721 Shares 1347 views

Jaki zapach nie toleruje koty: wskazówki

Koty, podobnie jak inne drapieżniki, mają bardzo drobny węch, oni odróżnić pachnie sto razy lepiej niż ludzie. Funkcja ta może korzystać z domu, jeśli chcesz chronić niektóre z apartamentów miejsc na ataki domowych. Oczywiście, najbardziej skutecznym sposobem, aby chronić elementy z kotem – zamknięte drzwi, ale gdy nie jest to możliwe, można pójść na mały podstęp. Trzeba to zrobić w miejscach zabronionych przez zwierzę, był to zapach, nieprzyjemny dla tych drugich.

Przed umieszczeniem „bariery” zapach w mieszkaniu, trzeba wiedzieć, co zapach nie jest jak koty (wszystkie bez wyjątku), a niektóre – tylko zwierzę. Fakt, że większość odstraszające zapachy są nieprzyjemne , nie tylko zwierząt, ale także ludzie, więc do zapobiegania należy podchodzić z ostrożnością. Więc, co nie może tolerować zapach kotów, jak to pomoże utrzymać mieszkanie?

Najstraszniejsze zapach dla kotów – to rue (na zdjęciu po prawej). Zawiera olejki eteryczne, które mają bardzo nieprzyjemny zapach. Wymienione zastosowanie roślin zaleca się tylko w najbardziej beznadziejnych przypadkach, jak dla ludzi, ale także niebezpieczne, na przykład, może powodować reakcje alergiczne.

Jaki zapach nie toleruje koty

jedzenie:

  • Cytrusy.
  • Wszelkie przyprawy i przyprawy. Nie prowadzić Papryka (grunt lub garnek), świeży czosnek, imbir, cebulę.
  • Ocet.
  • Niektóre produkty nabiałowe (dotyczy to kotów dorosłych). Zwierzę może być traktowane z niechęcią do mleka kwaśnego mleka, ale chętnie pożera sera.

Niektórzy doświadczeni właściciele powinni posypać niechciane koty odwiedzić miejsca pieprzem. Ale, po pierwsze, ponieważ oddala silne zabrudzenia, a po drugie narzędzie jest nieefektywne ze względu na fakt, że zapach szybko znika.

Oto kilka produktów, które są bezwonne odstraszający koty: czekolada, cynamon, mięta.

Nie lubię zwierzęta domowe Leki (waleriana nie liczą!), Chemikalia domowe (za pomocą mycia naczyń do bielenia), kosmetyki, zwłaszcza lakier do paznokci, perfumy o ostrym zapachu. Ale koty mydło naturalny olej oliwkowy gryźć na słodki duszy.

Ale niektórzy nie tolerują zapachu kota całkowicie, więc jest alkohol (nie tylko koty, to musi być powiedziane). Spalin dla zwierząt – jest wciąż niebezpieczeństwo, że lampy: oni po prostu nie pasują do osoby, z oddechem alkoholu. Dym papierosowy i nieprzyjemne zwierzęta, ale jeśli kot może zacząć ocierać gościa, który pachnie tytoniu, to nie jest ich pozycja na swoich pokazach i próbuje zabić tytoń zapach jego zapach. Jednakże, jeśli właściciele palić, to zwierzę może przyzwyczaili.

Jak oszukać zapach kota

Dowiedzieć się, co zapach kotów nie toleruje, można przejść do działania. Oczywiście, nie wszystkie z prezentowanych zapachów może być stosowany jako środek odstraszający. Na przykład, nie będzie w stanie korzystać z mlekiem. Jeśli zwierzę reaguje negatywnie do cytrusów, Zakazane strona może zostać rozszerzony ze skórek pomarańczy. Jednak szybko wysychają i suszone skórki koty są bardziej niż obojętny. Procedurę należy powtarzać tak długo, jak kot nie przyzwyczajać, nie może tam być.

Jak chronić rośliny domowe

Oddzielny element w strategii obronnej apartamentami kotów są rośliny domowe. Koty są bardzo przyciąga zapachem ziemi i są gotowi, aby przejść do każdej sztuczki, aby kopać w doniczce. Teraz jest produkowany wiele spraye, straszenia koty, ale zwykle nie mogą być wykorzystywane do ochrony roślin domowych. W tym przypadku, w celu zatrzymania zwierzę, konieczne jest, aby wyeliminować zapach gleby – puli układalności lub na powierzchnię ziemi, aby wlać skorup lub kamyków.