118 Shares 9904 views

Jak skonfigurować gps na Androidzie? Globalny system pozycjonowania w smartfonach i tabletkach

Dziesięć lat temu GPS-nawigator samochodowy był ciekawostką na krajowym rynku urządzeń elektronicznych. Dziś jednak trudno jest zaskoczyć każdego, kto posiada wbudowane systemy pozycjonowania w nowoczesnych smartfonach i tabletach .

Przegląd GPS

Większość nowoczesnych smartfonów i tabletów prezentowanych dziś na rynku urządzeń przenośnych wyposażonych jest w moduł GPS do określania pozycji. Jest to naprawdę wygodna i zaawansowana opcja. Oprócz umieszczenia trasy na samochodzie lub na rowerze, moduł GPS będzie w stanie określić własną lokalizację z dużą dokładnością do kilkunastu metrów. Wraz z tym system pozwala na włączenie niektórych programów lub włączenie funkcji przypomnienia w telefonie, gdy jesteś w pewnym punkcie na świecie. Jak skonfigurować GPS na Androidzie?

Główną wadą pozycjonowania GPS

Główną wadą pozycjonowania GPS w smartfonie jest szybkie rozładowanie akumulatora. W tym kontekście ważnym punktem jest poprawna regulacja trybu pracy globalnego pozycjonowania. Poniżej zapoznajemy się z podstawowymi narzędziami konfiguracji GPS na Androida, a także zasadami pracy w menu inżynierii smartfonów w przypadku nieprawidłowego funkcjonowania systemu.

Włączanie trybu GPS

Aby włączyć nawigację GPS, możesz użyć panelu powiadomienia smartfonu. Włączony system pozycjonowania jest wyświetlany w górnej części ekranu w postaci okresowego migotania. Aby zmienić lub wyświetlić kolejność GPS, musisz podać ustawienia smartfona, a następnie w sekcji "Dane osobowe", a następnie "Lokalizacja" i wybrać "Tryb". Zwykle system operacyjny oferuje trzy opcje, w tym "Czujniki urządzeń", "Oszczędzanie baterii" i "Wysoka dokładność". Jeśli mówimy o telefonach korzystających z najnowszych wersji "Androida", menu może wyglądać nieco inaczej. Jak ustawić GPS na "Android 5.1"? W tym przypadku wymienione pozycje będą oznaczone jako "Wszystkie źródła", "Według współrzędnych sieci" i "Satelity GPS".

Najwyższy poziom dokładności GPS

Najbardziej dokładną pozycją jest tryb "High Accuracy" lub "All Sources". W tym samym czasie, przy takim zleceniu, ładowanie baterii będzie najbardziej intensywne i najszybsze. W tym trybie system próbuje zlokalizować wszystkie dostępne środki, a mianowicie GPS, Wi-Fi i sieci komórkowe. Smartfon na stałe oceni przestrzeń obecności sygnału i spróbuje zlokalizować ją nie tylko na otwartej przestrzeni, ale także wewnątrz pomieszczeń.

Ta procedura jest czasem nazywana A-GPS. Jego cechą wyróżniającą w porównaniu z konwencjonalnymi nawigatorami jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o satelitach za pośrednictwem połączenia internetowego. Przyspiesza to wyszukiwanie satelitów i gromadzenie danych na ich sygnałach.

Inne tryby globalnego pozycjonowania

Tryb GPS "Battery saving" lub "By współrzędne sieci" służy do odbierania sygnału wyłącznie z sieci bezprzewodowych. Moduł GPS nie jest aktywny. Oczywiście w tym trybie dokładność określania pozycji jest coraz gorsza. Jednocześnie można ustalić pozycję w pokoju przy użyciu Wi-Fi.

Tryb pracy "Czujniki urządzeń" lub "W satelitach GPS" może działać tylko w otwartym obszarze bez zakłóceń. W tym przypadku pozycja obiektu jest określona przez satelity. Jeśli występują zakłócenia w postaci wieżowców lub ścian i sufitów pomieszczeń, sygnał satelitarny zostanie utracony, a pozycja zostanie ustalona. Nawiasem mówiąc, ten artykuł dotyczy sposobu konfigurowania GPS "Android" bez Internetu. Należy jednak pamiętać, że takie ustawienia są możliwe za pomocą sieci World Wide Web. W tym przypadku Internet jest używany do dostosowania pozycji z niewystarczająco dobrym sygnałem z satelitów.

