczone na 50 języków.

Głównym tematem twórczości Sergeya Alekseeva była historia militarna imperium rosyjskiego z połowy XVI wieku.

Najsłynniejsze książki tego autora – „Sto Opowieści o historii Rosji”, „wielkich nazwisk”, „Historia poddany chłopiec” (podsumowanie rozdziałów VI – IX punktów), „Opowieści Suworowa i rosyjskich żołnierzy” i inne.

Siergiej Pietrowicz zmarł w maju 2008 roku w wieku 86 lat. Jego grób znajduje się na cmentarzu w Peredelkino, gdzie dziś koneserzy mogą złożyć kwiaty.

Tale „Historia poddany chłopiec”

W pracach Alekseev wydarzenia historyczne często są pokazywane przez percepcji dzieci. Na przykład, w książce „The Life and Death Grishatki Sokolova” opowiada o powstaniu Pugaczowa całej historii chłopca, wziąć w nim udział.

Jednak najbardziej uderzający historia tego typu jest „Historia poddany chłopiec” (podsumowanie – w VI – IX pkt).

Po raz pierwszy opublikowana praca ta była w 1958 roku i oznaczał powstanie nowego pisarza i historyka literatury dziecięcej.

Struktura opowieści

Książka składa się z czterech rozdziałów. Każdy z nich opisuje okres pobytu bohatera w innym hostem. W ten sposób każda z rozdziałów podzielony na kilka części, "Goody Moor Ermolaevna" (7) "Dasza" (12) "osłona por" (8) "dobra master" (7).

historia tło

Przed rozważyć streszczenie książki „Historia pańszczyźnianego boy” Ważne informacje historycznym okresie, w którym występują wszystkie zdarzenia.

Rama czasu może być ograniczona do okresu koniec 80 – na początku lat 90-tych. XVIII wieku. Dowodem na to jest fakt, że Mitia Myszkin spotyka się z byłej armii rebeliantów z Emelyana Pugacheva, a także wielki przywódca wojskowy Aleksandrom Suvorovym w zdobyciu Izmaela. Przed zniesieniem pańszczyzny (1861) przez około 70 lat, co oznacza klasę niewolników z carskiej Rosji (ledwo uspokoił po Pugaczowa) nie tylko nie bierze zamek jako ludzi, ale traktować je z większą surowością. Najprawdopodobniej dlatego okres ten został wybrany Aleksiejew, aby pokazać całą ohydę pańszczyzny.

Bohaterem książki

Przed zapoznania się ze streszczeniem historii „Historia pańszczyźnianego chłopca” Warto dowiedzieć się więcej o jego głównego bohatera.

Fabuła koncentruje się na losach dziecka dziesięcioletniego nazwie Dmitriy (Mitia) Myszkin wioskę Zakopanka. Mimo młodego wieku i braku wykształcenia, jest inteligentny, pomysłowy i odważny. Jednocześnie chłopiec zwiększone poczucie godności i sprawiedliwości. On jest gotowy, aby pomóc kochany człowiek, nawet z narażeniem własnego życia.

Za każdym razem, idąc do nowego pana, on ewoluuje, nauka na błędach z przeszłości. W związku z tym w ostatnich rozdziałach Mitia faktycznie już wybiera gospodarzom.

Warto zauważyć, oddanie, która jest zdolna do tego chłopca. Tak więc, w zemście za śmierć swojej dziewczyny Dasha, on płonie żywcem w tym winy. Łączeniu nad Vyazemsky porucznika, chłopiec wyciąga go z pola bitwy. Jednakże, gdy osoba łamie słowo i człowiek traci swoją okrutną i bliskiego przyjaciela, Myszkin bezczelnie rzuca gospodarza.

Z tym wszystkim, mimo swej odwagi i zaradności, Mitia pozostaje dzieckiem, marzył o powrocie do swoich rodziców. Ale końcowego historii Myszkin zamienia się w rodzaj potencjalnego Pugacheva, uświadomić sobie, że dobre gospodarze nie zdarzają.

„Historia poddany chłopiec”: podsumowanie rozdziału „Dama Moor Ermolaevna”

Na początku powieści Mitia – Happy beztroski dziecko, nie jest w pełni świadomy tego, co to znaczy być poddany. Nieoczekiwany wiadomości do niego stając co rodzicami napędzane sprzedać.

