463 Shares 1605 views

Jak obliczyć odsetki od kredytu: formułę. Obliczanie odsetek od pożyczki: Przykład

Każdy obliczu problemu braku pieniędzy na zakup sprzętu AGD lub mebli. Wiele z nich pożyczać zapłacić. Niektórzy nie wolą iść do przyjaciół lub krewnych z ich problemów finansowych i natychmiast skontaktować się z bankiem. Zwłaszcza, który oferuje dużą liczbę programów kredytowych, które pozwalają rozwiązać problem z zakupem drogich towarów na korzystnych warunkach.

Co to jest kredyt?

Ten system stosunków ekonomicznych, zapewniając o przeniesienie własności z jednego właściciela do drugiego czasowego użytkowania w specjalnych warunkach. W przypadku banków to wartość stanowią pieniądze. Człowiek potrzebuje pewna ilość ekonomista ocenia zdolność kredytową klienta i podjąć decyzję. Jeśli wszystko jest w porządku, pod warunkiem, że niezbędne fundusze na czas określony. Do tego klient płaci odsetki bankowe.

Za mało pieniędzy na zakup towarów lub potrzebujesz gotówki? Należy wziąć kredytu. Niski odsetek zawsze przyciąga klientów. W związku z tym instytucje finansowe zapewniają popularne karty kredytowe i kredyty gotówkowe na korzystnych warunkach. Formuła (obliczanie odsetek od kredytu) pomogą Ci zrozumieć, ile bank będzie musiał zapłacić za usługę.

nadpłata

W przypadku kredytu bankowego jako akt towarem pieniężnym. Do świadczenia usług klient musi uiścić opłatę do instytucji finansowej. Aby zrozumieć, jak ustalić kwotę nadpłaty, należy rozumieć następujące pojęcia:

  • Ciało pożyczki;
  • Komisja;
  • roczna stopa procentowa.

Posiada system wartości i terminu spłaty kredytu. Kwestia ta zostanie omówiona poniżej.

Co jest ciało kredytu?

Kwota, że człowiek wziął pożyczkę z banku, to jest ciało kredytu. Jak dokonać płatności, kwota ta zostaje zmniejszona. To jest ciało narosłych odsetek kredytu i, w większości przypadków Komisja.

Rozważmy przykład. Klient wydał umowę pożyczki w dniu 1 maja w wysokości 20 000 rubli. Miesiąc później, zrobił minimalną wypłatę 2.000 rubli. Z tej kwoty na spłatę odsetek od kredytu zajęło 500 rubli, 1500 rubli – na spłatę ciało. Tak, to zmniejszyła się do 18 500 rubli od 1 czerwca ciała pożyczki. W przyszłości wszystkie odsetki będą pobierane dokładnie tę kwotę.

komisja

Odsetek że klient płaci bankowi na stopę procentową, to Komisja. Różne instytucje finansowe mogą oferować różne warunki kredytu. Komisja może zostać obciążony zarówno na ciele kredytu a kwotą, jaką klient pierwotnie pożyczonej. Ostatnio wiele banków całkowicie odstąpić prowizji i ustawić tylko roczną stopę procentową.

Rozważmy przykład stałej prowizji 0,5%. Klient wziął pożyczkę w wysokości 10 000 rubli. opłata miesięczna będzie nadrobić 50 rubli. Wzór (obliczenie zainteresowania kredytu) jest następująca: 10 000 100 X 0.5.

Jeżeli Komisja nie jest ustalona, jest pobierana od pozostałego zadłużenia (ciała kredytu). Takie rozwiązanie jest bardziej korzystne dla klienta, gdyż ilość procentowa jest stale maleje. Jako ogólną zasadę, że prowizja jest pobierana od salda zadłużenia na ostatni dzień roboczy miesiąca. Oznacza to, że jeśli klient zapłacił pełną kwotę na 28 i ostatni dzień przypada na 30, nie muszą płacić prowizję.

Roczna stopa procentowa

W przypadku braku prowizji od umowy kredytu, roczna stopa procentowa będzie podstawą do obliczania nadpłaty. Procent jest zawsze obliczany od pozostałego zadłużenia. Im szybciej klient da kredytu, tym mniej będzie musiał przepłacać.

Jaki procent kredytu wiąże? Różne banki oferują własne warunki. Jest możliwe, aby wziąć pieniądze w tempie 12% do 25%. Następny zostanie opisany sposób obliczania odsetek od kredytów (wzór). Przykład: Klient wziął pożyczkę w wysokości 10 000 rubli. Roczna stopa kontraktu wynosi 15%. W dniu klient zapłaci 0,041% (15: 365). Tak więc, w pierwszym miesiącu będzie musiał zapłacić kwotę odsetek w wysokości 123 rubli.

10 000 100 x 0041 = 4 rubli 10 kopiejek – kwota nadpłaty na dzień.

