814 Shares 4768 views

Jak zrobić sześcian Zajcew z rękami?

Nauka czytania dzieci od najmłodszych lat techniką Zaitsev dawna potrzebuje dodatkowych zaleceń. Wśród nowoczesnych rodziców sposób nauczyć dziecko czytać jest uznawany za jeden z najbardziej atrakcyjnych i skuteczne. Jako narzędzie nauczania to niezwykłe nauczycielskie specjalne kostki Zaitseva, zdjęcia zostaną wykorzystane które prezentujemy w tym artykule.


Ten rozwój pedagogiczny jest obecnie szeroko stosowane na całym świecie. Zestaw kostek na każdej powierzchni, która zawiera pewną literę, słowo lub kombinację liter, wykonane metodą fabryczną – to jest bardzo, bardzo drogie. Zdecydowaliśmy się kupić kostki dziecięce Zaitseva? Liczba rodzice pokazują, że wiele z nich jest podręcznikiem po prostu nie może sobie pozwolić. Jak być kochające matki i ojcowie?

Jak zrobić kostki Zaitseva własne ręce: zdjęcie i opis prac

Ale jest na to sposób dla tych, którzy nie są gotowi wycofać się z pomysłu wczesnego rozwoju dziecka, ma kreatywność, dowcip i nie leniwy do pracy trochę. Wielu rodziców podjąć produkcję pożądane narzędzie nauczania z ich własnymi rękami. Kostki Zajcew zdjęcia można zobaczyć tutaj nie jest tak trudno zrobić samemu.

Warianty z wybranej odmiany. Najprostszym sposobem korzystania z gotowych wydruków. Ale przed rozpoczęciem pracy trzeba uważnie patrzeć na oryginale. Całkowicie wymyślona skład Zajcew Zestaw zawiera, oprócz znanych kości, specjalne stoły z którym dziecko jest łatwiejsze i szybsze Posiadane umiejętności czytania.

za pomocą dźwięków

Ponadto, same bloki nie są tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Są muzyki poprzez różnego rodzaju wypełniacza. Ideą tego rozwiązania jest to, że inny dźwięk wysokość pokaz dziecko różnica pomiędzy pojęciami głosu i dźwięków dźwięcznych.

Wszystkie kostki w zestawie 52, każde umieszczone na krawędziach tzw magazynowe – wynalazł mowy jednostki Zajcew jak oddzielnych liter, kombinacji liter lub sylab. Niezwykłe takie kostki? Sylaby Zaitseva (wspomniane magazyny) i mogą składać się z jednej litery jako niezależna jednostka dźwięku. Są one umieszczone w sposób uporządkowany. Musi ona być stosowana dla tych, którzy zdecydowali się uczynić kostki Zaitseva własne ręce. Co najmniej siedem kawałków być powielane na możliwość tworzenia niektórych najprostszych słowach podobnych sylab. Na przykład, „mama” i „tata”.

Jak zrobić kostki Zaitseva zgodnie z zasadami? Ważne jest, aby przestrzegać intencją autora metodę rozróżnienia kolorów, wagi i wymiarów kostki. 12 od swoich kategoriach istnieją we wszystkich tych parametrów. Już wiedział, że zapewnienie wszystkim – może być wyzwaniem. Na szczęście dla nas, nie ma dostępnych zasobów, gdzie można pobrać skanowanie wszystkich kostek w ścisłej zgodności z oryginałem, i to zupełnie za darmo.

wybrać materiał

Więc postanowił produkować kostki Zaitseva własne ręce. Nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, co mamy zamiar ich majsterkowania. Natychmiast tam jest pomysł, aby ich papier, na przykład, z tektury. Należy jednak rozumieć, że taki wybór nie jest zbyt udany – nawet wykonane z tektury kostek nadal będzie trwać długo.

Weź drewniane klocki i gotowe do wklejenia papierowe kwadraty z sylab, zbyt, nie powiodło się. Ostatecznie nasze przewodnik powinien być pusty i zdolność do zaśnięcia zróżnicowaną brzmiące wypełniacz. Być może można zrobić duże plastikowe zabawki bloki, które są odpowiednie dla naszych celów najlepszych.

Zaczniemy majstrować

W ujęciu ogólnym proces polega na cięcia wszystkich pobrać i wydrukować skany i opracowanie linii zagięcia. Następnie forma wstępna jest przyklejony chwilowy ostatnią twarz. Jeśli zdecydujesz się ograniczyć gęsty karton kostka zasnąć wewnątrz pojazdu, którego skład – poniżej. Nie zapomnij sprawdzić, z zarządzania, który jest opis wszystkich rodzajów kostek.

Następnie przyklej ostatni aspekt i odczekać do wyschnięcia. Jak już wspomniano, sposób ten nie jest bardzo niezawodne, ze względu na kruchość materiału wyjściowego. Nawet jeśli dziecko nie pomnetsya złamie i nie podręcznik, farba szybko zużywają się lub zanikać. Nie, aby ponownie rozpocząć pracę, możesz spróbować do laminowania każdego z bloków specjalnej przezroczystej folii lub nawet zwykłej szerokiej taśmy.

Nie należy przyjmować materiał połysku, aby zapobiec oślepianiu, które nie dają dziecku przyjrzeć listu. Pokryte folią lub taśmą bloków nie tylko do wspomnień z farby, ale również będą chronione przed kurzem, brudem i wilgocią.