Ze względu na fakt, że aukcja odbyła się jesienią (gdy zamek nie jest szczególnie cenione), jeden z Zakopanem nie został zakupiony. Jednak przed zamknięciem targów staruszki ma swój wzrok na chłopca, a on spodziewali 3 ruble.

Nowa kochanka, wdowa oficera, była bardzo słaba. Jedynym źródłem utrzymania była renta dla jej męża. Jednak pieniądze ledwie tyle, aby utrzymać to malutkie dom 3 sypialnie, stodoły, szopy i wanną.

Oprócz Miti, gospodyni była jeszcze 2 poddani: Barbara i Arkhip.

Żyliśmy na osiedlu Moors Ermolaevna słaba i nudna. Główną atrakcją tej kobiety było bicia niewolników w soboty. To nie było zrobione za usługę, i na zamówienie. Dziecko nie lubi tej postawy, w celu ochrony siebie i innych, włożył bata.

Chłopiec przyznał się, gdzie one są, pani umieścić go w Gusyatnikov. Przestraszony, Mitia przypadkowo zabity jeden z gęsi. Podczas tej okrutnej pani bita go, gdy znalazł pręt.

życie później Myszkin tylko gorzej, więc zdecydowała się uruchomić.

Streszczenie powieści „Historia poddany Boy”: Rozdział drugi ( „Dasha”)

Obok niewielkich posiadłości Mitia dama oferuje luksusowe Nowogród majątek hrabiego Alekseya Guschina (Barabiha). Ten szlachcic pojawił się tam często, więc prawie cały czas w nieruchomości schował niemieckiego menedżera Franz-Neumann.

Gdy licznik zażądał od kierownictwa przygotowanie orkiestry SERF i teatru na Nowy Rok. Neumann zaczął zbierać chłopów podatne na odtwarzanie muzyki w całym hrabstwie. Raz miał okazję usłyszeć, jak Mitia (który wówczas został przydzielony paść gęsi) gra na flecie. Oceniając talent facet Franz kupił go od Moors Ermolaevna na 2 worki owsa i starych piór łóżku.

Nieruchomości w Barabihe był wielki. Żyło dużo chłopów, a stosunek do nich kilka razy lepiej niż poprzedniego właściciela. Stopniowo chłopiec wykorzystywane do zaprzyjaźnił się z młodym artystą nazwie Dasha.

Mimo wszystko dobre Mitia wyruszył w biegu. To dogonili wysłane w dążeniu do straszliwej niemych Huntsman Fiodora. Jednak nie dał ulotnych Niemców, i przez długi czas ukrywa go w hodowli. Wkrótce chłopiec zaprzyjaźnił się z człowiekiem, i dowiedział się, że język się wyciągnięty z powodu udziału w Pugaczowa.

Kiedy Myszkin Franz znaleziony, facet naprawdę dostał. Ale wyszło Dasha i Fedora.

Było blisko do Nowego Roku, a teatr była próba generalna. Dasha odegrało znaczącą rolę i przypadkowo upadł. Menedżer chciał ją pokonać, ale Mitia wstał. Uciekając przed gniewem Niemców, dzieci wskoczył na zimno. Ubrany w lekki teatralnych ubrania dziewczynka miał zimno i kilka dni później zmarł z powodu choroby.

Chcąc ją pomścić, Mitia podpalenie domu, w którym mieszkali Niemcy. Podwórko nie jest szczególnie próbuje zapisać menedżera i tych, którzy próbowali zatrzymywano niemy Fedor, który błędnie uważane pomysłodawcą pożaru.

Myszkin sam wykorzystał sytuację, on ucieka.

„Straż porucznik”

Po rozpatrzeniu podsumowanie „Historia pańszczyźnianego chłopca” z pierwszych dwóch rozdziałów, konieczne jest, aby wiedzieć: jaki jest trzeci.

Raz na drodze po ucieczce, bohater prawie zamarzł na śmierć – po całej zimie. Został uratowany przez funkcjonariusza mijania. Chciał oddać zbiega, ale Mitia był w stanie wygrać nad wojskiem, i opuścił chłopca w domu.

