763 Shares 6760 views

Muzeum Historii Naturalnej Tatarstan: opis i zdjęcie

Kazan w ostatnich latach stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych ośrodków turystycznych w Tatarstan. To interesujące we wszystkim, w tym wiele muzeów. To bardzo wygodne, że wiele z nich koncentruje się w centrum miasta. Więc nie spędzają czasu, aby się poruszać. Istnieje wiele muzeów albo w pobliżu Kremla Kazańskiego, czy też na Kremlu. I wejście do Kremla jest bezpłatne, a tylko w każdym muzeum, za które płaci.

Muzeum

Jednym z takich niezwykłych i ciekawych muzeów, które zdobyły miłość dorosłych i dzieci, jest Muzeum Historii Naturalnej w Tatarstan. Adres, na którym się znajduje, zbiega się z National Art Gallery "Hazine". To: Kazan, ul. Kreml, dom 2. Te muzea znajdują się na terenie byłej szkoły kadetów, która znajduje się wzdłuż ulicy, która przechodzi przez Kreml z Wieży Spassky do Tainitskaya.

Budynek muzeum

Szkoła została założona w 1886 roku. Autorem projektu jest architekt Pyatnitsky. Po raz pierwszy w budynku powstały koszary dla kantonistów, a dwadzieścia lat później otwarto szkołę wojskową, która później stała się szkołą kadetów. Fasada domu jest zbudowana w stylu "Imperium Pawłowskim". Ma trzy wejścia z kutego dachu. Kiedy zostali wybrani, wybrali technikę kucia Chebakina. W formie kucia tkanych róży, chabertów i mascaronów. Schody są tu trzypiętrowe i są podparte łukowymi sklepieniami z cegieł. Przed rewolucją budynek miał tylko dwie kondygnacje, a dopiero w sowieckim okresie został ukończony na trzecim piętrze. W połowie lat dziewięćdziesiątych w budynku rozpoczęto renowację, która zakończyła się sukcesem na początku lat dwudziestych.

Teraz jest kilka muzeów na raz. Oprócz galerii narodowej "Khazine" i Muzeum Historii Naturalnej, kilka pomieszczeń zajmuje muzeum pamięci poświęcone Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i gmachu Ermitażu w Petersburgu – hala wystaw "Hermitage-Kazan".

Opis

Muzeum Historii Naturalnej Tatarstan zajmuje dwa piętra, na których prezentowane jest ponad półtora tysiąca eksponatów. Postanowili otworzyć to za dwa tysiące i pięć. Celem odkrycia jest zachowanie charakteru republiki.

Lepiej zacząć zwiedzanie muzeum z parteru, aby zobaczyć cały okres pochodzenia planet, ziemi i jej mieszkańców. Wszystkie eksponaty są bardzo interesujące, a nikt tego nie przegapi.

Na tym piętrze będzie bardziej interesujące dla tych, którzy bardzo lubią studiować wszystko, co znajduje się w głębi naszej planety i poza nią, czyli geologii astronomii. Jest to struktura ogólna, którą posiada Muzeum Historii Naturalnej w Tatarstan. Opis każdej z ekspozycji przybliża turystów do historii republiki i budzi pragnienie zwiedzenia tego wspaniałego miejsca historycznego. Muzeum powstało na polecenie Gabinetu Ministrów Republiki. Projekt był wspierany i stał się powiernikiem budowy pierwszego prezydenta Tatarstan Mintimer Sharipovich Shaimiev

W centrum ekspozycji, które posiada muzeum historii Tatarstan, są rzadkie znaleziska naukowe pochodzące z funduszu Muzeum Geologicznego. A.A. Stukenberg z Kazańskiego Uniwersytetu Państwowego. Tutaj goście mogą odwiedzić różne hale.

Hale przestrzeni

Z pomocą interaktywnych programów wprowadzą astronomów do podstaw tej wspaniałej nauki. Interaktywne programy będą tworzyć atmosferę zanurzenia w historii obiektów kosmicznych. Zwiedzający, jak kosmos, wchodzą w świat kosmosu. Gwiazdy przyciągały od wielu wieków przedstawicieli ludzkiej rasy.

To zainteresowanie cieszy się personelem muzeum. Tutaj można też oglądać gwiazdy za pomocą prawdziwego teleskopu i sprawdzić, ile odwiedzający będzie ważył na innych planetach. W tym celu w muzeum są zainstalowane specjalne wagi kosmiczne. Również tutaj, goście zostaną pokazane prawdziwe meteoryty, które raz padły na terytorium Tatarstan. Wystawy tutaj będą opowiadać o strukturze skorupy ziemskiej, o ogromnej różnorodności minerałów na naszej planecie. Interaktywny kawałek planety jest niesamowity, na którym zwycięzcy widzą jakie warstwy składa się z naszej Ziemi.