4,1 x 30 = 123 rubli / miesiąc. (Pod warunkiem, że 30 dni w miesiącu).

Rozważmy dalej. Klient dokonał pierwszej wpłaty w wysokości 500 rubli. w ramach umowy nie ma prowizji. 123 rubli zostanie wydane na odsetki, 377 rubli – zwrot ciała. Pozostałą dług zostanie 9623 rubli (10 000 – 377). To jest ciało kredytu, na które nadal będą naliczane odsetki.

Jak szybko obliczyć nadpłaty kredytu?

Człowiek, który jest daleki od sektora finansowego, jest to trudne do przeprowadzenia żadnych obliczeń. Wiele banków oferuje Kalkulator kredytowy klienci, który pozwala szybko obliczyć nadpłaty w umowie. Wszystko co musisz zrobić, to wprowadzić na stronie internetowej instytucji kwoty długu i przewidywanego terminu rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Po kilku sekundach będzie mógł dowiedzieć się kwotę nadpłaty.

Kalkulator kredytowy – narzędzie pomocnika do grubsza obliczyć kwotę rzekomej nadpłaty. Te nie są dokładne. Kwota nadpłaty zależy od ilości środków, które pozwoli klientowi, jak i okres spłaty kredytu.

Jakie są system spłaty kredytu?

Istnieją dwie opcje spłaty. Klasyczny przewiduje wypłatę pewnej części kredytu oraz stopy procentowej. Przykład: Klient zdecydował się wziąć kredyt na rok w wysokości 5000 rubli. Zgodnie z warunkami umowy, roczna stawka wynosi 15%. Miesięcznie będzie musiał zapłacić kredytu w wysokości 417 rubli z ciałem (5000: 12). Wzór (obliczanie odsetek od kredytu) będzie wyglądać następująco:

5000: 100 x 0,041 = 2 ruble 05 kopiejek – kwota nadpłaty na dzień.

2,05 x 30 = 61 rubli 50 kopiejek (pod warunkiem, że po miesiącu, 30 dni) – wartość nadpłaty miesiąc.

417 + 61,5 = 478 rubli 50 kopiejek – obowiązkowe minimum płatności.

W klasycznym systemie spłaty każdego miesiąca kwota płatności zmniejsza się odsetek naliczonych od salda zadłużenia.

System płatności renty udziela pożyczki w równych ratach. Początkowo ustawić stałą wysokość minimalnej wpłaty. Według większość pieniędzy jako zapłata długu idzie na spłatę kredytu, jako nadpłata odsetek jest zmniejszona.

Rozważmy przykład. Klient zdecydował się wziąć kredyt na 10 lat w wysokości 100 000 rubli. Roczna wysokości 12%. Nadpłaty 0,033% na dzień (12: 365). Wzór (obliczanie odsetek od kredytu) będzie wyglądać następująco:

100 000 100 x 0,033 = 33 rubli – kwota nadpłaty na dzień.

33 x 30 = 990 rubli – ilość nadpłaty miesiąc.

Minimalna wpłata może być ustawiona w wysokości 2.000 rubli. W pierwszym miesiącu po spłacie kredytu trafi w 1100 rubli, a następnie kwota ta zostanie zmniejszona.

kary

Jeśli klient banku nie spełni swoje zobowiązania, instytucja finansowa ma prawo do naliczenia kary. Warunki muszą być opisane w umowie. Kara może być prezentowane albo w formie ryczałtu lub w formie stóp procentowych. Jeżeli umowa przewiduje kary w wysokości 100 $, na przykład, kwota kolejnej minimalnej wypłaty będą obliczane nie jest trudne. Konieczne jest jedynie, aby dodać 100 $.

Bardziej skomplikowane rzeczy, jeśli kary są przyznawane w formie stóp procentowych. Zgodnie z ogólną zasadą, obliczanie odbywa się na podstawie kwoty pozostającej do spłaty na pewien okres. Na przykład, klient musiał dokonać przed 5 maja minimalną wypłatę 500 rubli, ale nie. Zgodnie z umową, kara wynosi 5% od zaległej kwoty. Obliczenie kolejnej płatności zostanie przeprowadzona w następujący sposób:

500 100 x 5 = 25 rubli – ilość nałożonej grzywny.

Aż 5 czerwca klienci będą musieli zrobić 1025 rubli (dwa minimalna wypłata 500 rubli i 25 rubli w porządku).

podsumować

Niezależnie obliczyć odsetki od kredytu jest proste. Trzeba tylko dokładnie przeanalizować warunki umowy i korzystać z formuł opisanych powyżej. Ułatwić zadanie specjalnych kalkulatorów kredytowych, które prezentowane są na oficjalnych stronach internetowych instytucji finansowych. Warto pamiętać, że produkowany wyłącznie orientacyjny obliczenia. Dokładna kwota może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak okres kredytowania, kwota płatności, itd. D. Im mniejszy okres kredytowania, tym mniej i nadpłaty.