650 Shares 1721 views

Nikolai Batalov: biografia i ról w teatrze iw filmach

Niedawno rosyjski musical wystawiono "Singing in the Rain". Co to ma wspólnego z aktorem Nikolai Batalov? Najbardziej bezpośredni, ponieważ nie powiedziano o aktorów kina niemego, który ledwo daje pracę „Mówienie filmu”. A jeśli jeden z głównych bohaterów amerykańskiej fiasko muzycznej, a jej przyczyna dubler, aktor Nikolai Batalov honorowo pokonać tę próbę, i wystąpił w pierwszym radzieckiego filmu dźwiękowego. Niestety, ten utalentowany artysta, który zmarł wcześnie, pamiętam tylko kilka, a zdecydowana większość widzów w ogóle nie wiem nic o jego życiu lub obu jego twórczości wiem.

Dzieciństwo i badania

Kim był Nikołaj Batalov? Jego biografia – to historia utalentowanego człowieka, który mieszkał i pracował w tym samym czasie walczy z chorobą podstępną. Urodził się w Moskwie w 1899 roku. Jego rodzice byli chłopi z prowincji Jarosław, przybył do stolicy w poszukiwaniu lepszego życia. Stracili syna w Szkole Handlu. Aleksander Wielki. Po ukończeniu studiów, w wieku 16 lat, Mikołaj wziął ważną decyzję, aby zostać aktorem. Aby to osiągnąć, zdał egzaminy i studia w School of Dramatic Art, który został wkrótce przekształcony w drugim studiu.

Praca w teatrze

W 1916 roku wszedł Nikolai Batalov Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Od razu zwrócił uwagę publiczności, tworząc obraz ruchomy Petit introligator w produkcji spektaklu 3inaidy Gippius „Zielony Pierścień”. Krytycy nazwali udavshimisya i jego praca na obrazach Nieczajewa w „Mladost”, Tarasa-Bryuhana w „The Tale of Iwana Fool” i innych.

Wraz ze studiem Batalov wykonane wycieczki po kraju, podczas której mieszkańcy prowincji mogli zobaczyć go grać w przedstawieniach „The Flood” Pan Berger aw play-farsy „prawnik Patlakh„David-Augustin Bryuesa.

Moskiewskiego Teatru Artystycznego Nikolai Batalov spotkał się z Mihailom Chehovym, który zaprosił go jako partnera na scenie w swoim słynnym wodewilu „Pichot i Michaud.” Z głównych ról, aktor w teatrze powinny być odnotowane i wizerunku namiętnym Frantsa Moora w „Robbers” Schillera, ustaw BI Vershilovym.

Nikolai Batalov brali czynny udział w „sowietyzacji” z Moskiewskiego Teatru Artystycznego. W szczególności, od 1925 roku, był częścią narządów wewnętrznych kierownictwa teatru. Przez chwilę prawie czele trupy. Ponadto, aktor brał udział w pierwszym premierem MAT okresu sowieckiego i obowiązek wymienić produkt „starych ludzi” i zbudować nowy -idealistov Sztuki Teatralnej z repertuarem w zgodzie z hasłami partii bolszewickiej. Pomimo tego, że chętnie przyjął rolę Figara w którym aktor pojawił się na scenie po raz ostatni, zanim choroba ogranicza go do łóżka.

Praca w niemych filmów

W 1923 roku został zaproszony do Batalov strzelać fantastyczny obraz „Aelita” na powieści A. Tolstov, który został skierowany przez Jakowa Protazanov. Dostał rolę Armii Czerwonej Gusiew, z którym poradził sobie dobrze, chociaż to była jego pierwsza praca w filmie. Po premierze filmu w prasie były entuzjastyczne artykuły w którym nazwał antytezę „pisemnych przystojnych mężczyzn” kina Zachodniej i że aktor, który jest w stanie doprowadzić do ekranu obraz sowieckiego człowieka.

2 lata po głośnej premierze „Aelita” widzów widział Mikołajowie Batalov w filmie Leonid Pudovkina „matką”, gdzie grał Pavel Vlasov. Rola ta jest potwierdzona aktora w roli bohatera, walcząc o prawa ludzi pracy.

Praca w kinie dźwięku

Jak już wspomniano, Batalov był jednym z pierwszych radzieckich aktorów, którzy mówili do widzów z ekranu. W 1931 roku zagrał w legendarnym filmie „Droga do życia”. Reżyser z pierwszych filmów dźwiękowych Radziecki był Nikołaj Ekk, który zdecydował, że rola szefa Pracy Gminy, który został pomyślnie ponownie edukuje dzieci ulicy w „prawdziwych ludzi radzieckich”, wszystko będzie wyglądać wiarygodne Nikolai Batalov. Aktor doskonale poradził sobie z zadaniem w porę, która jest skomplikowana przez fakt, że zanim ten miał doświadczenie filmowania tylko w niemych filmów. Jednak bogate doświadczenie na scenie pozwoliło Batalov poruszać się szybko i zatrzymać wyrażania emocji za pomocą gestów, jak to było w zwyczaju w filmie przed wynalezieniem sposobu łączenia obrazu i dźwięku.

Choroba i życie osobiste

Strzelanie „Aelita”, która odbyła się w ekstremalnych warunkach, doprowadziły do ciężkiej Nikołaj Batalov zimnem, który spowodował gruźlicę. Ze względu na zły stan zdrowia, nawet aktor zrobił sobie przerwę od kariery teatralnej, a po powrocie na scenę często odmawiały ról, zgodnie z zaleceniami lekarzy zabronił mu przepracowania. Jego zły stan zdrowia jest bardzo zdenerwowany Olga Androvskaya, gdzie Nikolai Batalov jest żonaty od 1921 roku (córką w małżeństwie). Ta utalentowana aktorka od 1930 roku, gdy stan zdrowia aktora gwałtownemu pogorszeniu, praktycznie opuszczony na scenę i opiekowała się nim aż do swojej śmierci w 1937 roku.

Teraz już wiesz, jaki rodzaj życia mieszkał Batalov Nikolay Pietrowicza – jeden z pionierów dźwięku rosyjskiego kina, grać kilkadziesiąt ciekawych ról.