136 Shares 3998 views

Jak zbierane krwawnika? Dlaczego stosuje?

Wielu zna krwawnika. Dlaczego warto korzystać z tej rośliny? Medycyna tradycyjna i alternatywna, to zioło jest stosowany w leczeniu wielu dolegliwości wieków. Wynika to z dużej liczby użytecznych właściwości, która ma fabrykę. W każdym zestawie pierwszej pomocy powinny być krwawnika. Jest to nie tylko dużo tanin, ale także użyteczne elementy.

Co jest krwawnik

Trawa krwawnik zwykły – długotrwałe niskiej roślina wonnego zapachu i należące do rodziny Compositae. Różni się ona grubość kłącze żółty odcień, z ziemią prowadnice i różnych dodatkowych korzeni. Łodyga rośliny w pozycji pionowej. Na szczycie gałęzi, on słabo. Na wysokości trzonu małych pozycjonowanych szaro-zielone liście. Na wewnętrznej stronie skrzydła zawiera gruczołów łojowych.

kwiatostany krwawnika znajdują się w górnej części łodygi. Składają się one z dużej liczby koszy kwiatowych. Jeśli chodzi o owoce, to achene, który ma wydłużony kształt i ma odcień srebrny-szary. Okres kwitnienia krwawnika trwa od czerwca do września, a podczas dojrzewania owoców – od września do października.

zasady gromadzenia

Zbieranie trawy krwawnika przeprowadzone podczas roślin kwiatowych. Rozwijać tę trawę w otwartych lasach i na terenach otwartych. W razie potrzeby, rośliny mogą być uprawiane na działce. W celach terapeutycznych stosuje kwitnących wierzchołków krwawnika. Są one cięte na długości trzonka 15 cm. Po tej przerwie kwiatów. Zaleca się wycofać z dwóch górnych centymetrów. Takie surowce powinny być suche w cieniu lub w dobrze wentylowanych. Trwałość kwiatów krwawnika wynosi nie więcej niż dwa lata.

Właściwości roślin

Co jest tak atrakcyjna trawa Krwawnik? Właściwości lecznicze i przeciwwskazania roślin były badane przez długi czas. W pierwszej kolejności to zioło ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Przy zastosowaniu leków opartych na krwawnika poprawę w pracach wielu ludzkich układów organizmu.

Roślina pozbywa się nadmiaru gazów w jelitach, działając łagodnie na mięśnie gładkie jelit, a także przyczynia się do powstawania śluzu. Ponadto, leki ziołowe mają na moczowego i dróg żółciowych przeciwspazmatyczny działania.

Krwawnik pospolity jest często stosowany jako gojenia ran, przeciwalergiczne i środek przeciwbakteryjny. A wszystko za sprawą olejku, hamazulenu i garbniki. Ten wyjątkowy i krwawnika. Dlaczego używać naparu zakładu? Jest często stosowany w celu poprawy krzepliwości krwi. W tym przypadku, środek nie powoduje gromadzenie się płytki nazębnej i skrzepy krwi. Warto zauważyć, że krwawnik jest bardzo dobry na oparzenia, ale także zmniejsza częstość skurczów mięśnia sercowego.

choroby skórne

Jak krwawnika? Dlaczego warto korzystać z tej rośliny oraz wpływ na skórę? Preparaty na bazie Yarrow stanie usunąć ropnie, czyraki, owrzodzenia. Również roślina jest stosowany w leczeniu zakażonych ran. Po tym wszystkim, że składa się z garbniki, flawonoidy i olejki eteryczne. Składniki te przyczyniają się do uzdrowienia.

Przed użyciem leków na bazie krwawnika, jest, aby zrozumieć, co trzeba wyleczyć. Oto główne choroby, z którymi mogą one obsługiwać:

  • Ropień – ropne zapalenie ograniczoną kominkiem. Można zauważyć gołym okiem. W środku paleniska jest gromadzenie wysięku ropnego. Gdy tak się dzieje wokół giperimiya uszkodzenia. Po dotknięciu ból tkanka jest odczuwalne.
  • Wrzody – naruszenie troficznych skóry. Uzdrowienie takiej szkody odbywa się z powodu hemostazy i dezynfekujących właściwości ziela krwawnika.
  • Zagotować – to naskórkowego zapalenie mieszków włosowych. Gdy tak się stanie, stały drążek ropy odsłonięty obszar. Po naciśnięciu ból jest odczuwalny. Wokół ogniska można zaobserwować zaczerwienienie tkanek.