Nowy właściciel, Aleksandr Vasilevich Vyazemsky, był porucznik Cesarskiej ratownicy pułku. Chłopiec był jego uporządkowany i bardzo przywiązany do niego.

Ze względu pojedynek Vyazemsky poszedł na wojnę z Turkami. Obawiając się o życie młodego sługi, chciał zostawić go w jego posiadłości, ale Mitia postanowił zawiesić ze swoim panem.

Uczestniczyć w walce o zdobyciu Izmaela, młody oficer pokazał odwagę, ale został ranny i niemal umarł. Na szczęście, Myszkin ruszył do bitwy, i wyciągnął rannego mistrza. Fakt ten został uznany i nagrodzony sam Suworow młody bohater medal.

Po powrocie do Petersburga, Vyazemsky w wdzięczności za oszczędność ślubował nigdy sprzedać chłopca. Ale pewnego dnia, karty do gry, oficer umieścić Mitia zagrożona. Sfrustrowany chłopak nie czekać na wynik partii i uciekł.

„Dobry Boże”

Learning „Historia SERF Boy”, podsumowanie trzech rozdziałów, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co skończyło tę książkę.

Po ucieczce Myszkin wędrował przez stolicę w poszukiwaniu pożywienia. Na rynku wpadł na sługą Zakopanki – krzywe Sawa. Ujawnił, że dawni właściciele zbankrutował i sprzedał prawie wszystkich rolników i ziemię. Rodzice chłopca są obecnie własnością General Jusupow, który znany jest na dobrym usposobieniu.

Sawa zabrał chłopca do swego ojca i matki, która uważała go za zmarłych.

Nowy mistrz ran w głowę, były pewne problemy z psychiką. Więc chłopiec ciągle zmuszony grać swoje dziwaczne gry i udawać, że żołnierz, a następnie królowa. Mimo to, życie było dobre Meath.

W rok później, pan myślał, że nie sporządza dokumenty na zakup Myszkin i wysłał swojego zarządcę do hrabiego Goushchin. Stamtąd żołnierze przyszli aresztować chłopca do podpalenia. Zdając sobie sprawę, że dobro jest nie skończyła, chłopiec uciekł do zespołu przyjmującego.

Kwestia historii

Po przeczytaniu streszczenia „Historia pańszczyźnianego Boy”, Aleksiejew, warto zastanowić się problemy w pracy.

Przede wszystkim, autor starał się pokazać nieludzkość pańszczyzny i bestialski stosunek do chłopów z ich mistrzów.

Ponadto, historia jest wyraźnie widoczne różnice społeczne między biednymi i bogatymi właścicielami ziemskimi. Autor opowiada, jak poważnie zubożałych ziemian do odzyskania swoich poddanych. Więc Moor Ermolaevna tygodniowy wychłostać niewolników, a pierwsze właściciele Miti bez żalu sprzedaży chłopów, nie boi się oddzielić rodzin.

Nie mniej barwnie opisuje okrucieństwo wywołały permisywności. Jeśli starsza pani ukarana bohatera na jego próby ucieczki, sfrustrowany właściciel chłopca planował upokorzyć i znieważyć go po prostu za to, że Mitia był medal za odwagę, a on – nie.

Kolejny odcinek ilustrujący panowie bestialstwa, była historia leczenia pana Teodora ( „Historia pańszczyźnianego boy”: podsumowanie drugiego rozdziału).

Oprócz wszystkich powyższych, Sergey Alexeev w swojej książce mówi, że talent i hojność nie zależą tytułów. Prowadzenie odbywa się równolegle między Suworowa i Mitia który peterburzhskikh sztabowcy badanym dorobkiewicz. A przecież obaj – ludzi odważnych i szlachetnych, mimo jej nie całkowicie szlachetnego pochodzenia.

Sergeya Alekseeva historia „Historia poddany chłopiec” (podsumowanie w VI – IX punktów) jest jednym z klejnotów literatury rosyjskiej i radzieckiej. Autor był w stanie nie tylko opowiadają o codziennym życiu chłopów, ale także sprawiają, że tak ciekawe, że nawet dzisiejsi studenci nadal czytać tę książkę.