99 Shares 6347 views

"Reglan": opinie. "Reglan" – od czego? Wskazania analogi

O wiele preparatów produkowanych przez nowoczesny przemysł, istnieją bardzo dobre opinie. „Reglan” – lek przeciwwymiotny centralny akcja – jest jednym z nich.

Zasada działania leku

Podstawowa substancja tworzy część leku „Reglan” jest chlorowodorek metoklopramidu. Ciekły preparat „Reglan” oprócz metoklopramid zawiera wersenian disodowy, chlorek i siarczynem sodu, i wody. Skład tabletki zawiera także laktozę, żelatynę, skrobię ziemniaczaną i stearynian magnezu. Sądząc po niektórych opinii na temat tego tam „Reglan” bardzo delikatnie usuwa objawy wymiotne i normalizują żołądka i jelit. Zasada działania tego leku jest oparta na zdolności MCP blokowania receptorów serotoniny i dopaminy. Wynikiem tego jest zmniejszenie wrażliwości komórek nerwowych w mózgu odpowiedzialnych za przekazywanie impulsów z rdzenia przedłużonego znajduje się w środkowej przeciwwymiotny dwunastnicy.

Ponadto, lek „Reglan” przywraca ruchliwości górnego odcinka przewodu pokarmowego i normalizuje się sygnał ścianki żołądka i jelit. Ponadto, lek ten jest w stanie zapobiegać rozwojowi chorób, takich jak cholestatyczne żółtaczka. Jego metoda pozwala na usunięcie objawów dyskinezy pęcherzyka żółciowego. Ponadto, lek „Reglan” może przyczynić się do oddzielenia żółci.

W jakiej postaci jest dostępny

Dostępne narkotyków, tabletki dojelitowe, posiadające białe. „Reglan” Co więcej, nie jest przeznaczony do iniekcji. Ampułki są stosowane zarówno dożylne i domięśniowe.

czas działania leku

Preparat „Reglan” tabletki maksymalne stężenie we krwi osiągnęło godzinę po spożyciu. Efektem tego jest zachowana w ciągu dwunastu godzin. Maksymalny efekt po domięśniowej iniekcji ciekłej postaci leku, obserwuje się po upływie pół godziny po iniekcji. W przypadku iniekcji dożylnej – 3 minuty.

W jakiej choroby powinien przyjąć lek „Reglan”

Wymioty i nudności wszystkich początków – podstawowe wskazania do przyjęcia „Reglan” narkotyku. Z tego co pomoże jeszcze lekarstwa? Warto też branie na przykład częste zaparcia. W takim przypadku, jeśli kołysał w samochodzie lub pociągu, można wziąć pigułkę przed wyjazdem. Między innymi, to jest przypisany do leku w przełyku, refluks żółciowy dyskinez i atonii jelit i żołądka.

Jak wziąć

Z wymioty i nudności, za radą lekarza, jedną godzinę przed posiłkami powinny przyjąć lek „Reglan”. Instrukcja (cena produktu wynosi około 100 rubli. Tabletki) dla aplikacji jest bardzo prosta. Dorośli zazwyczaj zaleca się przyjmowanie 3-4 razy dziennie jedna tabletka. Nastolatkowie od czternastu lat – pół lub cała tabletka 2-3 razy dziennie. Lek zaleca się pić wodę. Kup ten lek tylko na receptę lekarza. Najczęściej leczenie trwa półtora miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach, okres ten może zostać przedłużony do sześciu miesięcy.

Przeciwwskazania

O tym leku znajdują się, jak już wspomniano, bardzo dobre recenzje. „Reglan”, jednak nie jest to zalecane w niektórych przypadkach. Nie można na przykład wziąć tabletki i zastrzyki w pierwszym trymestrze ciąży. Następnie, lek należy przyjmować z ostrożnością. Dzieci w wieku czternastu lat, aby korzystać z tego leku w tabletkach nie może. Poza tym przeciwwskazania mogą być:

 1. Pheochromocytoma.
 2. Perforacji ściany jelita i żołądka.
 3. Niedrożność jelit.
 4. Prolaktinzavisimaya nowotworowych.
 5. Zwężenie odźwiernika.
 6. Padaczka.
 7. Krwawienie z przewodu pokarmowego.
 8. Zaburzenia pozapiramidowe silnika.
 9. Nietolerancji poszczególnych składników preparatu.

