213 Shares 7723 views

Odkrywcy – Is … Rosyjscy badacze 17 wieku

Odkrywcy – są badacze Syberii i Dalekim Wschodzie XVII wieku. Poprzez swoje działania zostały one wykonane wiele poważnych wypraw odkrycia. Należały one do różnych klas. Wśród nich byli Kozacy, kupców, myśliwych, biorące udział w handlu futrami i żeglarze.

znaczenie

Według słowników encyklopedycznych, odkrywcy – to uczestnicy wycieczki na Dalekim Wschodzie i Syberii w XVI-XVII wieku. Ponadto, nazywają tych, którzy są mistrzami mniej znanych obszarów tych regionów.

Początek rozwoju Syberii i na Dalekim Wschodzie

Pomorie, który żył na wybrzeżu Morza Białego, od dawna podróżował w małych łodzi na wyspach Oceanu Arktycznego. Przez długi czas były jedynymi podróżujący w północnej Rosji. W XVI wieku, systematyczny rozwój rozległych terenach Syberii rozpoczął się klęską wojsk tatarskich Khan Kuczum Ermak Timofeevich.

Po pierwsze miast syberyjskich układano – Tobolsku i Tiumeń, proces rozwoju nowych przestrzeni iść z siłą przyspieszonej. Bogate syberyjskie połacie ziemi i na Dalekim Wschodzie przyciągał nie tylko służąc ludziom, ale także kupcy. Rosyjscy badacze aktywnie poszukuje nowych terytoriów i wyprzedza w niezbadanych krainach.

Początkowo rozwój Syberii i Dalekim Wschodzie została zredukowana do budowy fortów, a dopiero na początku XVII wieku rząd rosyjski zaczął się przesiedlić rolników w tych regionach jako garnizony, stojąc na dużych rzekach Syberii i Dalekim Wschodzie, w rozpaczliwej potrzebie pożywienia.

Słynny otwarcie

Rosyjscy badacze odkryli dorzecza takie jak Lena, Amur i Jeniseju, przyszedł do wybrzeża Morza Ochockiego. Przeszli przez cały Syberii i na Dalekim Wschodzie i otworzył się Tajmyr, jamalskim Chukotka i Kamczatka. Rosyjscy badacze 17 wieku Dezhnev i Popov najpierw przechodzi przez Cieśninę Beringa, Moskvitin otwarte Morza Ochockiego i Poyarkov Khabarov zbadać regionu Amur.

Sposób przemieszczania

Odkrywcy – to nie tylko naukowcy, którzy podróżowali lądem. Wśród nich byli żeglarze, którzy studiowali dorzecza i wybrzeża morskiego. Dla żeglugi na rzekach i morzach używane małe naczynie. Byli Kochi, łódź, łódź i Struga. Ten ostatni służy do spływu. Burze często prowadziło do zniszczenia statku, jak to się stało z wyprawy Dezhnev na Oceanie Arktycznym.

SI Dezhnev

Słynny rosyjski badacz, 80 lat przed Bering przeszedł całkowicie przez cieśniny oddzielającej Ameryce Północnej i Azji.

To był pierwszy służąc Kozak w Tobolsku i Yeniseisk. On zbierał daninę (hołd) do lokalnych plemion, a jednocześnie stara się odkrywać i badać nowe terytorium. W tym celu, duże siły na kilku Kozak kochah (małych statków) ją od ujścia Kołymy wschodu na Oceanie Arktycznym. Wyprawa czekał gehennę. złapać statek podczas sztormu i okręty zatopiły. Dezhnev kontynuował swój marsz i popłynął do projekcji Azji, peleryna, później otrzymał jego imię. Następnie trasa wyprawy przeszli przez Cieśninę Beringa. Statki Dezhneva nie może trafić na plażę z powodu ataków miejscowej ludności. To wyrzucone na bezludnej wyspie, gdzie rosyjscy badacze Syberii zostali zmuszeni do spędzenia nocy w dołach wykopanych w śniegu. Osiągając trudno Anadyr River, mieli nadzieję dostać się z niego do ludzi. Pod koniec wyprawy 12 osób lewo z dużym oddziałem. Weszli przez całą Syberię do wybrzeża Pacyfiku, a to wyczyn Siemion Iwanowicz Dezhnev i jego towarzysze są cenione na całym świecie.

I. Yu. Moskvitin

Otworzył Morza Ochockiego i Sachalin Bay. Na początku służby został wymieniony zwykły Kozak stóp. Po udanej wyprawie do Morza Ochockiego otrzymał rangę wodza. Na przestrzeni ostatnich lat życia słynnego rosyjskiego odkrywcy nie jest znana.

E. P. Habarov

Kontynuował pracę Poyarkova Badań regionu Amur. Khabarov był przedsiębiorca zajmuje się zakupem futer, zbudowane prace sól i młyn. Na oderwania Kozak przeszedł na statkach i sprawił, że cały Amur Priamurskii krawędzią karty. Po drodze zdobył wiele lokalnych plemion. Zmuszony zawrócić Khabarova zebrane przeciwko rosyjskim podróżujący mandżurskiej armii.

I. I. Kamchaty

Przypisuje mu się wraz z odkryciem Kamczatce. Półwysep jest teraz nazwa odkrywcę. Kamczatka został wpisany w Kozaków i wysłał do działania na rzece Kołymie. On zajmuje się handlem futrami i poszukiwaniu kości słoniowej. Po raz pierwszy otworzył rzeki Kamczatka, dowiedzieć się o nim z mieszkańcami. Później, w ramach małego oderwania pod dowództwem Chukicheva, Kamczatka udał się w poszukiwaniu rzeki. Dwa lata później przyszła wiadomość o śmierci rzeki Kamczatki wyprawy.

wniosek

Odkrywcy – wielki rosyjscy badacze Syberii i Dalekim Wschodzie ziemi bezinteresownie pozostawiając na długie wyprawy z myślą o podboju nowych terytoriów. Ich nazwy są zawsze zachowane w pamięci ludowej nazwy i przylądki i półwyspy je otworzyć.