107 Shares 9347 views

Jak zainstalować kartę graficzną sam

Jeśli – hardcore gamer lub nagle sprawę, że komputer nie jest już tak młody, jak chciałbym, będzie można się dowiedzieć, jak zainstalować kartę graficzną. Jednostka ta jest odpowiedzialna za produkcję i przetwarzanie wszystkich informacji graficznej, więc wymiana karty graficznej w komputerze zapewni znaczny wzrost prędkości. Możliwe jest również sytuacja, gdy stara karta jest spalona lub uszkodzony i spowodować mistrzami fundamentalnie nie chcą. To ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak zainstalować sam kartę graficzną.

Przed zainstalowaniem nowego urządzenia w komputerze, należy pamiętać, aby dowiedzieć się dwa parametry płyty głównej, w celu uniknięcia konieczności zakupu niewłaściwego zestawu urządzeń:

1. zużycie

Jeśli kupisz kartę graficzną na wyższym poziomie, sprawdzić, ile energii jest potrzebne do jego funkcjonowania. W niektórych przypadkach trzeba kupić nowy zasilacz, jak stary będzie już w stanie „nakarmić” nową kartę. Zwykle wystarczy jednostka 300W, rzadko trzeba 400-600 watów.

2. Graphic Port

W chwili obecnej istnieją dwa rodzaje portów: AGP i PCI-Express. AGP jest stosowany głównie w stosunkowo starszych płytach głównych. Jeśli jesteś właścicielem nowej jednostki systemowej, nie krępuj się wziąć PCI-Express karta graficzna kompatybilna. Ale jeśli nadal masz wątpliwości, pamiętaj, aby sprawdzić arkusz płyty głównej.

Jeśli to zrozumieć, zrozumieć, jak zainstalować kartę graficzną, będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Na początek, będzie usunąć starą kartę graficzną. Aby to zrobić, należy najpierw udać się do „Menedżer urządzeń” w systemie, znaleźć zakładkę „Karty graficzne” pójść, wybrać źródło sygnału wideo i wywołać menu kontekstowe. Wybierz „Właściwości”, przejdź do podpunktu „Driver”, a następnie kliknąć przycisk „Usuń”. Nie martw się, jeśli nagle ekran zgaśnie, oznacza to, że zrobiłeś wszystko dobrze, i można bezpiecznie wyłączyć komputer za pomocą przycisku zasilania.

Zwróćmy się teraz bezpośrednio do mechanicznego wydobycia karty graficznej. Aby to zrobić, należy zdjąć pokrywę systemu, odłącz go przez pociągnięcie przewodów podłączonych do gniazdka, znajdź swoją kartę graficzną, wyjąć śruby mocujące i wyjąć. Następnie włóż nową kartę graficzną, ale w żadnym wypadku nie należy używać nadmiernej siły. Jeśli karta jest odbierany prawidłowo, łatwo wchodzi złącze.

Po udanej aktualizacji, trzeba jeszcze zainstalować sterownik na karcie graficznej, a może nie działać prawidłowo w ogóle bez nich. W przypadku zakupu zestawu w sklepie, jest prawdopodobne, aby uzyskać specjalną płytę CD ze sterownikami, z którą można łatwo je zainstalować. Ale jeśli kupiłeś kartę z nim, wtedy trzeba szukać sterowników w Internecie, na oficjalnych stronach internetowych producentów.

Po instalacji chcesz sprawdzić swoją kartę graficzną. Dla tych celów, chciałbym poinformować, aby zaprogramować 3D Mark i AIDA64. Z pomocą pierwszego programu można dowiedzieć się wiele na temat swojej karty zdrowia, a drugi służy do monitorowania temperatury (aby uniknąć przegrzania). Mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko i można dumnie powiedzieć, że wiesz, jak zainstalować kartę graficzną w dowolnym komputerze.