388 Shares 7171 views

Przygotowania do zimy

Prawie każda kobieta, od lata i kończy się późną jesienią, zainteresowane domowe przetwory. Ponadto, proces ten odbywa się nie tylko do tych, którzy mają ogród i Witryny kraju.

Wytwarzania półwyrobów na zimę konieczne jest, aby pamiętać, że wszystkie produkty powinny być używane tylko świeże i dobrze umyte i opakowania – sterylne. Przechowywane przechowywania w ciemnym miejscu w temperaturze w zakresie od zera do dziesięciu stopni, ponieważ wszelkie odchylenia od tego zakresu może spowodować pogorszenie jakości wyrobu.

Rozważmy niektóre przepisy na domowe przetwory.

Przetwory na zimę. Lecho

Składniki: trzy kg pomidorów, sześć kawałków papryka, siedem ząbki czosnku, jedna szklanka cukru i jedna filiżanka soli.

Połowa pomidory pokroić w plasterki i włożyć do pojemnika, dodać pokrojoną paprykę i czosnek. Wszystko, czego potrzebujesz, aby gotować przez dziesięć minut, następnie dodać pozostałą pomidory, sól i cukier i gotować na wolnym ogniu przez pół godziny. Gotowy Lecho umieszczone w sterylnych słoików i rolki.

Przygotowania do zimy (Letcho) i może używać innego przepisu.

Składniki: jedna kg koncentratu pomidorowego rozcieńczonego wodą w stosunku 1: 1, siedemset kilogramów pieprz, łyżeczkę soli, dwie łyżki cukru.

skórka pieprz i pokroić w plasterki. Wrzący zacier umieścić wszystkie pozostałe składniki i gotować przez dziesięć minut. Hot lecho wlewa do słoików i pasteryzować: pół litrowych słoików – dwadzieścia pięć minut, litr – trzydzieści pięć minut.

Przygotowania do zimy: kalafior

1. Kapusta marynowana.

Składniki: trzy kg kalafiora, przyprawy, sól, ocet i cukier do smaku. Marynata: łyżeczka soli pół łyżeczki cukru trzy szklanki wody, pół szklanki octu.

Kalafior rozdzielone na różyczki, które są blanszowane w gotującej wodzie przez trzy minuty. W tym przypadku, wodę do wcześniej dodanej soli i kwasu cytrynowego. Marynata, wytworzono w następujący sposób: cukier rozpuszcza się w wodzie i sól i ogrzewa do wrzenia przez piętnaście minut, następnie przesączono przez gazę i dodano ocet.

Banki umieścić pięć czarnego pieprzu i pachnące, cztery goździki i cynamon kawałki. Kapusta ochłodzono, pakowane i wlać do słoików solanki. Przechowywać w chłodnym miejscu konserwacji.

2. wykroje na zimę: kapusty kiszonej kapusty.

Składniki: trzy kilogramy kalafiora; Marynata, jeden litr wody, a pięćdziesiąt gramów soli Trzy gramy kwasu cytrynowego.

Kapusta również przemywa się i oddziela się różyczki, a następnie blanszuje się w temperaturze wrzenia soloną wodą przez pięć minut i ostuzhivayut. Przygotowano według Caputo zatem będą dobrze zachowane.

W gotowym pojemniku szczelnie ułożone i wylano lodowej marynaty. Top przykryć ściereczką i umieścić jarzmo. Tak więc, kapusta powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej przed rozpoczęciem fermentacji. Gdy na powierzchni pianki zaczną się pojawiać, umieścić go w chłodnym miejscu.

Wykroje do zimą Helen.

1.Zasolka.

Składniki: jeden kg zieleni dwieście pięćdziesiąt gramów soli.

Zieleni są sortowane i przemywa dobrze, a następnie miesza się z soli (8: 2) i szczelnie umieszczony w naczyniu. Następnego dnia, Zieloni będą rozstrzygać, więc trzeba go dodać, pokrytych warstwą soli i przykryć pokrywką. Solenie przechowywać w chłodnym miejscu do dziesięciu miesięcy.

2. Marynowanie.

Składniki: zioła, marynaty (dwadzieścia pięć gramów soli, czterdzieści gramów cukru, jedna szklanka octu).

Zieleni dobrze przemyto pakowane i wlać do słoików solanki. To musi być sterylizowany przez dwadzieścia pięć minut. Takie zioła mogą być przechowywane do sześciu miesięcy.

W ten sposób przygotowują się do zimy, należy pamiętać, że wszystkie produkty muszą być czyste, wysokiej jakości i świeże. Zgodnie z niepowikłanym rady i zalecenia, mogą zapewnić sobie puszkowane posiłki o wysokim smaku przez długi okres czasu.