793 Shares 9139 views

Smok Tree – tajemnicza roślina tropikach

W świecie istnieje wiele roślin, które są interesujące i zaskoczenia. Powinny one obejmować i smocze drzewo, które rośnie na wyspach południowo-wschodniej Azji i Afryki. To odnosi się do rodziny draceny, który obejmuje około 150 gatunków roślin, z których tylko około 6 gatunków drzew. Smocze drzewo rośnie do ogromnych rozmiarów, ich wysokość wynosi 20 m, a szerokość u podstawy łodygi – około 5 m.

Aby przetrwały bardzo ciekawą legendę o pochodzeniu Dracaena drzewa. Według wersji Indyjskim, w dawnych czasach żyli w Arabian Sea Dragon atakujących słoni i pić z nich całą krew. Ale kiedyś umierającego słonia spadł na jego zabójcy, miażdżąc go pod nimi. Od krwi żywicę, która przydziela smocze drzewo, nazywane smoka.

Istnieje również wersja Azteków, zgodnie z którym nawzajem w miłości z córką arcykapłana i prostego wojownika. Młodzieniec wiedział, że nie pasuje do takiej uprzywilejowanej młodej, ale poprosił kapłana dłoniach. Ojciec dziewczynki w gniewie zatrzymany w suchej ziemi kij i nakazał oczyszczenie chodzić i woda go przez pięć dni, jeśli chodzi o życie, chciał dać swoją córkę, a jeśli nie, żołnierz będzie poświęcić. Młodzieniec wiedział, że śmierć była blisko, ale wciąż podlewane kij, a czwartego dnia zdarzył się cud – nie było liści, a następnego dnia rano była całkowicie pokryta zielono. Od tamtej pory, draceny drzewo drakensberg jest uważana w miłości, nawet dzisiaj, postanowił dać swoje znaczące innych pamiątek wykonanych z niego.

Roślina ta została odkryta przez naukowców w średniowieczu, ale wykopaliskowe wykazały, że Wyspy Kanaryjskie to było używane w żywicy prehistorycznych pochówków, przypuszczalnie do balsamowania ciał. W starym drzewem smoka uznano za pół-zwierzę, pół roślina, a wszystko z powodu jej soku. Sama jest przejrzysty, ale po wystawieniu na działanie powietrza przez krótki czas zmienia kolor na czerwony, co wierzący uważają krew. Dlatego wielu ludzi czczą tę wspaniałą roślinę.

Jak każda żywa istota, drzewo życia Dracena wyraźnie rozgraniczone na trzy etapy: młodości, dojrzałości i starości. Pierwszy etap trwa około 30 lat, a potem przychodzi dorosłość, gdy drzewo smok zaczyna przynosić owoce. Starość może trwać setki lat. Na ziemi, istnieje tak wiele starożytnych roślin, należących do tego gatunku, ale ich dokładna obliczyć wiek nie jest możliwe, ponieważ nie ma słoje drewna.

Najstarsze drzewo draceny wzrosła w Teneryfa, botanicy oszacowano jego wiek wynosił 6000 lat. Został znaleziony szeryfy wykonane przez marynarzy w 1402 roku, ale potem było już ogromny i stary. Dracena osiągnął wysokość 23 metrów i szerokość – 4 m, obwód pnia – 15 m. Podczas straszliwej burzy w 1868 roku, drzewo zostało rozdzielone od siebie. Teraz najstarszym drzewem draceny rodzaju uznać, pochodzi z miasta Icod de los Vinos. Jego wysokość wynosi 17 m, a zbliża się do wieku Tysiąclecia rocznicę. W 1917 roku został uznany za pomnik przyrody.

Smocze drzewo można znaleźć nie tylko w wielu krajach tropikalnych, ale także w zwykłych mieszkaniach miejskich. Oczywiście, rośliny nie rosną ogromne, ale z należytą starannością właściciele opiekuńczy może czekać na rozkwitu jego draceny.