528 Shares 5241 views

Jak podłączyć urządzenie do panelu: montaż, montaż, okablowanie

Aby zrozumieć, w jaki sposób podłączyć urządzenie do płyty, należy zapoznać się z minimalnymi wymaganiami bezpieczeństwa elektrycznego, ochrony przeciwpożarowej. Ponadto, znajomość podstaw elektrotechniki będą musiały obliczyć niezbędne ładunki z urządzeń elektrycznych. Ważne jest, aby wybrać typ urządzenia, wartość nominalną jego działania i liczby urządzeń zabezpieczających.

Celem elektryczne

Aby zrozumieć, w jaki sposób podłączyć urządzenie do płyty, należy zapoznać się z jego przeznaczeniem i typów. Panel elektryczny znajduje się cały sprzęt do dystrybucji żywności dla urządzeń gospodarstwa domowego. Są terminale, miernik mocy, RCD, maszyny, przekaźniki.

Din przytrzymywania sprzętu zębatkę wykonaną z materiału przewodzącego i jest uziemiona w jednym punkcie. Elektroshchit spróbować umieścić przy wejściu do mieszkania od strony ulicy lub w domu prywatnym. Urządzenie samo dotyczy slozhnotehnicheskim urządzeń. Do tego musi spełniać określone wymagania w zależności od urządzenia docelowego.

Nowoczesny licznik Maszyna chroni przewody od urządzeń obiegu, a nawet może chronić ludzi przed porażeniem prądem elektrycznym. Homemade do montażu urządzenia do produkcji płyt jest zabronione w celu zapewnienia zgodności z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas pracy urządzeń pod napięciem. Jak podłączyć maszynę do tarczy, specjalista wie, posiadające odpowiedni zakres tolerancji. Ale jeśli starają się opanować drogie, i nie jest to opłacalne, jest to możliwe do przeprowadzenia wymiany i niezależnie.

Bardziej ważne, aby wiedzieć, jak podłączyć urządzenie do panelu, przed zakupem i instalacją urządzeń. Więc wybrać mocniejszy system bezpieczeństwa grzejnik, a trzeba dodać oddzielne maszyny do urządzeń o niskim poborze mocy. W tym ostatnim przypadku, umieścić elektroniczne wyłączniki. Często wskazane jest, aby zainstalować RCD, aby zapewnić wysoki stopień niezawodności i bezpieczeństwa urządzeń.

Większość elektrycy dostarczenie standardowego schematu elektrycznego pod napięciem – Na górze. Częściej jednak pole metr zamontowany ekspertów niezwiązanych z energią elektryczną, a są one karmione od dolnej fazie maszyny. Dlatego przed wymianą uszkodzonego instrumentu jest wymagany do pomiaru napięcia woltomierz zasilania sprawne.

Przegląd

Licznik Box w mieszkaniach obejmuje dwa drutu schemat podłączenia elektrycznego. Jest to prosty i składa się z przewodu zasilającego – „fazy”, i prowadzenie – „neutralny” i „zero”. Nowoczesne standardy obejmują stosowanie „uziemienia” na zabezpieczenie przed zwarciem. Urządzenia takie jak pralki, lodówki, piec elektryczny, wymagane jest połączony zestaw trzech przewodów.

Oznaczenie wspólnego przewodu masy – żółto-zielone paski. Wartości nie ma żadnego połączenia z urządzenia, podłączenia przewodu fazowego, do którego zacisku. Jednak zaleca się, aby podsumować go do następnego niedoświadczonych specjalisty nie przychodzi w obecnym akcie, chwytając prowadzenie z dolnym maszynowego przyzwyczajenia. Przed przystąpieniem do prac ma obowiązek wyłączyć główny wyłącznik, ale wielu elektryków wykonywania pracy pod wpływem stresu.

Okablowanie i połączenia muszą być wykonywane przez specjalistów, którzy mają odpowiednie wykształcenie i tolerancję. Aby poradzić sobie z niuansami instalacji niektórych maszynach nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli każde gniazdo światło żarówki, a konsument zdecydował się zainstalować osobny wyłącznik. Niektóre organizacje mogą dostarczyć gotową montaż panelu elektrycznego. Ale w tym przypadku jest to konieczne, aby zapewnić możliwość instalowania dodatkowych urządzeń w przyszłości, aby zmienić ogólny obwodu elektrycznego w razie potrzeby.

