460 Shares 2740 views

Mendelejew University: opinie studentów

RCTU, czy jak to jest powszechnie nazywany studentów tej uczelni, a od Mendelejewa Uniwersytecie Moskiewskim, jest to jeden z najbardziej znanych instytucji edukacyjnych w naszym kraju. W jego murach ponad sto lat zaangażowany w szkolenia specjalistów w wielu dziedzinach. W tym samym czasie, o tym liceum dzisiaj można usłyszeć zarówno pozytywne jak i negatywne opinie studentów, którzy razem z obiektywnej informacji o RCTU może być interesujące i użyteczne dla wnioskodawców.

Historia Uniwersytetu nazwany D. Mendelejewa

Mendelejew Uniwersytet Moskwa ma długą historię, która sięga do jego powstania w Moskwie w 1898 roku, w Szkole Przemysłowej. Do budowy budynków i urządzeń technicznych nowej szkole spędził dużych sum pieniędzy, więc w czasie powstania, to jest uważany za jeden z najbardziej zaawansowanych w Europie i na świecie. Po rewolucji przemysłowej szkoły został przekształcony w pierwszej College chemicznej, a następnie w Instytucie Dmitrija Mendelejewa. W czasie II wojny światowej niektóre z uczniów i nauczycieli szkoły ewakuowano, ale w dalszym ciągu działać w branży kapitału MHTI. Jak dla rozwoju Instytutu w latach powojennych, w tym okresie, nowe mieszkania i utworzonej Nowomoskowsk gałęzi zostały one zbudowane. I wreszcie, w 1992 roku, uczelnia została przekształcona w Uniwersytet rosyjskiej Technologii Chemicznej.

informacje ogólne

Dziś w RCTU przeszkolonych około 10 tysięcy studentów, w tym ponad 30 300 obywateli państw obcych. Ponadto uczelnia przygotowana do obrony rozpraw prawie 500 doktorantów oraz kilkuset konkurentów stopni naukowych. Mendelejew Uniwersytet jest dumna ze swojego wysoko wykwalifikowanej kadry naukowej i dydaktycznej, która obejmuje 11 odpowiednich członków RAS i akademików, ponad 220 profesorów i lekarzy, a także około 550 adiunktów i kandydatów nauk. W opinii studentów, większość z nich jest zadowolona ze swoich nauczycieli, ale wielu twierdzi, że istnieje potrzeba, aby przyciągnąć młodych specjalistów z nowego sposobu myślenia i śmiałych pomysłów. Szczególnie dużo niezadowolonych braku personelu „świeżych” na Wydziale ITiU.

jednostki oświatowe

Mendelejew Uniwersytet składa się z czterech instytucji:

 • Materiały z nowoczesnych źródeł energii i nanotechnologii.
 • Ekonomii i Zarządzania.
 • Kwestie zrównoważonego rozwoju i chemia.
 • Instytut profrazvitiya.

Oprócz liczby jednostek szkoleniowych RCTU odnosi NOVOMOSKOVSK Instytut nazwany D. Mendelejewa, trzy wyższe uczelnie, wydziały i korespondencji absolwent i uczenia się wewnętrznie na odległość, a także dwie szkoły wieczorowe i pre-uniwersytecki ośrodek szkoleniowy.

Mendelejew University: działy

W RCTU DI Mendelejew ma 10 wydziałów i przyjmuje studentów na szkolenia w następujących specjalnościach:

 • technologia chemiczna.
 • Chemii Czystej i Stosowanej.
 • materiałoznawstwo i technologia materiałów.
 • Nanomateriałów.
 • bezpieczeństwo technosfera.
 • Nanoinżynieria.
 • Standaryzacja i metrologia.
 • Orzecznictwo.
 • Zarządzanie.
 • Językoznawstwo.
 • Chemia.
 • Socjologia i in.

Wielu studentów w swoich uwagach wyraziła zdziwienie o konieczności posiadania w chemicznych wydziałów uniwersyteckich, dając non-core, na przykład edukacji socjologicznej.

Mendelejew University: komisja wybór

W ostatnich latach nastąpił wzrost liczby pragnące wprowadzić RCTU imieniu Dymitr Mendelejew. W tym celu, wnioskodawcy powinni skontaktować się z biurem rekrutacji uczelni w obszarze Miusskaya, itd. 9. Godziny :. od 10:00 do 16:00 (tylko w dni robocze). Aby dotrzeć Miusskaya Square, można wziąć transportu metro lub gruntowych. Komisja selekcyjna działa w branży RCTU Nowomoskowsk. Jego adres: miasto Nowomoskowsk, Tula Region, Przyjaźń Street, 8 (godziny pracy są takie same jak w głównym liceum).

