752 Shares 8618 views

Połtawa Zad: korzyści i szkody, przepisy kulinarne

Podstawą diety większość ludzi zrobić owsiankę wykonany z pszenicy. To zboże jest jednym z najstarszych na świecie i najbardziej użyteczne. grys pszenicy – rozdrabnia ziarna, wolny od bakterii i powłoki. W zależności od metody kruszenia takiego zad jest Połtawa i „Artek”. Czyli zboża Połtawie, który ma wartość odżywczą i ile jest przydatna, opisać w tym artykule. Tutaj prezentujemy podstawowe receptur Połtawa owsiankę.

Kasza pszenna Połtawie: Zdjęcia, opis, gatunek

Krupa Połtawa – ma postać przetworzonego pszenicy. Pozornie może się wydawać, że całość lub obrane ziarna krupnodroblenye, czyli ziarna jest zawsze wystarczająco duża. grys Poltavska, zwykle stosowane do wytwarzania kasze i dodaje się do dużego zupy ziarna. Jej zakres nie ogranicza się do gotowania.

W zależności od wielkości pokruszonego ziarna zbóż Połtawie sklasyfikowane liczbowo od 1 do 4:

 • nr 1 wytwarza duże ziarna pszenicy, polerowane oraz częściowo uwolniony od zarodki i błony owodniowym;
 • Pokój 2 – średnie ziarno kruszenia, w pełni dopracowana i uwolniony od wszystkich muszli;
 • Pokój 3 – cząstki o średniej wielkości ziarna, które w odróżnieniu od poprzednich numerów nie zaostrzony, a zaokrąglony kształt;
 • Pokój 4 – najmniejsze z prezentowanych gatunków zbóż Połtawie.

Krupa Połtawa ma wysoką wartość odżywczą i charakteryzuje się unikalne korzystne właściwości.

Wartość odżywcza i zawartość kalorii

Krupa Poltavska charakteryzuje się zwiększoną białka (11,5 g na 100 g) i węglowodany (67,9 g) i w małej ilości tłuszczu (1,3 g). Jego kalorii 329 kcal na 100 gramów produktu.

Połtawa zboża bogate w witaminy i pierwiastki śladowe. zawiera witaminy B: B1 (0,3 mg), B2 (0,1 mg), które stanowią, odpowiednio, 20% i 5,6% dziennego zapotrzebowania. Witamina E jest w kaszy w ilości 1,8 mg lub 12% dziennego zapotrzebowania na witaminy i PP – 2,9 mg lub 14.5% normalnego.

Wśród pierwiastków śladowych Połtawy zad zdominowane przez fosforu, magnezu i potasu. Ponadto, zawiera dużo żelaza, które jest prawie jedna czwarta pokrywa dzienne zapotrzebowanie na nią.

Krupa Połtawa: korzyści i szkody

Takie kompozycję nasyconego Połtawa zbóż powoduje unikalne korzystne właściwości. Są one następujące:

 • poprawia funkcję serca i naczyń krwionośnych;
 • normalnej pracy układu trawiennego i poziomy cholesterolu we krwi;
 • poprawia aktywność mózgu;
 • spowalnia proces starzenia w organizmie;
 • Poprawia skórę, włosy i paznokcie;
 • grys Poltavska ułatwia usuwanie z organizmu soli metali ciężkich, toksyny, oczyszcza i leczy ciała.

Potrawy ze zbóż Połtawa powinny być zawarte w diecie wszystkich ludzi, a zwłaszcza osób starszych, dzieci i kobiety w ciąży. Owsianka gotowane z niego, jest cennym źródłem energii dla organizmu człowieka. Jest udowodnione, że to ziarno ma naturalne właściwości tonizujące i wzmacnia odporność.

Krupa Połtawa: jak gotować owsiankę

Zaleca się, aby mycie, dopóki woda nie stają się zupełnie przejrzyste dla sporządzania kaszy smaczne kruchy Połtawy zbóż przed gotowaniem. Przygotować jak to jest praktycznie takie same, jak w większości innych zbóż, to znaczy w stosunku do wody od 1: 2.

Tak więc, zgodnie z naszym receptury Poltavska grys (1 łyżka.) Wypełnionego wodą (2 łyżki). Dodanej soli, po czym miska umieszczona jest na małym ogniu. Gdy woda wrze na powierzchni pianki, która jest zalecana do usunięcia. W przeciwnym razie, jest wysokie prawdopodobieństwo, że slipnetsya owsianki. Po zagotowaniu wody ogień zmniejszenia o zalecane do absolutnego minimum. Więc Połtawa owsianka będzie schnąć około 15 minut. Następnie należy dodać masło (2 łyżki. Łyżki), przykryć i niech „odpoczynku” przez około 10 minut. Następnie owsianka może być zasilany dowolnym dekoracji.

Przepis Połtawa zbóż z mleka multivarka

Bardzo smaczne owsianka uzyskane multivarka. W tym samym czasie, można gotować na wodzie i mleku. Ta ostatnia opcja jest idealna na śniadanie.

Ziarna owsiane w Połtawie multivarka wytwarzać w następującej kolejności:

 1. Po pierwsze, grysik (1 łyżka stołowa). Przemywano wodą aż do uzyskania klarowności. Jeśli używasz krupnodroblenoe ziarna, a następnie można użyć sito prania.
 2. Przemyto jęczmień przechodzi do miski Multivarki i wylano litr mleka.
 3. Dodano cukru i soli do smaku (około 70 g).
 4. Multivarki trybu panelu sterowania jest ustawiony na „owsianka mleko”.
 5. Po sygnał ostrzegawczy w misce Multivarki dodaje masło (50 g).

Kilka minut później Połtawa owsianka może służyć.

Przepis Połtawa owsianka z marchewką i kurczakiem

Inną opcją Połtawa przygotowuje owsiankę, do którego nie trzeba nawet przystawka, ponieważ jest gotowane na piecu wraz z mięsem i marchew.

Po pierwsze, w bębnie, bezpośrednio w oleju roślinnego (3 łyżki. Łyżeczki) smażone marchew (1 szt.). Następnie dodano kostkę kurczaka (200 g). Marchwi mięso powinno być doprowadzone do połowy, po czym dodaje się do miski przemyto grysu (1 łyżeczka), i wodą (3 łyżki.), Jak również soli i pieprzem. Teraz musimy poczekać do wody zaczęła wrzeć, zmniejszyć ogień i przykryć patelnię pokrywką. Kiedy Poltavska owsianka jest już prawie gotowy, to dodaje czosnek (1 ząbek) i trochę koncentratu pomidorowego (0,5 h. Łyżki). Teraz owsianka jest gotowa i może smakować.