118 Shares 9157 views

Zabytki miasta Ussuriysk: zdjęcie, opis

Miasto Ussuriysk powstało w miejscu starożytnego chińskiego osadnictwa Suipin, administracyjnego centrum imperium Jurchen, założonego w XII-XIII w. Naszej ery. Na jego terenie znajduje się wiele ciekawych zabytków historycznych, a także wyjątkowe obiekty naturalne.

Starożytne i nowoczesne zabytki Ussurijskiego przyciągają wielu turystów do tego miasta, w tym z Chin i regionów rosyjskich.

"Arbat"

Aby zobaczyć najważniejsze zabytki Ussurijskiego w odległości krótkiego spaceru można dojść do zabytkowego centrum miasta. Mieszkańcy nazywają to Arbat, analogicznie do słynnej ulicy Moskwy i tam właśnie nowoczesna młodzież z Ussuri woli mianować spotkania i wizyty. Raz w tej okolicy można zobaczyć wiele budynków 1- i 2-piętrowych zbudowanych pod koniec 19 – na początku XX wieku.

Kościół Ochrony Najświętszej Marii Panny

Kościół (adres: Chicherina, 80 A) został konsekrowany w 1914 roku. Został zbudowany na miejscu zniszczonego kościoła św. Mikołaja, w którym w 1891 r. Służył w moleben w obecności wciąż czcigodnego cara, przyszłego cesarza Mikołaja II. W późnych dwudziestych ubiegłych stulecia kościół był zamknięty i używany do potrzeb domowych. Jednak w 1945 r. Został on zwrócony wierzącym, a dzisiaj świątynia jest centrum życia duchowego Ussuriysk, a dzwonnica jest uważana za jeden z symboli architektonicznych miasta.

Park "Szmaragdowa Dolina"

Położenie tego punktu orientacyjnego w Ussurijsku i jego okolicach to wieś Utesovoe. Park podzielony jest na kilka stref. Jego dekoracją jest rosyjskie więzienie z licznymi drewnianymi budowlami, w tym wieża strażnicza, dom chłopski i kupiecki, łaźnia, kuźnia, więzienie i inne budynki gospodarcze. W każdej strukturze odtworzono życie odszokowanych epok. W "rosyjskiej" strefie parku można również sprawdzić rekonstrukcję sanktuariów nadmorskich narodów i zapoznać się z narzędziami ich tradycyjnych rzemiosła.

Dodatkowo użytkownicy mogą:

  • Odwiedzić "średniowieczny fort Europejski", który służy jako miejsce festiwali historycznej rekonstrukcji;
  • Strzelać z broni starożytnej (łuki, rzucać samochody i kusze) w kresce i tak dalej.

Zwiedzanie Ussuriysk: zabytki

W mieście znajduje się kilka pomników poświęconych żołnierzom, którzy oddali życie za ojczyznę:

  • Głównym jest kompleks położony na Placu Zwycięstwa. Został wzniesiony w 1977 r. Na cześć żołnierzy utworzonych w Ussuriisk 239. Dywizji Piechoty, która walczyła w pobliżu Moskwy i dotarła do Berlina.
  • Kolejny pomnik poświęcony jest młodym mieszkańcom miasta – Yungowie, którzy w latach 1942-1945, wraz ze starszymi marynarzami, porwali wody Oceanu Spokojnego. Jego adres jest skrzyżowaniem ul. Krasnoznamennayi Puszkina.
  • W maju 2005 r., W pobliżu dworca kolejowego, został otwarty pomnik machinistów i robotników, który zginął w latach II wojny światowej. Warto zauważyć, że na pomniku umieszczono znak z testamentem potomków. Zgodnie z ideą autorów pomnika, należy ją otworzyć dopiero w 2045 – 100 lat po Wielkim Zwycięstwie.
  • We wsi Voskhod znajduje się pomnik górników Ussuri, których heroiczna praca przyniosła Wielkie Zwycięstwo. Jego częścią są dwa wózki z węglem.
  • W mieście jest pomnik hydraulika. Różni się ona od analogów ustalonych w innych miastach europejskich, ponieważ fakt, że robotnik Ussuriisk dumnie wzrasta we wszystkich, i nie wychodzi z włazu.