Zalecenia dotyczące wymiany sprzętu

Do montażu i podłączenia urządzenia wymagane jest:

  • Narzędzia: szczypce, wkrętaki płaskie i krzyżakowe, multimetr.
  • Przewód do wykorzystania przez urządzenie, przekrój poprzeczny może być większa niż dwukrotność obciążenia. Montaż odbywa się w już zainstalowanego panelu, a więc na szynie DIN nie jest włączone.
  • Urządzenie musi mieć standardowy załącznik. Przewody pasują także do karbowanego węża do ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Z izolacja kabla jest usuwana, długość odsłonięte przewody wybiera nie więcej niż 10 mm, tak że odsłonięte części są poza zasięgiem rąk i nie dotykać metalowych części. Zaleca się uziemienie. W starszych domach może być nieobecny. Ale trzeba zainstalować go dla własnego bezpieczeństwa.

Aby połączyć się z „ziemia” jest używane w panelu wspólną listwę zaciskową na zewnątrz dla każdego przewodu doprowadzającego. Wyładowanie większy przekrój przewodu. „Neutral” jest również zalecany do wykonywania pojedynczego bloku, ale zamknięta. Często jest to potencjalne zagrożenie dla życia ludzkiego. płyta montażowa zaczyna podłączyć przewód uziemienia, a następnie neutralny. Pod koniec fazy jest umieszczany.

Jeśli masz wielu komputerów za pomocą zworki, które zaczynają się umieścić wyłącznik główny. Wąż falisty wewnątrz klapy, potrzebne tylko wtedy, gdy kabel niestandardowe układanie, gdy istnieje ryzyko uszkodzenia. Krótkie odcinki falistej nie nakładają.

Wymiana skoczków jest wspólna płyta dystrybucji, dostępne w handlu z każdym sklepie elektrycznym. W celu zabezpieczenia styków dotykania pola wykorzystywane do urządzenia z tworzywa sztucznego lub innego dielektryka.

Wybierz urządzenie

Obciążenie na maszynie powinno być mniejsze niż szacowano. Popyt 10, 16, 20 amper. Wyższa ocena ogólnie umieścić pod kotły, grzejniki mieści się piekarnik. Do standardowego wyposażenia zmieścić 10 amper: PC, TV, żelazko i suszarkę do włosów. Jednakże, jeżeli jedno urządzenie może być podłączone do różnych obciążeń, wynikowa wartość uzyskuje się przez dodanie wszystkich nominałów.

Nie zaleca się jedna maszyna do korzystania wiele urządzeń, zbiorników, lamp oświetleniowych. Przy awarii jednej jednostki, gniazdo może być stopiony bez wyłączania bezpiecznika. Ponieważ 2-amp urządzenie może rozpocząć do konsumpcji 5 amperów na uszkodzenia w płycie. Automatyczna do 16 amperów nie będzie działać. Oplavitsya nawet izolację przewodów.

Dlatego też wybór urządzenia zaleca się, aby skonsultować się z elektrykiem w zależności od wyboru typu urządzenia ochronnego. Różnią się szybkość reakcji chronić, łączącymi wewnętrznego urządzenia, liczbę faz. Do montażu w osłonie przewodu fazowego jest stosowana ze stałym kontakcie, znakowanie często już dostępny na korpusie maszyny.

rodzaje przełączników

Wyłącznik urządzenia zależy od jego rodzaju: szybkość reakcji w milisekund może być łączniki magnetyczne i kilka godzin w maszynach z płytki bimetalowej. List w notacji ma wartość, gdy urządzenie ochronne. Home zaleca się ustawienie typu B, C.

Rzadko spotykane w zajęciach do domu Z (dla urządzeń elektronicznych), D (dla silników elektrycznych i cewek indukcyjnych), A (dla długich przewodów). Doświadczeni maszyn elektrycznych zaleca się połączyć z RCD (zabezpieczenia różnicowo prądowe) lub użyć wyłączniki awaryjne. Odróżnić elektromechanicznych i elektronicznych ochronę. Po drugie mniej wiarygodne i szybko zepsuje, znikną utworów i wewnętrznych elementów o znacznych przyspieszeń.

