664 Shares 2189 views

Famagusta (Cypr) – przyzwoite miejsce na wyjazd turystyczny do północnej części wyspy

Miasto duchów – to jest dziś nazywany niegdyś wspaniałego Famagusta. Cypr jest piękny i ciekawy do odwiedzenia wyspy. Niesamowite krajobrazy, trudne, bogatej historii – to wszystko przyciąga zagranicznych turystów, którzy chcą zajrzeć za zasłonę tajemnicy, aby poznać kulturę i tradycje ludu. Famagusta historia zaczyna się gdzieś w połowie III wieku pne. e., kiedy mała osada budowa w komendzie egipskiego faraona Ptolemeusza II, nazwany jego żona Arsinoe został położony niedaleko laguny ze słoną wodą. W 648 miasto zostało przemianowane w Ammochostos, co w tłumaczeniu oznacza „ukryte w piasku.”

Podczas panowania krzyżowców największe powodzenie osiągnął Famagusta. Cypr w tym czasie był schronieniem dla żołnierzy pozycji do Ziemi Świętej i powrocie. Port znajduje się na skrzyżowaniu szlaków handlowych między Egipcie, Morza Śródziemnego i Azji Mniejszej. Od samego Anglii i indyjscy przedsiębiorcy wiedzieli o mieście Famagusta. Cypr był jednym z najbogatszych wysp, więc mógł sobie pozwolić na budowę świątyń, forty, ścian. Po zwycięstwie Genueńczyków miasta był w spadku, nowe życie dano mu Wenecjan, ale nie na długo. W 1571 roku Turcy zrobione Famagusta, a miejsce przyszedł do całkowitego zatrzymania.

Trudno jest znaleźć bardziej przygnębiające miasto niż ten jeden, ale jeszcze chwila turystów przyjeżdża na Cyprze Północnym. Famagusta słynie z wyjątkowej kultury gotyckiej: do dziś istnieje wiele kościołów, muzeów i pałaców. Wszystkie z nich są godne wizyty, więc zwiedzanie należy przeznaczyć co najmniej jeden dzień. Przewodnicy zazwyczaj najpierw doprowadziły do muzeum i Pałac Wenecki, a następnie do kościoła św Jana. Wiele spodoba inspekcji greckiej świątyni św Jerzego, gdzie są nadal od kul, ścian zniszczalne.

Poszczególne budynki przypominają przeszłej wielkości i roli państwa w rozwoju Famagusta. Cypr był pod kontrolą wielu narodów, jak to widać w jego architekturze. Othello Twierdza została zbudowana w XIV wieku król z dynastii Lusignan, jego głównym celem była ochrona portu. Sto lat później, Wenecjanie rozszerzony wieżę i przekształcił go w bazie artylerii. Dzisiaj można zobaczyć kamienne mury i bastiony Gazimagusa, hiszpański i turecki armata z jądrami.

Warto również zobaczyć to jeden z najdoskonalszych budowli w stylu gotyckim – Katedra św Mikołaja, czy Mustafa Pasha Meczet. Świątynia została zbudowana w 1312 roku, wciąż jest obok wejścia rośnie drzewie figowym, a wielu twierdzi, że został obsadzony w czasie wmurowania. Aż do 1571, przy katedra przekształcono meczet nie zostały uwieńczone linijki wyspy. Naprzeciwko kościoła znajduje się Pałac Królewski, zbudowany w XVI wieku. Ruiny starożytnego miasta Salamis Famagusta ukrywa.

Cypr (atrakcje Zdjęcie przyciąga wielu turystów) jest jednym z najlepszych miejsc do wypoczynku. Oszałamiająca przyroda, wspaniałe krajobrazy, niezwykłe arcydzieła architektoniczne – to wszystko jest interesujące dla obcokrajowców, więc wyspa otrzymuje corocznie kilkaset tysięcy turystów z całego świata.