Ta wystawa powinna popularyzować wiedzę na temat różnorodności świata minerałów na naszej planecie.

Ciekawe sale

"Czarne Złoto Planet" to seria eksponatów, które wprowadzają gości do warstw oleistych, jeziora bitumiczne i wulkany błotne.

Nie mniej interesujące jest sala w kształcie malachitnej trumny, która mówi zwiedzającym o różnych minerałach. Ten pokój nazywany jest "spiżarnią jelit".

Sali dla miłośników przyrody

Co jest nadal dobrym muzeum historii Tatarstan? Fotografie tutaj mogą robić jak niektóre eksponaty i same na ich tle. To wyróżnia to muzeum od wszystkich innych, gdzie są obrazy, zdjęcia nie mogą być zrobione. Drugie piętro stopniowo tłumaczy odwiedzających w świat zwierząt.

Bardzo interesująca jest również wystawa paleontologiczna, umieszczona w sześciu salach. Diorama "Morze Wandalizmu" pokazuje okres epoki, kiedy organizmy wielokomórkowe pochodzą z planety. To wydarzyło się sześćset milionów lat temu.

Sala "Początek drogi" wprowadza gości do mieszkańców mórz tego okresu. Szczególnie fascynujące są eksponaty żywych szkieletów płazów, które żyły na starożytnym morzu. Z pomocą interaktywnych programów każdy użytkownik może obserwować stopniowe przemieszczanie płazów na ląd. Takie ekspozycje jak "Królestwo Ryb i Płazów", "Morze Kazańskie", "Gady Płytowe", "Świat Słoni" i inne będą interesujące dla wszystkich miłośników świata zwierząt.

Szczególnie zachwycają dzieci szkieletami titanophoneus, paraeosaurus i morskich gadów. Program interaktywny pozwala nawet je nakarmić. Hologram fascynuje całą ścianą, wzdłuż której idą szermierzowe tygrysy i mamory. Goście mają w pełni obecność wśród ogromnych prehistorycznych zwierząt, które można nawet poklepać.

Jak tam dotrzeć?

Muzeum Historii Naturalnej Tatarstan znajduje się w historycznym centrum miasta, nie jest trudne do osiągnięcia. Transport odbywa się z dowolnego miejsca odległego. W każdym razie każdy mieszkaniec miasta powie, gdzie znajduje się muzeum historii naturalnej Tatarstan w Kazaniu – adres jest znany wszystkim. Można do niego dojechać zarówno autobusami, jak i autobusami. Na tych rodzajach transportu trzeba dotrzeć do przystanków "Central Stadium" i "Baturina Street".

Niestety, metro jeszcze nie idzie na dworzec autobusowy i dworzec kolejowy, który jest zwieńczony przez miasto Kazań. Muzeum Historii Naturalnej w Tatarstan jest bezpośrednio dostępne wyłącznie do celów transportu lądowego. Po dotarciu do najbliższej stacji metra można ją zmienić, aby dostać się do stacji Kremlyovskaya. Z drugiej strony, ci, którzy chcą zobaczyć miasto i nie boją się niepotrzebnych chód może też chodzić pieszo z dworca kolejowego, to nie jest bardzo daleko.

Czas pracy i cena biletu

Muzeum Historii Naturalnej w Tatarstan w Kazaniu działa codziennie, z wyjątkiem poniedziałku, od 10:00 do 18:00, ale trzeba zbliżyć się nie później niż o połowę po piątej, ponieważ biuro biletowe zamyka pół godziny przed zamknięciem muzeum.

Koszt biletu jest niewielki, dorośli płacą 120 rubli, dla studentów bilety są 60, dla dzieci w wieku szkolnym – 50 rubli. Jeśli jednak chcesz zarezerwować wycieczkę, musisz zapłacić 400 za jedno piętro i 700 rubli za dwie. Ale jeśli muzeum jest odwiedzane przez dużą grupę dzieci, to dla nich zwiedzanie jest bezpłatne.

Wnioski

Multimedia i interaktywność to właśnie to, co sprawia, że muzeum historii Tatarstan interesujące dla dzieci i dorosłych. Dlatego w tym miejscu zawsze jest dużo gości i opinii przede wszystkim chwały. Najważniejszą pozytywną opinią jest to, że muzeum nigdy nie jest nudne, a dzieci, które się do niego nie chcą pozostawić przez długi czas. Dorośli również pamiętają z przyjemnością, co wiedzieli od dzieciństwa.