Przy wyborze typu urządzenia zaleca się, aby uznać, że aktualna wartość nominalna poprzez sekcję okablowania musi przekraczać możliwej maksymalnej przeciążenia i przełączyć. Jeśli urządzenie posiada wysoką czułość i szybkość reakcji, będzie miał wyższą wartość. Jednak nie we wszystkich przypadkach będzie to wiarygodne, może być błędne odpowiedzi do zwiększonego obciążenia.

Identyfikację tych problemów może być tylko w każdym przypadku analiza postaci urządzenia gospodarstwa domowego i dodatkowych obciążeń równoległych w skład sieci jednocześnie.

cechy konstrukcyjne

Urządzenie wyłącznika z następujących typów:

  • Zasada elektroniczny.
  • Elektromechaniczny.
  • Elektromagnetyczny.

Obudowa coraz częściej wybierają niskie opcje kosztów automatyczne wykonanie zasady działania elektromagnetycznego. Główną część pracy jest bimetaliczny pasek. Wybierz przełącznik celowe proporcjonalne do kosztów sprzętu. Dla zwykłych funkcji odpowiednich maszynach konwencjonalnych, ale jeśli używasz konkretnego elektryka, zaleca się, aby nie oszczędzać na sprzęcie ochronnym.

Bezpieczniki stosowane w niniejszym roślin dzień w szczególnie krytycznych węzłach układu. RCD korzystnie chroni organizm człowieka przed porażeniem elektrycznym. Od podstaw elektrotechniki Powszechnie wiadomo, że prąd w obwodzie serii jest taka sama. Zasada działania urządzenia opiera się na porównaniu aktualnej fazy i zero drutów. Wykazała ona tak zwany prąd różnicowy powstaje w momencie zniszczenia człowieka.

Jednak RCD często może świecić gdy duże indukcyjności lub pojemności. W pracy maszyny nie wpływa na fazę i metodę połączenia neutralnego w wersji jednobiegunowej. Mierzone przeciążenia, różnica potencjałów nie jest brana pod uwagę.

Typowe błędy

Po zakończeniu prac otrzymaliśmy rozdzielnicy elektrycznej instalacji, który jest wykonany przez wszystkich zasad. Ale maszyna jest wciąż puka bez wyraźnego powodu lub nie urządzeń pracujących w domu. Taki wynik jest możliwy przy wykonywaniu pewnych błędnych chwile.

Proste rozwiazuje problemy – jest brak kontaktu z zaciskami maszyny. Jest to możliwe przy dostatecznie drutu usunięcie izolacji, gdy szczęki są w części dielektrycznej. Goły koniec powinien wystawać nieco poza granice maszyny i chronić je powinni ciało dielektryk, noszony na przełącznik.

Załóżmy, że płyta mieszkania jest niestandardowy schemat podłączenia i instalacja urządzeń można umieścić na przewodzie neutralnym gruntu. Ten błąd występuje opcja tylko dla początkujących, ale może to prowadzić do uszkodzenia kosztownych urządzeń: TV, komputer, ładowarki i każdego innego rodzaju sprzętu.

Burnout butów może wystąpić, gdy urządzenia o dużej mocy do sieci, gdy rdzeń drutu w maszynie nie są rozciągnięte i ma słaby kontakt. Od wysokiego obciążenia łamie iskrę, w wyniku tego urządzenia w tym momencie jest podgrzewana, ale nie zapukać. Przedłużone działanie w trybie Skutkuje to tym, że plastik zaczyna się topić, to nie nastąpi aż do pożaru lub zwarcia na uziemionej obudowy.

Jest to częsty błąd, gdy drut wahają się nieznacznie różnić. W tym przypadku może to być luźne, z powodu których przeniknie iskrę. W końcu to się skończy wyniku opisanej powyżej. Potrzebny jest niepalny rozmieszczenie tarczy, aby uniknąć pożaru. Instalacja elektryczna błędne podczas łączenia kilku różnych źródeł zasilania na jednej maszynie. Im wyższa jest różnica pomiędzy najsilniejszy i najsłabsze urządzenia, mniej niezawodny kontakt uzyskuje się gąbki.

