798 Shares 8512 views

klasztory Kijowie. klasztorny klasztor Wwiedienskiego i Wasyla Błogosławionego

Prawie wszystkie klasztory w Kijowie we własnym malownicze, piękne i niepowtarzalne. Prawie wszystkie z nich są niemymi świadkami historycznych wydarzeń, które miały miejsce w Kijowie przez ostatnie tysiąc lat. Zacznijmy od listy z najsłynniejszych klasztorów – Wwiedienskiego Jonasz Trójcy, bazylia (Holosiivskyi), Trójcy (pustynie Kitaeva) i, oczywiście, słynny Kijów-Pechersk. Są one następnie przez najbardziej znanych klasztorów w Kijowie Basil, Florowski Świętego Wniebowstąpienia, św Pantelejmona (Objawienia). Jest to niemożliwe, aby opisać w dwóch liniach każdy, skupi się tylko na dwóch, historia z których wszystkie mogą zaskoczyć.


Wwiedeński klasztor (Kijów)

Jeden z najpiękniejszych klasztorów Kijów – samiec Wwiedeński Klasztor UOC (MP). Znajduje się na ulicy Moskwa, 42. W 1996 roku kościół parafialny został uporządkowane w Wwiedienskiego klasztoru. Kijów jest bogaty w klasztorach, ale ten jest wyjątkowy, a historia to jest wyjątkowa.

Egorova Matrena Aleksandrowna, wdowa oficera, który zginął w wojnie krymskiej, przeniósł się do Kijowa z Petersburga. Zaczęła kupuje cały majątek w Pechersk dzielnicy Kijowa. Przez 16 lat, ona prawie kupiłem dwie ulice (Moskwa i Rybalskaya). W 1877 Jegorow zwrócił Metropolitan Philothei że pozwolono otworzyć społeczności przez 33 wdów i sierot.

W 1878 roku klasztor został otwarty. Ale matrona nie ksieni, wzięła zasłonę i został nazwany Dimitra (na cześć św Dimitriya Solunskogo). Na początku marca 1878 roku, natomiast w Petersburgu, umarła. To tymczasowo pochowany w klasztorze Aleksandra Newskiego, a następnie, zgodnie z jej pre-mortem testamentu, pochowane w Kijowie wejście do wspólnoty w świątyni-grobie na parterze.

Otwarcie klasztoru

Matrona nie mieszkał aż do konsekracji świątyni, która była 14 (27) listopada. Nowa przewodnicząca wspólnoty stała ksieni Evfaliya.

17 (30) czerwca klasztorny kościół został konsekrowany na cześć św Dimitriya Solunskogo. A w 1892 roku, społeczność zaczyna prowadzić zakonnicę Kleopatry. Na początku XX wieku liczba zakonnic, siostry przyszedł do 118 osób.

Podczas Rewolucji, klasztor został zamknięty i zakonnice stłumione, a szczątki pochowano na cmentarzu Dimitra Zverinetsky. Budynek klasztoru mieścił się klub od kilku lat.

Przez cały ten czas, klasztor jest otwarty, a następnie zamknięty. Tutaj należy zauważyć, że klasztory Kijów posiadać duchową siłę, która pomaga, uzdrawia, a po prostu nie pozostawia nikogo obojętnym. A oto jeden z przykładów.

Na jesieni 1992 roku w kościele pojawił się on ikonę Matki nazwie „Wsparcie dla pokornych”. Przyniosła Theodore schematu zakonnicę, udała się do tej świętej relikwii kapłana Prezentacja Klasztor Boris Krasnitsky, które zostało stłumione w 1937 roku. Shimonahini Theodore całe 55 lat trzymane ikonę w klasztorze Florowski.

cuda

Prawdziwy cud na początku września 1993 r. Na szkle, na pokrycie ikonę nagle nadrukiem wizerunku Dziewicy, ale ikona nie jest w kontakcie ze szkłem. Naukowcy udowodnili, że obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem na szybie bez rąk. Od większości ikon i ludzi druku zaczęła się ran.

21 sierpnia 1996 pod kierunkiem i błogosławieństwa Jego Świątobliwości metropolity Włodzimierza w Kijowie odbyło się przejęcie relikwii świętych zakonnic Dimitrov, którzy wrócili z cmentarza Zvirynetsky powrotem do klasztoru. 18 kwietnia 2008 Dumitru nun kanonizowanych świętych lokalnie czczona.

Klasztor Świętej Protection (Kijów)

Kolejna perła klasztorów Kijów – Pokrovsky Klasztor UOC (MP). Znajduje się on pod adresem: Behterevsky pasa 15. Został założony 11 stycznia, 1989, wielka księżna Romanowa Aleksandra Pietrowna, żona brata króla Aleksandra II. Będąc wygnany z domu małżonka wyjechała z Petersburga do Kijowa, gdzie zaczął do ustanowienia wspólnoty monastyczne. Ona przekazał klasztor wszystkie swoje oszczędności. Około 30 budynki zostały zbudowane w ciągu 20 lat. Wśród nich – schronienie dla osób niewidomych i niepełnosprawnych fizycznie, w ambulatorium, szpitala z chirurgicznych i terapeutycznych działów i wolnej aptece.

Został powołany naczelny lekarz Straw NV, który stał się prawą ręką Princess Alexandra. On wyposażony szpital z nowoczesnym sprzętem. Pierwsza maszyna rentgenowska pierwszy pojawił się też w tym klasztorze. Szpital wziął 5020 pacjenci otrzymywali bezpłatne leki w chirurgii wykonane w 2298 operacji. Wielka Księżna sama często wspomaga operację. Poszła do Pana w klasztorze w połowie kwietnia 1900 roku, a jego dzieło było kontynuowane przez innych.

występ

Ten klasztor obszar Kijów ma imponującą architekturę i niepowtarzalny, wykonany w stylu pseudo-rosyjski. Zaprojektowaliśmy go Nikołajew VN pierwszy kamień węgielny pod budowę katedry położył króla Mikołaja II, który drugi – jego żona, cesarzowa Alexandra, a trzecia – bardzo wielka księżna Alexandra. Katedra została zbudowana 15 lat. 09 maja 1911 jego głównym ołtarzu został konsekrowany biskup Chigirinskiy Pavel.

Księżniczka sama zmarła z powodu ciężkiej choroby, została pochowana w ogrodzie klasztornym obok kościoła wstawiennictwem. Stawiamy na jej grobie prosty drewniany krzyż wykonany z woli przeważającej księżniczki.

W 1925 roku klasztor został zamknięty. Jest już otwarty dopiero w 1941 roku z pomocą sióstr Epistimia i abp Antony (Abashidze). Od 1943 do 1948 roku nie będzie szpital i ambulatorium. W 1981 roku, Katedra St. Nicholas został poważnie uszkodzony przez ogień, piorun uderzył w dach, i stanął w płomieniach. Wtedy jego dawno naprawiony, a jego oryginalny wygląd, on już nabyte w latach 2006-2010.

W ciągu 90 lat rysunków archiwalnych został zbudowany z kamienia Pokrovsky świątyni, przebudowany kopułę i malowania wnętrz. Świątynia została konsekrowana w 1999 roku.

Podsumowując, temat, możemy zauważyć, że klasztory Kijów posiadają potężną duchową energię, która przyciąga i pozostawia nieodzowną chęć ponownie.