Zwiedzanie Ussuriysk: żółw

W latach 60. XIX w., W wiosce Nikolskoje, jako miasto zostało wówczas nazwane, odkryto dwa takie kamienne posągi. Pierwszy z nich został wysłany do Khabarovska, a drugi był postrzegany i opisywany przez słynnego podróżnika i eksploratora Dalekiego Wschodu N. Przhevalsky. Dzisiaj adres tego ważnego punktu orientacyjnego Ussuriysk jest: park DORA, ul. Wołodarsky. Zdaniem naukowców, posąg pochodzi z 12 wieku ne i jest jednym z niewielu obiektów miasta Jiirchen Suipin, które przetrwały do dnia dzisiejszego.

Park DORA

To miejsce wypoczynku, umiłowane przez wszystkich mieszczan, słynne jest nie tylko dzięki starożytnemu żółwiach kamiennych. Park DORA zawsze znajdował się w centrum uwagi władz Ussuriysk, więc jest dobrze utrzymany i czysty. Jest wiele atrakcji, więc w weekendy zawsze jest bardzo tłoczno. Ponadto, w parku DORA znajduje się kilka kawiarni, gdzie można jeść i nakarmić małe fidgets. Istnieje również małe zoo, gdzie zwierzęta, które poniósł podczas niedawnych powodzi znalazły schronienie.

Jezioro Lotus

Zabytki Ussuriysk, zdjęcie z opisem, o którym już wiesz, są dziełami dłoni osoby. Jednak w pobliżu miasta jest wiele cudów natury. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Jezioro Lotosowe. W okresie kwitnienia tego prawdziwego królewskiego kwiatu na jeziorze można wynająć łódź i cieszyć się magicznym spektaklem z najbliższej odległości.

Świątynia Serafina Sarov

Kościół został wybudowany w 2002 roku przy ul. Slobodskaya 15a. Według większości mieszkańców Ussurijskiego świątynia jest najbardziej przytulnym i duchowym miejscem w mieście, tak wielu mieszczan wolą się ożenić i wykonać chrzest. Kościół ma 4 kopuły i 7 dzwonek. W centrum znajduje się dwupoziomowa ikonostaza. Głównymi sanktuariami są trzy starożytne ikony: św. Serafini Sarov z częścią relikwii mnicha, świętą Trójcę i Teodozjusza z Pechory.

Kościół św. Mikołaja Cudzoziemca

Opowiadając o atrakcjach Ussurskiego (patrz zdjęcie powyżej), nie można nie wspomnieć o tej pięknej świątyni (Komarova, 60a). Chociaż został wybudowany w 2007 r., Jego wygląd architektoniczny powstał w najlepszych tradycjach rosyjskiej architektury z początku XX wieku.

Muzeum Historii Miejskiej

Na adres: Krasnoznamennaya street, 80 – w Ussurijsku znajduje się muzeum lokalnej legendy. Zajmuje najstarszy zachowany budynek miasta. Muzeum zostało otwarte w 1999 roku. W chwili obecnej zgromadził ponad 1500 eksponatów, opowiadając historię Ussurijsku, o rzemiośle, mieszkańcach, kulturze i stylu życia. W ich miejsce przeznaczono 5 pokoi o łącznej powierzchni 364,7 metrów kwadratowych. M.

Dumą muzeum są starożytne artefakty, znalezione podczas wykopalisk archeologicznych, które nadal są prowadzone na terenie miasta. Jest też ekspozycja poświęcona udziałowi Usurów w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, a także w hali, w której wystawione są przedmioty typowe dla życia radzieckiego. W muzeum odbywają się wykłady i lekcje dla dzieci.

Teraz znasz główne zabytki Ussuriysk. Jak widać, są różnorodne i interesujące, więc to miasto jest słusznie uważane za doskonałe miejsce na spędzenie długiego weekendu.