Nie tylko bloki, ale również tabele

Zestaw kostek Zaitsev zaleca się łączyć za pomocą specjalnych kolorowych i jasnych tabel, które posiada również magazyn. Najlepszy efekt w szkoleniu daje połączenie obu materiałów. Kiedy zajęcia ze stołami i kostki przemiennego, dzieci są mniej zmęczeni, a proces uczenia się jedzie szybko.

Jeśli „pokonany” kostki Zaitseva, ręce zrobić stolik dla ciebie nie jest trudne. Ułatwić – duży arkusz papieru placu off lub prostokątów, komórki są wypełnione w kolejności kombinacji liter. Jeśli dziecko jest trudno wskazać na górnym wierszu tabeli, dać mu kij w dłoni lub wskaźnika.

Chociaż pierwotnie technika opracowana dla dzieci w wieku 2-3 lat z pierwszych korzyści klasa może rozpocząć się wcześniej. Zabawa zabawny sposób dziecko dyskretnie przyswoić to skomplikowane, ale tak ciekawego procesu – Niezależny czytania.

ważne szczegóły

Teraz trochę więcej informacji dla tych, którzy chcą podejść do sprawy dokładnie i chce się uczyć proces autograficzny produkcyjnych Zaitseva kostki w najdrobniejszych szczegółach. Jak już wspomniano, liczba bloków w zestawie wynosi 52. Są tam podwójne i pojedyncze, duże i małe, pół-złoto i żelazo i złoto. znaki interpunkcyjne są rysowane na kostce z białym tłem.

Duże bloki mają być stosowane do ich stałych magazynów, takich jak „mgr”, „PA”. Napisane na małej miękkiego magazynowania, takie jak „o mnie” lub „la”. Podwójne kostki zawierają wszystkie spółgłoski, które nie zużywają z każdej samogłoski. Należą do nich litery „H” i „G”.

Na złote kostki wyciągnąć samogłosek, żelazo wykorzystywane do połączeń drewniane – do nudnych magazynów brzmiące. Magazyny miękką znak jest umieszczony na żelaznym złota, z mocnym znakiem – w pociągu drewnianych kostek.

Kostki Zaitseva w ukraińskim języku rękami mistrzów podobnie z cech języka.

Sztuczek handlu

Układ bloków jest zwykle drukowane na zwykłym papierze. Po etykiety na kartonie zwinięty w pozycji projektowej dla przedmiotu dodaje wytrzymałości wygiętej taśmy grubego papieru. Warianty konwencjonalne pusty w środku kostki z tworzywa sztucznego bardziej niezawodne. W takich kostek są wykonane otwory, które po napełnieniu ustaloną materiału wybranego starannie uszczelnione papieru klejącego. Następnie umieszcza się na skraju gotowy do budowy magazynów.

Jak zrobić sześcian Zajcew z rękami prawie bez kosztów? Jeśli nie można kupić gotowe plastiku, może podjąć pustych kartonów mleka lub jogurtu, z prostokątnym dnem. Po odmierzeniu pożądanej pozycji, skrzynka jest cięta, i po wyschnięciu kleju pasty na papier z pierwszym odpowiednim kolorze, a nad nim – zdjęcia magazynach.

Co jeszcze można wymyślić

Dla tych, którzy nie kostki rękodzieło Zaitsev z ich rąk, warto zwrócić uwagę na krajowych dostaw różnych rzeczy. Wypełniacz wyraził kostki służyć małych pokryw żeliwnych z butelek i różnych drobnych akcesoriów, które można łatwo kupowanych w sklepach do robótek. Głusi będą wypełnione małe kawałki drewna. Małe kostki koloru białego, która jest wypełniona szelest papieru cięcie drukowanych znaków interpunkcyjnych.

Po umieszczeniu wszystkich kości, sprawdzić je pod kątem zgodności z zaleceniami zawartymi w oryginalnym zestawie. Tabela pola gry lub ewentualnie również wyciągnąć ręcznie. Jego części osobno wydrukowane na tej samej drukarce, klejone w odpowiedniej kolejności na grubych blach, na przykład na papierze.

Sposoby odczytu kostek Zaitseva

Tu i gotowe nasze kostki i kolorowy stół! Jak radzić sobie z dzieckiem? Jeśli dziecko ma już pomysł liter i prostych sylab, można spróbować dodać kostki jego nazwisko, imiona zwierząt i lekkich przedmiotów i tym podobnych.

Magazyny z dźwięcznych i bezdźwięcznych członkowie mogą śpiewać razem z dzieckiem, które w vypevanii głuchych składów przysiady (mała kostka), aw przypadku połączeń – stojąc na palcach (High Cube). Praca z tabeli twardości miękka i wykonywać zadania muzyczne dziecko kontynuuje klaszcząc i skacząc na jednej lub obu nóg.

Czytać i rozważać je

Niekoniecznie ściśle przestrzegać wszystkich przepisanych regulamin. I bez tabeli będącej do dyspozycji tylko jedną kostką, można wymyślić własne dziecko wiele ciekawych gier. Na przykład, sadzenie go na stole do kolacji, umieścić nazwę kostki naczyniu ( „kasza”). Jednak, mając komplet materiałów szkoleniowych, łatwiej będzie organizować systematyczne szkolenie dziecka początkowe umiejętności.

Kostki edukacyjne Zaitseva pomóc dziecku nauczyć się nie tylko czytać, ale również ze względu na koszt przewidziany specjalny stół z malowanymi postaciami. Praca dla młodych studentów może się zmieniać w zależności od stopnia trudności – od łatwych (pytanie „Ile masz lat?”) Do tabliczki mnożenia.