Zalecenia dotyczące wykonywania robót

Łatwość montażu uzyskuje się przez wytworzenie przewody w formie w rękę w punkcie połączenia. Więc łatwiejsze zadanie utrzymać przewód w czasie przetwarzania przez terminal. należy wyłączyć główny wyłącznik przed dokonaniem połączenia, jeśli to możliwe.

Aby podłączyć urządzenie, można użyć własnego skoczek jedną sekcję. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest wspólny autobus z standardowych elementów złącznych. Podczas dokręcania przewodów stałych pytań nie powstają, ale możliwe są trudności z wykorzystaniem wielu przewodów.

Wymagane byłoby zakończenie żyli przed dokręceniem do terminala. Aby to zrobić, należy użyć specjalnego narzędzia do zaciskania, które można kupić w sklepach elektrycznych. Na jego szczęki oznaczone sekcję standardową wybierając odpowiednią część, osiągnąć najlepszy kontakt po zabiegu zaciskania. Mniejsza średnica spowodowałoby częściowego rozkładu kabla, a większe nie daje pożądanego efektu.

Zaciskacz może wykorzystywać specjalne dysze o określonej średnicy drutu. Jest też drugi sposób – lutowanie. To jest bardziej trwała, ale mniej wiarygodne i jest stosowany w obwodach małej mocy. Węzeł jest miękka. Początkowo, zaciski są dokręcone do maksimum, ale po jakimś czasie zostaną one osłabione ze względu na fakt, że lutowie zacznie „pływać”. Słaby kontakt grozi niebezpieczeństwo pożaru.

Czego nie robić?

Często w starych budynkach stosowane drutu aluminiowego, i nowe schematy mają przewodu miedzianego. Niedoświadczeni elektrycy mogą połączyć dwie metalowe na skręcie, które mogą ostatecznie doprowadzić do zastąpienia okablowania. Jest to spowodowane reakcją chemiczną dwóch różnych materiałów: aluminium i miedzi.

Następuje proces utleniania, którego prędkość zależy od obciążenia w obwodzie. Jeśli jednak w związku z tym istnieje potrzeba, to instalacja może być wykonana przez izolowanymi zaciskami. Jednak po długim okresie czasu, śruby muszą wytrzymać, będą osłabione. Skręcanie nie jest zalecany do stosowania w panelu. I każda maszyna jest lepsza do podpisania kilka lat, można zapomnieć o urządzeniu docelowym.

Zmniejszyć obciążenie na maszynie może być dzięki zastosowaniu wydajnych urządzeń i żarówek. Takie podejście nie będzie musiał myśleć o możliwość stopienia izolacji. Pozostanie tylko na ryzyko zwarcia.

W przypadku awarii

Jeśli urządzenie jest wyeliminowany, to nie zaleca się go włączyć natychmiast. Najpierw trzeba ocenić możliwą przyczynę problemu: niedawno wisiała półka, kupił nowego urządzenia lub braku wcześniejszych wydarzeń. Przeciążenia może być spowodowane spalania część przewodu w konstrukcji monolitycznych. Aby znaleźć problemy spoty istnieją instrumenty dostępne do specjalistów-elektryków. To prawda, po otwarciu koszty ściennych znacznie wyższe niż koszty prac nad diagnostyką domu elektrycznego.

Kiedy wyryć maszyna, to zaleca się stosowanie omomierza sprawdzić, czy nie ma zwarcia do masy lub pomiędzy przewodami: faza i neutralny. Wcześniej, odłącz wszystkie urządzenia. Włączenie do sieci wytwarzają jedno urządzenie, w którym do pomiaru prądu płynącego przez przewód za pomocą roztoczy elektrycznych.

Nadmiar maszyna obciążenie nominał wymaga wymiany przełącznika lub zmienić położenie jego połączenia. Kiedy diagnoza jest możliwe sprawdzenie przewodów bez ramion trzymając urządzenie do pomiaru izolacji podczas pracy konsumentów. Jeśli jest ogrzewany, jest zawyżona prądu w obwodzie.