Remedium na dolegliwości skórne

Trawa krwawnika, których zastosowanie pozwala na pozbycie się wielu dolegliwości, stosuje się do wytwarzania różnych balsamów przeciwko chorobom skóry.

Najpierw posiekać liście rośliny, a następnie pokryć je z ½ litra wody. Struktura czyrak potrzebne na małym ogniu. Proces ten trwa mniej niż 20 minut. Oznacza dobrze stanąć na 4 godziny. Dla całego szkła jest bardzo konieczne dodanie 100 ml alkoholu i octu łyżeczki.

Zastosuj ten lekarstwo powinno być do leczenia chorób skóry przez tydzień. Napar z ziela krwawnika powinny być stosowane do dotkniętych obszarów.

Maść chorób skórnych

W jakiej formie jest stosowany krwawnika? Dlaczego stosuje się maści na bazie tej rośliny? Kompozycja ta jest idealna na wrzody i czyraki bojowych.

W celu wytworzenia niezbędnej dużej łyżki rozdrobnionych suchych liści rośliny wlać 50 ml wody. W rezultacie, należy uzyskać pastę. Powinien on być ogrzewany do temperatury 60 ° C, a następnie ochłodzono. W końcu gotową oznacza mieszać z wazeliną. Do leczenia chorób, konieczne jest, aby zastosować częściami maść dotkniętych tkanek.

choroby układu nerwowego

Właściwości trawy Yarrow umożliwić korzystanie z zakładu w leczeniu neuralgii. W tym stanie odnosi się do nawrotów ostrego bólu w obszarze powstania pewnych wiązki nerwów. Choroba ta ma charakterystyczne objawy. Patologia towarzyszy zwykle tępy lub głuchy doznań bólowych w przebiegu nerwu. Przez przejście wiązki może REDDEN lub blado skóry. W tej choroby pacjent może wystąpić pocenie się i mimowolne skurcze mięśni.

W chwili obecnej istnieje kilka podstawowych typów nerwobóle: ramię, nerw kulszowy i splot, międzyżebrowa, nerw trójdzielny i potylicznej.

Nerwobóle i krwawnika

Zastosowanie krwawnika pozostawia się w komorze. Do traktowania surowców są preparaty kosmetyczne, okłady, wlewy i wywary. Ostatnim może być używany wewnątrz. Jednak takie leczenie może być niewystarczające. Dlatego też eksperci zalecają w takich patologiach zastosowania specjalistycznych klinikach.

choroby układu pokarmowego, jak również system Hepatobiliary

Przed chorobami układu pokarmowego często stosowane leki ziołowe. Krwawnika, w tym przypadku, nie jest wyjątkiem. Roślina ta jest stosowana w leczeniu zapalenia wątroby, zapalenie trzustki, wrzód dwunastnicy i żołądka, zapalenie żołądka i zapalenie okrężnicy.

na podstawie tej rośliny leków może zwiększyć apetyt, poprawiają procesy trawienne, a także do wzmocnienia pracę niektórych gruczołów trawiennych. Podobny efekt uzyskuje się przez elementy, takie jak gorycz i żywicy. Powinny one być traktowane w sposób bardziej szczegółowy: gorycz – substancja wolny azot, który ma bardzo gorzki smak; żywicy jako – lepki związek organiczny mający silny zapach. Z powodu takich substancji sprawia, że gojenie ran roślin, efekt antyseptyczny i przeciwbakteryjny. To znacznie zwiększa zakres zastosowań krwawnika.

Poza powyższym, część rośliny zawiera kwas askorbinowy, który nie tylko przyspiesza gojenie ran i wrzodów, ale także zwiększa odporność. Krwawnika zawiera witaminę K – fallohinon. Związek ten poprawia krzepliwości krwi, umożliwia zatrzymanie krwawienia, a także przyspieszać proces gojenia ran i owrzodzeń.

