676 Shares 9567 views

Jak radzić sobie z ugryzieniami wzgórz

Letnie wycieczki do przyrody są przygniecione przez irytujące owady. Jeśli jesteś w pobliżu stawu, ryzykujesz ugryzienie much. Cielęta atakują iw gorącej, słonecznej pogodzie, iw ponurym dniu. Mogą nosić infekcję, więc musisz wiedzieć, jak chronić siebie i swoich dzieci przed dalszymi kłopotami. Te irytujące owady są praktycznie nie znaleziono w mieście, ponieważ żyją w pobliżu wszelkiego rodzaju źródeł wody.

Ich ofiary widzą z daleka – może to być zarówno zwierzę, jak i osoba. Rogale mają ostry wzrok, pomimo ich nazwy. Ponadto reagują na ruch, odczuwają ditlenek węgla i zapach pochodzący od osoby. Podobnie jak komary, tylko kobiety pili krew. Potrzebują go do rozmnażania potomstwa i układania jaj.

Ostre szczęki przecięte przez skórę. Dlatego ukąszenia stingrack są bardzo bolesne. Rana natychmiast zaczyna być nie do zniesienia swędząca, czasami krew się z niej ścieka. Zaleca się jak najszybsze jego zastosowanie w roztworze zawierającym alkohol lub zelenka, ponieważ gryzienie much może powodować wiele problemów.

Jak chronić się przed wieprzami

  • Doświadczeni, zaobserwowano, że ci krwiożerczy pasożyci reagują dobrze na kolor. Są przyciągane przez ciemne ubrania. Dlatego, jeśli wybierasz się na piknik w pobliżu stawu, lepiej jest nosić coś lekkiego. Im bardziej przestronne ubrania, tym lepiej. Jeszcze lepiej, jeśli jest podwójny, na przykład dwa koszule lub koszula i sweter.
  • Miecz przez chwilę przewraca nad ofiarą. Może to być określone przez charakterystyczny głośny brzęczyk. Upewnij się, że nie spadnie, więc uzbroj się w oddział i spróbuj najpierw zaatakować.
  • Nie bądź zbyt leniwy, aby wyciągnąć namiot jako barierę przeciwko owadom, zwłaszcza jeśli dzieci są z tobą w naturze.
  • Jeśli zamierzasz pracować w podmiejskich miejscach i boisz się ugryźć rogów, użyj specjalnych środków. W aptece można znaleźć wszystkie możliwe repelenty. Uważaj: niektóre z nich nie mogą być nakładane na skórę (tylko na ubrania)!

Ząb horsefly: leczenie

Samica z horsefly zachowuje się bardzo ostrożnie. Przez dzień jedzą kilkadziesiąt razy i mogą tolerować ogromną liczbę zakażeń i wirusów żyjących we krwi ludzi i zwierząt. Ukąszenie muchy powoduje ból. Ponadto owady te nie są zbyt czyste – siedzieć na stołku i na zwłokach zwierząt.

Pierwszą reakcją jest ból i zaczerwienienie rany. Towarzyszy jej świąd, czasem uczulenie na ślinę owada. Potrzebną miarą leczenia gryzaków jest leczenie rany środkiem antyseptycznym. W przypadku obrzęku alergicznego pomoże nam maść z ukąszeń. Soda działa dobrze. W przypadku skoku temperaturowego należy przerwać podawanie leku przez lekarza i przerwać podawanie ciepła, wymioty, osłabienie, biegunkę, leki samodzielnie.

Jak zniszczyć muchy na domku letnim

Z reguły latem mieszkańcy cierpią z powodu tych krwawych krew w lecie. Aby pozbyć się much, musisz odprowadzić bagienne rowery i dołki. Lub zainstaluj pułapki do domków. Taki szalaszik może być wykonany z gałęzi i przykryć go ciemną szmatką z otworem. Podkowy lubią siedzieć na ciemnych przedmiotach, więc z pewnością wpłyną na taką konstrukcję. W najbardziej skrajnym przypadku możesz uciekać się do narkotyków chemicznych. Zwykle dezynfekcja jest przeprowadzana przez odpowiednie służby na pisemnym zgłoszeniu ofiary.