335 Shares 2887 views

Ile rubli w walucie krajowej? Prawidłowe cytat waluty

Pytanie, jak wiele rubli w walucie lokalnej, zawsze martwi się o Rosjan i Ukraińców, którzy często przekraczają granicę między dwoma państwami. Ostatnio stało się jeszcze bardziej pilne z uwagi na fakt, że Ukraińcy byli bardziej skłonni do dokonania zakupów w rosyjskich sklepach internetowych, a Rosjanie – w języku ukraińskim. Ponadto kurs jest konieczne do poznania ludzi biznesu, których zarobki związane z wahaniami kosztów hrywny wobec rubla. Aby uniknąć nieporozumień i wymieniać pieniądze z korzyścią dla siebie, trzeba wiedzieć, w jaki sposób pieniądze zostaną przeliczone na ukraiński, rosyjski i plecy.

Bezpośrednie i odwrotnych kursów walut

Walucie krajowej każdego państwa jest wyrażona w innej walucie przy wykorzystaniu cen. Konieczne jest, aby odróżnić bezpośredni cytat z tyłu lub pośredni. Przez bezpośrednie notowania walutowe wyrażone w krajowych i przybiera formę cenach. Wyświetla ilość waluty, co stanowiło jedną całość cytowanego walucie. Kiedy cytat pośredni zależy od ilości pieniędzy wymienionych, spadając o jeden metr. Zdarza się, że kurs jest wyrażona przez trzeci waluta: zajdzie taka potrzeba, jeśli są źle waluty wymienialne. Metoda ta nazywana jest „cross rate”.

przykłady cytaty

Ilu rubli warto ukraińskiej hrywny? Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest przeprowadzenie bezpośredniego cytatu. Przy obecnym tempie 1 hrywny o wartości około 3,4 rubla. Obliczanie za 100 hrywien będzie wyglądać następująco: 100 * 3.4 = 340 rubli. Wartość ta będzie odpowiedź na pytanie, ile w UAH rosyjskich rubli.

Ilu ukraińskiej hrywny w rublach? W rzeczywistości, w rubla o 0,35 UAH., Lub 35 centów ukraińskim. Aby dowiedzieć się, ile hrywna jest zawarta w każdej innej liczby rubli, to jest zobowiązany do obliczenia stopy odwrotnej cytat: 100 / 0,35 = 285,7 rubli. Oznacza to, że 100 UAH 285,7 zawarte w rosyjskich rublach.

Różnica pomiędzy wartościami dla bezpośrednich i pośrednich cytatów nazywany jest margines. Margines przy ustalaniu hrywny wobec rubla jest wyższy niż margines w wymianie którejkolwiek z tych walut na dolary lub euro. Wynika to z faktu, że więcej walut twarde mają niższe marże. Jednakże, istnieje wiele par walutowych, dla których marża będzie znacznie wyższa.

nowoczesne nieporozumień

Kiedy rząd deklaruje, że 1 hrywna wynosi 3,4 rubli, wiele interpretacji tego faktu w kategoriach odwrotnych cudzysłowach. W rzeczywistości takie podejście – jest nieprawidłowe, jest to sprzeczne z logiką. Inni ludzie, którzy nie są zaznajomieni z zawiłościami notowań, postrzegane jako bezpośredni tyłu kursu. Istnieją przypadki, kiedy mieszkańcy uciekają się do cudzysłowach: Tłumaczenie pierwszego ukraińskiego pieniędzy w Rosji, a następnie wykonać odwrotne obliczenia.

Wszystkie te błędy prowadzą do licznych nieporozumień i straty finansowe.

Dynamika ostatnich latach

Ile rubli w walucie krajowej było wcześniej? Na początku XX wieku, czyli w 2000 UAH 1 odpowiadało około 5,1 rubli. W 2002 roku waluta ukraiński osiągnął maksymalny punkt w stosunku do Rosji: średnia wynosiła 5,95 rubli. do 1 USD. Po roku 2005 stosunek zmienił się głównie na rzecz rubla. W 2007 roku do 1 UAH już podano 4.83 rubli, w 2008 – 3,82 s. Taka nagła zmiana została spowodowana przez kryzys, wysiłki inflacji na Ukrainie.

Do roku 2013 włącznie, hrywna ledwo kosztuje 4 ruble. Na przełomie 2013 i 2014 roku. nastąpiła kolejna nagła zmiana przedmiotu: teraz za jedną jednostkę waluty ukraińskiej w zamian poprosić tylko po rosyjsku potrójnej wysokości. Minimalny koszt hrywny wynosiła około 2,7 rubli, ale w połowie 2014 roku ustabilizowała się na poziomie 3: 1.

Oceń między walut zmienia się codziennie. W lipcu 2014 roku średnia fluktuacja jednego dnia roboczego wynosi od 1 do 5 punktów na fakt, że każda pozycja odpowiada jednemu z rosyjskich köpek.

Kiedy należy wymienić pieniądze?

Rosjanie, którzy planują podróż na Ukrainę, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę: Wszystkie obliczenia gospodarstwa domowego (zakup produktów lub prezentów, koszty podróży, itp …), które działają tylko hrywny. wymiany hrywny na ruble i odwrotnie można zrobić w prawie każdym banku. Ci, którzy dopiero planują swój budżet na wyjazd, zadawać pytania: czy dam $ 100 hrywien, ile powinienem dostać? Jak już wspomniano, w przybliżeniu zakres proporcji jest około 1/3 znaku momentu obrotowego (1 – 3 BR). Biorąc pod uwagę już omówiono różnicę między przodu i do tyłu cytatów, łatwo jest ustalić przybliżoną ilość i zaplanować budżet.

Gdy pytanie o ilu rubli w walucie krajowej, decyzji, jest następujące: gdzie wymienić pieniądze? Wymiana najlepiej wykonać na miejscu. Opuszczeniu Rosji, trudno jest się domyślić z góry, ile pieniędzy zostanie wydane. Sytuacja na ziemi jest zawsze jasne. Co więcej, nie ma żadnych problemów z wymiany waluty na Ukrainie: wymienniki mają na lotniskach, dworcach kolejowych, biurach bankowych i centrów handlowych. I dłuta wymienniki Airport często pracują przez całą dobę, nawet w trakcie których może nie być najbardziej opłacalne.

Jeśli podróżny ma kartę płatniczą, proces jest jeszcze prostsza: hrywna, można strzelać w bankomatach z kartą Rosyjskiej. Wstępnie potrzeba wyjaśnienia zawiłości tej procedury w banku.

Jak wiemy z góry, ile rubli w walucie krajowej?

W Internecie można znaleźć wiele kalkulatorów, które pomogą obliczyć kurs. Z reguły mają one istotne informacje i może dać bardziej dokładne wyobrażenie, ile pieniędzy osoba otrzyma w wyniku planowanej wymiany. Jeszcze bardziej dokładne dane można uzyskać na stronach internetowych banków, publikuje codziennie świeże dania. Ale nie każdy bank na stronie posiada kalkulator, więc trzeba być przygotowanym, aby obliczyć ręcznie.