433 Shares 939 views

Marzipan – co to jest i jak można go ugotować w domu?

Nie mamy pojęcia o takim traktowaniu jak marcepan. Co to jest, wielu z nas pamięta z opowieści Hoffmanna. Inni mogli widzieć biżuterię z tej słodyczy w drogich kawiarniach i sklepach cukierniczych. Niewielu wie, że jest bardzo przydatne. A także, że marcepan można gotować w krótkim czasie.

Nutlet z bajki

W tłumaczeniu z języka włoskiego jego nazwa oznacza "Wielkanoc chleb marca". Marzipan jest mieszaniną tartych orzechów (najczęściej migdałów) z proszkiem cukru, który ma elastyczną konsystencję. To właśnie z tego powodu łatwo jest wyryć różne figury. Udział cukru powinien wynosić do jednej trzeciej całkowitego produktu – to nie wymaga zagęszczaczy. Marzipan słodyczy są zwykle przeszklone, ponieważ powierzchnia figurek z rozdrobnionych migdałów nie jest równa. Do tej pory spotykają się cukierni z różnych krajów, którzy wymyślili ten danie. W wielu krajach (Francja, Włochy, Irak) uważają, że odkryli świat marcepanu. Co to jest, wiedzieli już piętnaście tysięcy lat temu w Bizancjum. Rozpowszechniło się bardzo szeroko w krajach Europy Środkowej w XVIII wieku. To wtedy cukiernicy osiągnęli niesamowite umiejętności w tworzeniu tych słodyczy.

Obecnie rosyjski przemysł cukierniczy nie zawsze troszczy się o naturalność produktów, a niepożądane składniki są wprowadzane do zysków w marcepanie. Na przykład, migdały zastępuje się tańszymi orzechami, dodaje się ilość cukru, zagęszczacze i środki wiążące, a smak jest mieszany ze względu na smak. Przepis na nierealistyczny marcepan wymaga surowości i dokładności. Inne orzechy (nawet cenne orzechy laskowe) nie nadają pożądanej strukturze mieszanki, a figurki nie mogą dobrze się kleić. Dzieci są dalekie od problemów związanych z produktami niż standardowymi, a marcepan jest po prostu symbolem szczęścia, czymś wyjątkowo smacznym, słodkim i bajecznym. Staraj się z nimi robić w domu. To nie jest trudne. I proces dostarczy, oprócz wspaniałego przysmaku, niezapomnianych wrażeń.

Fabryka wyrobów cukierniczych w domu

Będziesz potrzebował czystych migdałów wysokiej jakości i świeżego sproszkowanego cukru. Istnieją dwa przepisy, na których można przygotować marcepan na fruktozę (co to jest – fruktoza – i dlaczego jest to potrzebne, zostanie powiedziane później). Weź pół kilo oczyszczonych migdałów jądra, 15 kawałków gorzkiego. Ten ostatni będzie potrzebny, aby dać marcepanowi szczególny smak. Ponadto potrzebujesz szklankę fruktozy i łyżki wody. Migdały parowe ze stromą wrzątkiem, następnie odklejone i wysuszone w piecu, aż do żółtawo-kremowego koloru. Szlifuj w młynie do kawy lub w mieszarce, jeśli jest specjalna końcówka dyszy. Następnie przesiać fruktozę, a następnie zamienić w proszek. Ten cukier owocowy, jest bardzo ważny w przepisie, ponieważ ma lepszą lepkość, co jest ważne dla formowania figur.

Wymieszaj obydwa proszki i osiągnij jednorodność. Następnie leżał na płaskiej powierzchni i natryskiwał strumieniem wody, stale ingerując w jednolitość. Ta operacja jest lepiej wykonana razem. Możesz to zrobić z dzieckiem. Następnie w pojemniku o grubym dnie ogrzać masło marcepanu, mieszając i obserwując jednorodność. Pozostawić powstałą mieszaninę przez noc w lodówce. Więc przygotowałeś prawdziwą marcepan. Jak to jest gotować, teraz jest jasne. Pozostaje cieszyć się modelowaniem figur z niego z dziećmi.