Ostatni tryb pracy jest najbardziej ekonomiczny dla akumulatora. Ponadto możesz wyłączyć definicję własnej lokalizacji na terenie w panelu powiadomień. W razie potrzeby, aby przejść z punktu A do punktu B, można włączyć pozycjonowanie i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w smartfonie nawigatora. Jeśli potrzebujesz spersonalizowanego wyszukiwania obiektów, powinieneś preferować tryb "Battery Saver". Cóż, jeśli posiadasz potężną i pojemną baterię w telefonie, użytkownik może przestać najdroższym sposobem pracy "Wysoka dokładność". Powyższe metody są odpowiednie do rozwiązywania problemu, jak skonfigurować GPS na "Android" przez główne menu urządzenia.

Skonfiguruj za pomocą inteligentnego menu smartfonu

Jednak w niektórych modelach smartfonów, zwłaszcza chińskich opartych na procesorach MTK, mogą wystąpić trudności w łączeniu lub niestabilnej komunikacji. Są nawet przypadki, gdy urządzenie nie określa położenia obiektu. Wynika to z nieprawidłowej konfiguracji modułu GPS do pracy w krajowych szerokościach geograficznych.

To wadliwe oprogramowanie można wyrównać i ustawić GPS na "Android" za pomocą menu inżynieryjnego urządzenia przenośnego. Należy podkreślić, że można korzystać z tej funkcji na urządzeniach z włączonym trybem głównym, co daje użytkownikowi możliwość zarządzania smartfonem jako programistą.

Następnie wykonaj szereg operacji sekwencyjnych. Najpierw musisz włączyć GPS i Wi-Fi, wyjść na zewnątrz lub balkon na pokój. Następnie należy wejść do menu inżynierskiego, wpisując następujące klawisze na klawiaturze telefonu: * 3646633 *, 15963 # * lub * # * # 4636 # * # *. Należy zauważyć, że w przypadku różnych modeli smartfonów kombinacje symboli mogą się różnić, a nawet wcale. Następnie, aby rozwiązać problem, jak skonfigurować GPS na "Android", możesz użyć aplikacji Mobileuncle ToolHero, w której po uruchomieniu wybierz żądany element i wejdź w menu inżynierskie.

W tym miejscu użytkownik znajdzie kilka zakładek, wśród których jest wybranie lokalizacji, a następnie przejdź do usługi na podstawie lokalizacji. W linii EPO musisz zaznaczyć opcję Włącz EPO i automatyczne pobieranie. Należy wyjaśnić, że EPO jest plikiem systemowym zawierającym informacje dotyczące współrzędnych satelitów GPS i ich linii komunikacyjnych. Ten element w niektórych telefonach jest często dezaktywowany.

Teraz musisz cofnąć się o jeden krok i wybrać YGPS, a następnie przejść do karty Satellites, gdzie użytkownik znajdzie mapę satelitarną na orbicie. Jeśli satelity są wyświetlane na czerwono, oznacza to, że urządzenie mobilne może je zobaczyć, ale nie może ich otrzymać ze względu na nieprawidłowe ustawienia.

Aby rozwiązać ten problem, musisz podać sekcję Informacje, nacisnąć przycisk pełny i po kilku sekundach uruchomić AGPS. Następnie należy powrócić do satelitów i poczekać, aż ikony satelitów zapalą się na zielono. Najlepiej jest przeprowadzić tę operację na wolnym powietrzu, ponieważ jakość sygnału jest znacznie gorsza na balkonie ze względu na znaczne zakłócenia w postaci ścian domu i drzew. Ostatnim krokiem jest ponowne uruchomienie urządzenia, niezależnie od tego, czy jest to smartfon czy tablet. Dlatego rozpatruje się najczęstsze sposoby konfigurowania GPS na Androida.