Preparat oznacza chorób trawiennych

Najczęściej do leczenia chorób żołądkowo-jelitowych stosowane ekstrakty, wlewy i wywary krwawnika zioła. Przygotowanie takich produktów jest bardzo prosta. Aby rozpocząć do rozdrabniania trawy, wylać go w puli szkła lub emalii pojemnika, a następnie wlać przegotowanej wody. Środek należy zaparzać przez dwie godziny. Po tym charakterze do infuzji powinien być umieszczony na ogniu, a następnie zamknij pokrywę. Gotować bulion odstawieniu na pół godziny. W tym przypadku, ogień pod zbiornikiem powinien być mały. Środek należy regularnie mieszano. Na końcu gotowej bulionu trzeba szczepu przez gazę i wycisnąć ciasto.

Weź to lekarstwo powinno być tylko po konsultacji z lekarzem. Specjalista desygnowany dawkowanie i stężenie leku.

Choroby dróg moczowych i ginekologii

Wobec chorób ginekologicznych jest również krwawnik. Trawa, instrukcje, który znajduje się poniżej, w stanie ulżyć menstruacji, usuwając bolesne skurcze w dole brzucha. Ponadto, na podstawie leków roślinnych mieć wpływ krzepnięcia i poprawić kondycję kobiet z krwawieniem z macicy.

Krwawnika ziół, miejscowego zastosowania, w których chorób ginekologicznych, ma aktywność przeciwbakteryjną. Jest to ważne dla tych, którzy niszczą integralność śluzówką pochwy, wrzody i nadżerki. Użyteczne rośliny i dla młodych matek, gdyż może to zwiększyć wydzielanie mleka matki i znacznie poprawić laktację.

Ekstrakt krwawnika ciecz dały pozytywne wyniki w leczeniu niektórych chorób ginekologicznych związanych z zapaleniem tkanki macicy. W szczególności, preparaty z ziela krwawnika pomoc fibromnyh krwawienia śluzówki macicy, endometrioza i. Leki z tej rośliny może uporać się z szeregiem chorób ginekologicznych. Douching wywar pokazuje nawet kobiety w czasie ciąży. Po wywaru radzi sobie z zapaleniem szyjki macicy, pochwy i macicy.

Inne wskazania do stosowania

Tampony, kąpiel wlew natrysk lub wywar z mieszaniny krwawnika i rumianku pozwala poradzić sobie z takimi pochwy dolegliwościach

  • zapalenie macicy – tservitit;
  • zapalenie gruczołów bartolinevyh – Bartolini;
  • zapalenie sromu – zapalenie sromu;
  • coleitis grzybicze – grzybica;
  • zapalenie ściany pochwy – coleitis.

Regularnie procedury wykonujące może poradzić sobie z nadżerek. Po ogrzaniu roztworu trawy stosowane do nawadniania i tace do tamponów zwilżające posiada efekt gojenia ran.

Warto zauważyć, że przetwory z krwawnika są w stanie wywierać wpływ na tkanki do regeneracji.

Krwawnika: przeciwwskazania

Pomimo wielu pozytywnych właściwości, krwawnik ma przeciwwskazań. Przede wszystkim, nie można użyć herbatki ziołowe, wyciągi i nalewki roślin do podawania doustnego dla kobiet w ciąży. Jeśli nie było zapalenie tkanek pochwy, konieczne jest, aby odwiedzić lekarza, aby uzyskać informacje od niego. Zachowywać się douching w czasie ciąży nie jest konieczne. Może to mieć negatywny wpływ na ogólny stan matki i płodu.

Nie należy również używać środków na bazie krwawnika do tych, którzy mają zakrzepicę. Zabrania się brać leki z tej rośliny przez długi czas, w wyniku czego mogą pojawić się zawroty głowy i wysypki skórne.

Na koniec

Zioło krwawnika posiada unikalne właściwości. Taka instalacja zwykle stosowane do leczenia nie tylko chorób ginekologicznych, problemów żołądkowo-jelitowych, gojenia się rany i usunięcia nerwobóle, ale także do leczenia alergii, chorób jamy ustnej, a także na zimno dolegliwości, obrzęk i poważne uszkodzenia.