Opinie wnioskodawców oraz studentów potwierdzają, że skład komisji selekcyjnej Uniwersytetu Mendelejewa zawiera przyjazny i kompetentny specjalistów, którzy są gotowi doradzić młodym ludziom, którzy zamierzają zarejestrować się w tej uczelni, we wszystkich kwestiach.

Procedura przyjmowania uczniów

Mendelejew University (Moskwa) powinien zapisać uczniów zgodnie z ustaloną procedurą. W tej części studentów idzie na studia bez egzaminów wstępnych. Reszta zaliczony „konkursu”. Listy otrzymane bez przejazdu egzaminy wstępne są uszeregowane na podstawie indywidualnych osiągnięć danego wnioskodawcy. Jeśli chodzi o list konkurencyjnych, są one zamawiane głównie przez malejące punktów przetargowych (w całości). W przypadku równości znowu brać pod uwagę indywidualne osiągnięcia konkretnego wnioskodawcy w szkole i sporcie. Należy zauważyć, że praktycznie nie spełniają komentarze uczniów o nieuczciwych lub nieprawidłowych formacji przychodzących list.

Przyjmowanie cudzoziemców

Jak już wspomniano, Mendelejew Uniwersytet zapewnia również szkolenia dla obcokrajowców. Zapisy w tej kategorii wnioskodawców odbywa się zgodnie z przepisami, ustawami federalnymi i umowami międzynarodowymi.

W MUCTR. D. I. Mendeleeva akceptowane jako współobywateli (osób zamieszkałych na terenie republik byłego Związku Radzieckiego), cudzoziemców i bezpaństwowców zamieszkałych na terytorium Federacji Rosyjskiej.

obudowa RCTU

Ci, którzy chcą wejść na University Mendeleev, komentarze uczniów o stanie niektórych budynkach może być zmuszony do ponownego rozważenia decyzji. Jednak historie studentów z przestarzałego sprzętu i zniszczone meble odnoszą się głównie do najstarszych budynków uniwersyteckich. RCTU generalnie składa się z następujących systemów: Miussky, Tuszyno, złożonego Shelepiha, Central Library and Chemical branży Nowomoskowsk. W głównym budynku uniwersytetu znajduje się w kompleksie Miussky istnieją dwie aule i słynnej hali „Akwarium”. Według studentów, w wielu dziedzinach, w tym edukacji, głównego kompleksu w Miusskaya obszarze dość brudne, a naprawy zwykle odbywa się tylko w największych salach. W odniesieniu do kompleksu Tuszyno, a następnie składa się z treningu i laboratoryjnych i obudowy kilka RCTU Research Institute, a także duży blok klasie. Informacje zwrotne od studentów, główną wadą jest jego ciała Tuszyno niewygodne położenie, a reszta z nowych kompleksów są w dość dobrym stanie.

kampus

Mendelejew University (Moskwa) ma kampus, który znajduje się w pobliżu kompleksu Tuszyno Vilis Latsis ul. Struktura składa się z 3 budynków kampusu akademików, a także WKK, z montażem i dużą siłownią. Dodatkowo, na terenie kampusu biblioteki, istnieje kilka sklepów, restauracji i kawiarni, a także sanatorium. Wszystkie akademiki są ponad trzy tysiące studentów i 150 nauczycieli. Sądząc po opiniach studentów na temat warunków życia kampusu spełniają ogólnie przyjętych standardów. Jednak wielu uczniów wskazują na brak wspólnych kuchniach.

Recenzje University. Mendelejew

RCTU cieszy się zasłużoną uznanie zarówno w Rosji jak i za granicą. W szczególności, prawie wszystkie opinie z Uniwersytetu Mendelejewa wybitnych uczonych z całego świata świadczą o wysokim poziomie nauczania i kształcenia naukowców. Ponadto, w 2014 roku uniwersytet został zaliczony do najlepszych instytucji edukacyjnych WNP według autorytatywnego agencji „Expert RA”. Zdecydowana większość specjalistów, którzy ukończyli tej uczelni, twierdzą, że wiedza zdobyta w jego murach, pozwoliły im osiągnąć szybki rozwój kariery.

Co do opinii na temat skuteczności kształcenia studentów w Uniwersytecie. Mendelejew, a następnie, jak w przypadku każdej instytucji szkolnictwa wyższego, można usłyszeć wiele opinii. Jednak niemal wszyscy młodzi ludzie zgadzają się, że RCTU jest najlepszym miejscem, aby uzyskać podstawową wiedzę na temat profilu specjalności. Wadą studentów często wskazują na niemożność uzyskania głębokich warsztaty. Dokładniej, studenci zazwyczaj narzekają na niski poziom pracy laboratoryjnej, kiedy nauczyciele mogą nawet zapobiec ich użyciu nowoczesnego sprzętu, zastępując ją instrumentów, które kilkanaście lat.