628 Shares 6159 views

Uruchomienie w rejestrze systemu Windows

Każdy użytkownik wie, że aby program działał, musi być uruchomiony. Można tego dokonać poprzez kliknięcie na przycisk ENTER wykonywalnego lub poprzez dwukrotne kliknięcie przyciskiem myszy, w sposób zwyczajowo przyjęty w graficznych systemów operacyjnych. Jest to obecnie jeden z najważniejszych, a więc najbardziej szczegółowy sposób jest podświetlony na wszelkich szkoleń dla początkujących. Istnieje jednak niewielka cechą aplikacji, które z jednej strony, oczywiście, z drugiej strony, istnieje nie wszystko odgadnąć. To polega na tym, że niektóre programy mogą być uruchamiane bez interwencji użytkownika, czyli w tle, wykonując swoje zadania. Ten tryb jest nazywany „autorun”. W systemie operacyjnym zapisy rejestru są branże, które są odpowiedzialne za ścieżki do tych programów. Tam są podane klucze do uruchomienia. Jaskrawym przykładem takiego wniosku – Antywirus (choć autostart rejestru proste metody nie mogą być wyłączone). Tak, istnieją dwie grupy programów: pierwszy polega na uruchomieniu użytkownika, podczas gdy te ostatnie są zawarte na własną rękę natychmiast po uruchomieniu systemu.

Autostart aplikacji i rejestru

Może się wydawać, że nie ma potrzeby kontrolowania programów startowych pracy. W rzeczywistości tak nie jest. Zróbmy trochę hands-on doświadczenia i zobaczyć, co zawiera rejestr „Uruchomienie» Windows 7. Prosimy o kontakt z «» menu i wybrać «Uruchom» (może być powielany jednoczesne naciśnięcie klawiszy Win + R). Linia wydaje się być wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter. Pojawi się okno, w „nagłówku”, które mają przystąpić do partycji Windows 7 – „Uruchomienie”. Rejestru w tym samym czasie nie ma potrzeby, aby otworzyć, a tym sposobem właśnie utworzony w celu uproszczenia pracy z zapisów w swoich branżach. Specjalnie oznaczone wersję systemu operacyjnego, jak w Win 8 wymagają działania pośredniego – kliknąć na przycisk „Otwórz Menedżer zadań”. Tak więc, po wybraniu opcji „Auto”, użytkownik zobaczy listę programów, które są ładowane w tle.

dokonać zmian

Niestety, jak to niekiedy ma miejsce, nie wszystkie programy z listy potrzeb użytkowników. Co więcej, niektóre z nich są po prostu szkodliwe. Na przykład, moduł aktualizacji komponent Java stale monitoruje wydaniu nowych wersji i pobiera je w razie potrzeby. Niewątpliwie, kiedy Szybki Nielimitowany Internet jest dość wygodne, ale użytkownicy z ruchu MBs płatniczej lepiej wyłączyć tę funkcję. Ponadto, wszystkie programy działające w tle są zastrzeżone dla ich własnego użytku części pamięci, więc jeśli to jest małe, dodatkowe wpisy z listy to lepiej usunąć. Nie zapominaj także, że im więcej wpisów na starcie, już początkowy ładowania modułów systemu. Na przykład, plik BCSSync.exe zainstalowany słynnego pakietu biurowego, w większości przypadków, można wyłączyć. Uruchomienie rejestru mogą być dostosowywane przez modyfikację gałęzi «HCU Software Microsoft Windows CurrentVersion Run» (uruchomić Win + R i polecenia regedit). Jednakże, nie jest to zbyt wygodne. Powyższy proces był bardziej widoczny. Alternatywnie, możliwe jest określenie programów innych firm do pracy z listy Autostart. To CCleaner, Tune Up narzędziowych, XP Tweaker, i wiele innych.