613 Shares 2211 views

Mechanical Engineer – Zawody niedobór na rynku pracy!

Do tej pory dość powszechne na rynku pracy jest zawód inżyniera mechanika. Mimo, że roczna produkcja inżynierów uniwersyteckich znaleźć wykwalifikowanego i kompetentnego eksperta jest bardzo trudne.

Dlaczego istnieje taki niedobór specjalistów? Każda organizacja potrzebuje doświadczonych i kompetentnych specjalistów, nie tylko na papierze, ale również w praktyce. Ale faktem jest, że większość inżynierów mechaników, którzy mają duże doświadczenie w papierze, w rzeczywistości ma niewystarczający poziom wiedzy praktycznej. Jest to wina pracodawców, które umieszczone dodatkowe obowiązki na Engineers (ewidencji, umów na dostawę sprzętu, itp.) Zamiast wykonywania tych obowiązków inżynier mechanik mógł zabrać ją bezpośrednio. Do obowiązków inżynier mechanik obejmują:

  1. Zapewnienie optymalnego sprzętu.
  2. Kontrola sprzętu roboczego.
  3. Otrzymanie sprzętu i jego instalacja.
  4. Sprzęt kontroli i diagnostyki technicznej.
  5. Opracowanie harmonogramów konserwacji urządzenia.
  6. Kontrola wadliwych części w sprzęcie, zakupem i wymianą części.
  7. Biorąc udział w sprawach poprawy wydajności sprzętu i zwiększyć żywotność.
  8. Odpis starego sprzętu i wprowadzenie nowego.
  9. Prowadzenia dokumentacji dotyczącej urządzeń produkcyjnych.

Jest to minimalna praca inżynier mechanik, że jest zobowiązany do wykonania i bez dodatkowej pracy. A jeśli wykonuje go, a następnie odpowiednio do wykonywania swoich obowiązków ma mniej czasu. Ale nie jest to jedyny powód, eksperci deficyt. Większość absolwentów uczelni nie są jeszcze rozpoczął na Uniwersytecie w przypadku i pozostawia w sferze handlu. Wynika to z faktu, że miejsca pracy w tej specjalności ruchliwych emerytów.

Teraz powinniśmy zrozumieć, jakie umiejętności musi posiadać osoba, aby bezpiecznie stosować na stanowisko „Mechaniczny”? Absolwent uniwersytetu lub już pracujących w tym zawodzie trzeba mieć odpowiedni poziom wiedzy teoretycznej, mechanika maszyn przemysłowych wiedzieć, mieć wiedzę na temat przepisów i zasad rozwoju projektu i dokumentacji technicznej, aby móc pracować w specjalnych programach (kompas i AutoCAD).

Teraz przyjrzyjmy się, gdzie szukać pracy inżynier mechanik? W większości przypadków, podstawowe zapotrzebowanie na specjalistów zawodów obserwowane w roślinach różnego rodzaju (inżynieria, ropa naftowa, budowy itp.) Jakieś firmy, które dostarczają sprzęt komunikacyjny. tam pracują dla dobrego specjalisty. inżynier mechanik – zawód tak, że wystarczy popyt w sektorze przemysłowym.

inżynier mechanik zarabia średnio 20000 do 40000 rubli. Chociaż wykształconych specjalistów z doświadczeniem od 3 lat mają możliwość zarobienia do 95 000 rubli. Poziom płac jest wciąż zależne od lokalizacji regionalnej. W regionie moskiewskim pensja jest wyższa niż w Czelabińsku czy cokolwiek innego. Po wybraniu pracy w inżynierii mechanicznej musi uwzględnić ten czynnik.

Podsumowując, można powiedzieć, że rynek pracy cierpi z powodu braku specjalistów z zawodu „inżynier mechanik”. W związku z tym, wykwalifikowany specjalista nigdy nie będzie bez pracy i będzie wykorzystywać swoją wiedzę.