699 Shares 9001 views

Licówki kompozytowe

W stomatologii estetycznej dawna wynalazł metodę odbudowy zęba, zarówno vinirovanie. On jest ustawiony wstępnie przygotowany zębów stojących specjalne wkładki – licówki, które są zamocowane na szkliwo zębów i umożliwiają przywrócenie kształtu, koloru i położenia zębów. Technika ta jest bardzo popularna na całym świecie jako bardziej wyrozumiały w stosunku do protezy zębów alternatywę.

Okleiny może być wykonane z różnych materiałów. Jednym z najbardziej popularnych wśród nich specjalnie wybranych preparatów złożonych, które eliminują pacjenta i stomatologa z konieczności usuwania znaczącej części szkliwa do zainstalowania. Ponadto kompozytowe okładziny pozwala na stosunkowo krótkim czasie osiągnąć dość dobre wyniki estetyczne przy stosunkowo niskich kosztach procedur.

Do tej pory, podczas instalowania kompozytowe licówki jest całkiem możliwe, z maksymalną dokładnością, aby podnieść odcień koloru, jak również do tworzenia idealnie gładkie i piękne zęby. Warto zauważyć, że zarówno właściwości mechaniczne jak i estetycznych materiałów kompozytowych, jak również ich koszty zależą od parametrów fizycznych i chemicznych właściwości wypełniacza. Najmniejsze zapotrzebowanie makronapolniteli, rozmiary cząstek około 30 mikrometrów. Są one trudne do wystarczająco polerowane samo dość szybko podczas operacji stracić swój kolor i połysk.

Mininapolniteli o wielkości cząstek 1,5 mikrometrów jest znacznie częściej używany. Wynika to z faktu, że wytrzymałość takiego materiału jest na tyle wysoka, aby poradzić sobie ze średnią intensywnością obciążenia na żucie. Ponadto, ze względu na małe rozmiary cząstek kompozytowych składających się z mikro wypełniacza długo zachowuje swoje właściwości mechaniczne, jak również określony sygnał koloru.

Najbardziej popularny w produkcji kompozytowych microfillers licówek. Wielkość cząstek, które składa się z takiego materiału jest jedynie 0, 4 mikronów. Taka wkładka stoi wykazać zadowalające osiągi siły, ale wystarczająco długo, aby zachować swój pierwotny kolor i dobrze nadają się do polerowania. Struktura kompozytowa z mikro wypełniacz posiada doskonałe cechy estetyczne, dzięki czemu wkładka do tworzenia kompozycji kosmetycznej tak blisko, w kolorze naturalnego szkliwa.

Przez cały ostatni raz dość rozpowszechnionych licówek kompozytowych, wykonanych z pociągów mikro-hybrydowych. Taka kompozycja zawiera mikrocząstki specjalnego szkła dentystycznych, co znacznie zwiększa ich trwałość. Materiał ten jest zalecany do stosowania dla przywrócenia cięcie lub żucia zębów. Microhybrid kompozyt ma wystarczająco dobre właściwości estetyczne i łatwo polerowane.

Istotną wadą vinirovaniya materiałów kompozytowych jest to, że pod wpływem agresywnych substancji, które zawierają środki spożywcze, a także obecności złych nawyków, z widokiem na wkładkę ostatecznie tracą swój naturalny kolor i połysk. Ze względu na to, przywrócone zęby będą się różnić od naturalnego, co jest szczególnie widoczne w miejscu, w którym licówki kompozytowe i zęby znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Jednak pomimo względnej kruchości estetycznym efekcie kolor wkładki kosmetycznych można przywrócić bez konieczności wymiany.