568 Shares 8085 views

Kozy budowa własnymi rękami: produkcja i zalecenia

Prawie każdy budowniczy, którzy w obliczu problemu z budową budynków dowolnego miejsca, zastanawiałem się, jak zrobić konstrukcję skrzynki własnymi rękami. Bez nich produkują wspomniane manipulowanie będzie trudne. Projekt można wypożyczyć, ale jest dość drogie, co jest szczególnie istotne dla sprawy, która wiąże się z zarządzaniem budową przez długi czas.

Przygotowanie do pracy

Jeżeli konstrukcja skrzynki zostaną wykonane własnymi rękami, trzeba najpierw przygotować wszystkie materiały i narzędzia. Wśród pierwsza rura może być izolowany, w którym średnica może być równy 1,5 lub 2 cale. Ostatnia opcja zależy od przewidywanych obciążeń. Trzeba rury o średnicy od 1 do 1,5 cala, postać będzie zależeć od parametru rury, które zostały opisane powyżej. Półfabrykatów do zrobienia mosty poziome, które łączą zębatkę. będą potrzebne innej rury o średnicy 0,5 cala do wytwarzania haczyki, które są zainstalowane w zorientowanych poziomo wstęgi. Kołki działać jako okrągły pręt o średnicy 14 mm. Przedmiot obrabiany ma być spawana poziomej zwory po obu stronach.

Dalsze wytyczne dotyczące przygotowania

Jeżeli kozy są produkowane budynek własnymi rękami, oprócz elementów opisanych powyżej, będzie musiała mechanizm regulacyjny, który pomoże zneutralizować chropowatości powierzchni. Do jego powstania należy zakupić cztery śruby i nakrętki. Śruba powinna być wybrana w zależności od średnicy najmniejszej wartości, która powinna osiągnąć 20 mm. W dolnej części pionowych mogą być zgrzewane nakrętki, w której zainstalowany jest ślimak.

technologia produkcji

Kiedy kozy są produkowane budynek z ich rąk, a następnie rozpocząć pracę na kształtowanie naprzemiennie konieczne ze stojaków. W tym przypadku, to całkiem proste, dno elementów danych potrzebnych do spawania nakrętki śrub. Górna część rury spawane. Musi on być stosowany do montażu sekcji następnego poziomu. Na bokach rury powyżej i poniżej, z wylotem 200 mm od krawędzi, jest konieczne przyspawanie rury, którego długość wynosi 100 mm. Powyżej i poniżej, nie powinno być cztery z nich. W rezultacie ma być przekroju, dzięki czemu stojak mostków łączących, tworzących prostokątną konstrukcję. Regały górne poziomy będą różnić się od siebie podobnych elementów dna orzechy nieobecność. W tym przypadku, rurka musi pozostać wolny.

Zalecenia dotyczące pracy

Jeśli dokonałeś rusztowań, w następnej fazie poziomych krawędziach długich i krótkich skoczków będzie trzeba spawać szpilki gięcia następnie pod kątem prostym. Ważne jest, aby zapewnić strukturę bielizny, która powinna mieć części składowe desek. Ich szerokość powinna być równa 0,5 m. Podczas montażu, zębatka jest umieszczona na poziomie znajduje się krótki skoczka.

zespół utrzymujący

Poprzez rusztowania z metalu, w kolejnym etapie musi montażu. W tym celu zaleca się mistrz skorzystać z pomocy innej osoby. Jednym z nich będzie musiał posiadać dwa stanowiska, podczas gdy inni będą musieli włożyć je w mostku. Z pomocą krótkich pozycji musisz zebrać parę ścianek bocznych. Każdy z artystów posiadających na boku, zaczyna się umieścić długi mostek. Po zebraniu danych będzie na miejscu, można przyciąć wszystkie na poziomie, co stawia je na schodach. Przed dokonaniem kozy budowlanych, powinien zapoznać się z technologią. W następnym kroku wiąże się możliwość instalowania następnego poziomu, trzeba będzie użyć metody opisanej powyżej.

Zwłaszcza produkcja drewnianych rusztowania

Jeśli zdecydujesz się zrobić pudełko z drewna, odstęp między słupkami może być równe granicy od 2 do 2,5 metrów. Jeśli chodzi o szerokość pokładu, powinna ona być równoważne do jednego metra. Nie sprawiają, że konstrukcja zbyt wysoki, maksymalny limit na wysokości 6 metrów. Do pracy jest przygotowanie do płyty o grubości 50 mm. W stosunku do ich szerokości, liczba ta wydaje się nie mniej niż 100 mm. Możliwe jest zastąpienie takich półwyrobów belki o kwadratowym przekroju 10 cm. Podstawa stojaków i ograniczniki mogą leżeć logów. Elementy dystansowe i bariery, są zwykle wykonane z płyt o grubości 30 mm lub więcej.

wniosek

Jeśli chcesz, aby konstrukcję pudełko, które zostało przeprowadzone nad nim, a następnie mogą być wykorzystane przez wiele lat. Nie można tego powiedzieć o konstrukcji drewnianych, które wymagają obsługi specyficzne substancje, które zwiększają materiał o szczególnych właściwościach. Drewno jest używany mniej i nie jest tak stabilny w gotowym projekcie. Między innymi koła drewno musi być zamontowany na specjalnym rusztowaniu, które wykluczają interakcję z drewna gleby. kozy budowlanych rysunek pozwoli Ci wykonywać pracę bez błędów. To może pożyczyć od artykułu lub narysować na własną rękę, w zależności od wielkości przyszłych budynków. Po tym wszystkim, będzie to zależeć od stopnia, w jakim będzie to wygodne, aby prace budowlane.