Dzieci w wieku od dwóch do czternastu medycyny „Reglan” podawany tylko przez wstrzyknięcie w celu dokładnego dozowania.

Skutki uboczne leku

Niektórzy pacjenci otrzymują o szczególnie dobrym opinii leku i nie. „Reglan”, podobnie jak większość nowoczesnych preparatów czasami powodować różnego rodzaju nieprzyjemnych reakcji ubocznych. Kobiety, na przykład, mogą zakłócić cykl menstruacyjny. Po otrzymaniu tabletek lub iniekcji często pojawia się suchość w ustach. Ponadto, lek ten może powodować biegunki lub zaparcia. Niektórzy ludzie zażyciu leku „Reglan” rozpocząć zawroty lub bóle głowy. Niepokój, senność, skurcze mięśni twarzy, szumy uszne, depresja, choroba Parkinsona – również należą do skutków ubocznych tego leku. Ponadto „Reglan” lek może powodować:

 1. Galaktareyu, ginekomastia.
 2. Niedociśnienie lub nadciśnienie tętnicze, częstoskurcz nadkomorowy.
 3. Agranulocytoza.
 4. Świąd, pokrzywka, wysypka.

Kompatybilność z innymi lekami

Lek „Reglan” zastrzyk, który może zatrzymać wymioty, zwiększa działanie alkoholu i różnych leków psychotropowych. Nie należy przyjmować go razem ze środkami antycholinergiczne, ponieważ mogą osłabić działanie metoklopramid. Ponadto, lek „Reglan” zwiększa wchłanianie różnych antybiotyków. Nie można brać go równocześnie z leków neuroleptycznych, jak w tym przypadku, zwiększa ryzyko zaburzeń pozapiramidowych.

Lek "Reglan". analogi

Istnieje dość duża liczba analogów tego leku. Podobnie leki wykazują działanie przeciwwymiotne „Domstal”, „Dometius”, „Motinor” lek „metoklopramid”, „Damelium” i t. D. Zamiast preparat „Reglan” może być stosowany, na przykład, lek „Itomed”. Poza tym działanie przeciwwymiotne leku zdolnego do eliminowania zgaga. W przypadku leku może być także zastąpiony przez lek „Reglan”? Jej analogi, takie jak, na przykład, lek „Motilak”, ponieważ większość z nich są wydawane na receptę. Lek „Motilak” pomaga z nudnościami i wymiotami oraz łagodzi objawy takie jak wzdęcia. Ponadto pomaga w zgaga i odbijanie. W pierwszym trymestrze ciąży i laktacji wziąć to, w przeciwieństwie do leków „Reglan” jest możliwe, ale tylko na receptę.

Medycyna „Motilak” może powodować świąd i pokrzywka. Jest to bardzo podobne do narkotyków „Reglan”, analogi, z których na te same działania mogą być droższe lub tańsze. Zatem lek „Motilak” sprzedawane w aptekach za około 100-150 rubli. A cena „Itomed” może wzrosnąć do 300 rubli.

Objawy przedawkowania

W przypadku niekontrolowanego stosowania „Reglan” leki mogą być nieprzyjemne objawy, takie jak drażliwość, dezorientacja, senność, zmniejszona lub zwiększonego ciśnienia, niepokój, bradykardia, zaburzenia ruchowe. Skutki przedawkowania zniknąć około jeden dzień po odstawieniu leku. Pacjent w tym czasie powinny być pod nadzorem lekarskim.

W przypadku, gdy istnieją zaburzenia pozapiramidowe, lekarz czasami przepisują leki „biperydenem”. Jednakże takie zakłócenia mogą być wykonywane tylko w szpitalu. Gdy przejawem takich objawów przedawkowania, jak niepokój lub drażliwość, pacjent jest przepisany lek „Diazepam”. W przypadku, gdy pacjent podjął zbyt wielu leków „Reglan” mianowany przez płukanie żołądka.

Lek „Reglan” można zatem uznać za dość skuteczny. Jednak, aby zabrać go bez recepty w każdym razie nie warto.