865 Shares 5915 views

Narzędzie wielofunkcyjne Bosch PMF 190 E: opinie, specyfikacje, zdjęcia

Wśród profesjonalnych budowniczych Powszechnie uważa się, że narzędzie jakości mogą mieć tylko wąską specjalizację. Uniwersalny sprzęt związany z zawodność i niską efektywność w wykonywaniu skomplikowanych operacji. Mimo to, producenci maszyn budowlanych energicznie rozwijać koncepcję urządzeń, które mogą łączyć szeroką gamę opcji. Takie podejście jest uzasadnione, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze, eliminując konieczność zakupu dla każdej działalności odrębną jednostkę, a jednocześnie zwiększa łatwość użytkowania. Przykładem realizacji takiego pomysłu jest to narzędzie wielofunkcyjne Bosch PMF 190 E Set, którego twórcami byli w stanie skorzystać z uniwersalnych modeli, a także zminimalizować swoje wady. Oczywiście, ideałem wydajność nie może mówić, ale do potrzeb współczesnych mistrzów niemieckiej firmy podszedł całkiem blisko.

Opis modelu

Jest to uniwersalny model, który może być używany do wykonywania operacji szlifowania, piłowania, skrobania i cięcia. Co jest szczególnie ważne: narzędzie wielofunkcyjne Bosch PMF 190 E jest w stanie pracować z szerokiej gamy materiałów, zapewniając wysoką dokładność. W szczególności, urządzenie może być stosowane do obróbki tworzyw sztucznych, drewna, a nawet metal. Developerzy stworzyli specjalną konstrukcję kasety, które naturalnie interakcji z różnymi dyszami. Oznacza to, że użytkownik może liczyć na elastyczność w działaniu.

Każda operacja wymaga pewnego poziomu mocy. Mimo że urządzenie nie należy do najpotężniejszych w swojej klasie, jego pojemność jest wystarczająca do pracy w sektorze prywatnym. Wraz z tym Bosch PMF 190 E różni napełnianie elektroniczny, który umożliwia płynną regulację częstotliwości oscylacji z cech przedmiotu.

Funkcje narzędziowe

Niemieccy projektanci przedstawili model średniej wydajności. Z jednej strony, ogranicza zakres możliwych pracować z zawodowego punktu widzenia. Ale z drugiej strony, Bosch PMF 190 E narzędzie rekompensuje braku dużej mocy ergonomiczne zalety, co sprawia, że model bardziej atrakcyjnym do domu użytkownika. Tak więc, właściwości urządzenia jest następujący:

  • pojemność moc – 190 watów.
  • Wyższych obrotach na minutę deski – 21.000.
  • Minimalna szybkość obrotów – 15,000.
  • Kąt drgań narzędzia podczas pracy – 1,4 ° C.
  • Ciężar urządzenia – 1,2 kg.
  • Waga komplet – 2,6 kg.
  • Dodatkowe funkcje – Ustawienie elektronicznego i utrzymanie stałego poziomu prędkości.

Moc, model ten jest porównywalny do godnej ofertę w segmencie specjalistycznych noży i jednostek frezowania. Ale w tym przypadku nacisk położony jest na połączeniu wielu zadań, które można wykonać za pomocą jednego narzędzia.

Funkcjonalność i ergonomia

Maszyna posiada szczególny nacisk. Jest to równie dobrze być stosowane do szlifowania, obróbki różne powierzchnie cięcia i skrobania. Wśród nowych funkcji dla modeli tego typu można rozpoznać kąt oscylacji oraz regulację elektroniczną. System ten pozwala operatorowi na efektywne wykorzystanie dyszy i w tym samym czasie do przeprowadzenia obróbki o wysokiej jakości. Pod względem ergonomii jako modelu Bosch PMF 190 E również lepszy od wielu konkurentów. Podobnie jak większość narzędzi producenta, urządzenie było wygodne i przyjemne w obsłudze pad chwyt. Ponadto, w porównaniu do swoich poprzedników w tej wersji został zmniejszony poziom hałasu i wibracji.

