320 Shares 1501 views

Jak jest wymiana pierścieni tłokowych?

Pierścienie tłoka – a okrągłe części metalowe o otwartym kształcie. Są one ustawione w rowkach na zewnętrznej powierzchni tłoka. Jak pokazuje praktyka, termin komponenty usługi danych jest 100-120 tysięcy kilometrów (około pierścienie tłokowe są VAZ). Jednak istnieją elementy, które podtrzymują i usług +300.000-cie. Zakres, w którym pierścienie tłokowe są zastępowane, bardzo różne, więc w celu ustalenia winy w czasie, musimy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • utrata mocy silnika;
  • Pojawienie się niebieskiej dymu z przewodu wylotowego ;
  • zmniejszyć ściskanie;
  • zwiększone opary oleju.

Jeśli zauważysz, co najmniej jeden z tych objawów, należy pomyśleć o wymianie pierścieni tłokowych. Przy zakupie nowej części jest bardzo łatwy w obsłudze, ale z instalacją jego wręcz przeciwnie. Więc nie pomylić w kolejności poniższych krokach opiszemy szczegółowo jak przeprowadzić wymianę pierścieni tłokowych.

Najpierw scalić przeciw zamarzaniu i odłącz kabel przepustnicy do odbiornika i urządzenia przepustnicy. Następny rozmontować obronę pasa rozrządu. Potem trochę osłabić opaski zaciskowe i usunąć węzeł przepustnicy wąż. Teraz dostać element za pomocą którego wlot gazu ze skrzyni korbowej. Powinno być trochę wąż znajduje się na pokrywie zaworów. My po prostu wyjąć i odłączyć przewód masy. Znajduje się na głowicy cylindra. Następny zdemontować przewód paliwowy. Aby to zrobić, należy wziąć open-end klucz 17 mm i odkręcić wszystkie śruby mocujące. Najnowsze najlepszy znak, więc to nie ma problemów z instalacją.

Następnie przesuwamy termostat uprzednio odkręcając nakrętkę od jego mocowania. Jeśli to konieczne, należy usunąć z niego przewody. Następnie odłączyć regulator biegu jałowego i czujnik przepustnicy. Teraz wyjąć rolkę napinającą i usunąć pasek rozrządu. Następnie odkręcić mocujące koło pasowe wałka rozrządu. Następnie wyjąć otkruchenny elementu na zewnątrz. Podczas demontażu należy uważać, aby nie zgubić klucza. Teraz musimy patrzeć na dnie łączników łączących rurę do kolektora. Powinny one zostać usunięte. Dalsze czujniki wyłączyć wał korbowy i poziomu oleju. Teraz trzeba odkręcić śruby mocujące głowicę cylindrów. Następnie usunąć głowicę i wyjąć zamocowany na palecie. Następnie połączyć olej ochrony i odłączyć koło zamachowe. Paleta jest również usuwany. Następnie wyjąć pokrywę korbowodu. Ale ten pierścień tłokowy wymiana nie kończy. Po przeprowadzeniu powyższych etapów ekstrakcji korbowodu i tłoka grupę i oczyszcza je z osadów.

Pozostaje tylko zainstalować pierścienie tłokowe. Pierwsze spojrzenie oznakowanie tłoki i porównano je z danymi zakupione części. Następnie włóż pierścień w miejscu i dostosować je. Możemy zmontować w tym samym miejscu, w którym zostały zainstalowane stare. Następnie umieścić pokrywę na korbowodów i dokręcić je. Teraz konieczne jest, aby zmontować wszystko w odwrotnej kolejności.

Wszystko na tym etapie zamiennych pierścieni tłokowych zakończone powodzeniem. Można ponownie uruchomić silnik.