Cechy i zalety

należy zacząć od głównego elementu modelu – kasety. Jest wyposażony w uniwersalną śrubą, która pozwala nie tylko na korzystanie z innego urządzenia dyszy, ale także je realizować zastąpiony szybko i bez zwłoki. Jak już wielokrotnie wspomniano ie napełniania, dzięki czemu użytkownik może łatwo przeprowadzenie koniecznych zmian. Skupiając się na właściwości obrabianego materiału budowlanego, to jest możliwe, aby dostosować liczbę obrotów – to jest wibracje. Warto zauważyć, i korzystać z ogranicznikiem głębokości czterech etapach. Ta funkcja Bosch PMF 190 E jest szczególnie przydatna podczas wykonywania skomplikowanych cięć. Nowoczesne wyrzynarki mają ścisłe ograniczenia głębokości cięcia różnych materiałów. Z kolei multitool firmy Bosch zapisuje operatora z kontrolą tego wskaźnika, nie pozwalając wyjść poza żądaną głębokość. Proces szlifowania będzie skuteczna, a druga opcja – uniwersalny środek czyszczący. Jego celem jest połączony z niniejszym eliminowania pyłu, który powstaje podczas obróbki materiałów.

sprzęt elementy

Producent dostarczył bogaty komplet, jak zresztą przystało na instrumenty uniwersalne. W szczególności, zestaw zawiera segmentową bimetaliczny dysk do cięcia o średnicy 8,5 cm. Może on być używany do przetwarzania, i drewna i metalu. W szczególności dla produktów z powierzchni drewna, a także zapewnia deltashlifplastin zestaw wielkości 9,3 cm, a brzeszczot element HCS typu głębinowego. 190 E uzupełnione klucza Allena i ogranicznikiem głębokości do utrzymania i zarządzania wielofunkcyjne Bosch PMF. Nawiasem mówiąc, zakres regulacji głębokości w przedziale od 8 do 14 mm, co pozwala dostosować parametry cięcia. Z narzędzia może być przeprowadzone w ramach operacji modelu i cięć wpuszczanych. Funkcja ta jest przydatna w tworzeniu niszę dla gniazd i kratek wentylacyjnych. Dołączone trójkątne arkusze szlifierskie zapewniają również wyraźne zmiany nie idealnych powierzchni na krawędziach oraz w narożnikach.

Pozytywne informacje zwrotne od modelu

Model ten otrzymał wiele pozytywnych recenzji na temat ergonomii, łatwości i zaawansowanych ustawień. Ma zadatki na dobrego narzędzia – jest oczywiste, że producent usilnie starał się nadać modelowi szeroki wachlarz możliwości, przy zachowaniu dostępności w eksploatacji. Jak pokazują doświadczenia użytkowników, to może w dużej mierze. Na przykład, multitool Bosch PMF 190 E wymaga minimalnego wysiłku ze strony operatora, umożliwiając pracę nawet w trudnych obszarach bez trudności. zwraca również uwagę na rozsądną cenę, która wynosi 5-6 tys. RUB. Jeżeli dla każdego rodzaju pracy przewidzianego przez to urządzenie, zakup osobnego dedykowanego narzędzia, kwota zostanie wydana w kilka razy większa. Jeśli mówimy o konkurencji w tej klasie, rozwój firmy Bosch nie jest znacznie wyprzedza swój koszt.

negatywne opinie

Jeżeli funkcjonalność i ergonomia modelu jest wszystko w porządku, jakość pracy i niezawodność są wątpliwe. Nawet jeśli mieszkasz w małej pojemności, w procesie szlifowania zdenerwowany słabą funkcję nawet przy dużych prędkościach. Ogólna jakość przynęt raczej niskie – na przykład zęby starte szybko, bo z tego, co realizacja cięć staje się niemożliwe. Wielu powie i wady przewodów Bosch PMF 190 E, której zerwać z rozrusznika. Jest też krytyka pod względem ochrony urządzenia przed kurzem. Często jest brak specjalnych urządzeń, aby zapobiec zanieczyszczeniu, niewydolność staje się czynnikiem.

wniosek

Uniwersalna koncepcja narzędzie obejmuje połączenie kilku funkcji w jednym urządzeniu. Aby zrealizować ten pomysł w praktyce jest trudne, ponieważ różne rodzaje pracy obejmują ich cechy strukturalne. Jednakże, wiele narzędzi Bosch PMF 190 E wykazała, że takie połączenie jest możliwe. Oczywiście, należy dokonać odpisów początkowo na niskim poborze mocy modelu i jego skupiają się głównie na wykonywaniu prostych zadań. Ale nawet biorąc pod uwagę brak umiejętności do tej wersji wiele skarg. Większość z nich jest skierowana eksploatacyjnych, narzędzi i elementów składowych.