119 Shares 5301 views

Jak grać psa piano walca bez szkolenia w szkole muzycznej, bez ucha do muzyki i wiedzy o muzyce?

Instrumenty muzyczne cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza u dzieci. Może dlatego tak uczniowie otoczyli fortepianu w auli lub sali muzycznej w zagłębieniu. I każdy z nich chce mieć nic z takich rzeczy znane. To się po prostu jakoś „Bryn-Bryn”. Nie dlatego, że nauczyciel, który lubi i robi to samo – szybki prasy palców przyciskami.

To nic dziwnego …

Piano (w języku potocznym nazywa fortepian), aby dowiedzieć się. Chociaż, powiem wam w tajemnicy, były nauczyciel muzyki rozpocząć szkolenie w Szkole Muzycznej jest zawsze z niektórych piosenek i melodii. Dlatego możliwe jest, aby dowiedzieć się, co najmniej jeden, a masz zamiar być bardzo różni się od swoich rówieśników. Jeśli chcesz, na przykład, aby nauczyć się grać na pianinie walca psa? Następnie nauczmy się!

Mity o wysłuchaniu muzyki

Wiele osób uważa, że nie można grać bez ucho do muzyki. A obecność tej samej rozprawy wyznaczonej przez zdolność do pięknie śpiewać, głośno i poprawnie, bez fałszywych nut. Ale to nie jest prawda. Okazuje się, ucho do muzyki jest obecny w każdym-każdego dziecka. I śpiew – tylko umiejętności, które są nauczane w szkole przez długi czas. Oczywiście są wyjątki, kiedy dziecko „rally” może śpiewać. Ale powtarzam: nie jest to regułą. Dlatego też, jeśli nadal masz wątpliwości, jak grać na pianinie walca psa, jeśli powiesz, że nie masz rozprawę, w czasie streszczeń. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. I będę to udowodnić w toku tej muzyki słuchu masz.

dostosować

Mój czytelnik może być zaskoczony, ale zaczniemy trening jeszcze bez fortepianu. Ponieważ najpierw musimy przygotować trochę i „dostroić” jak przedstawić narzędzia, wybraną melodię. To pozwoli nam uporządkować jak grać walca piano psa. A potem pewnego dnia zbliżać się do instrumentu, a przed oszołomionych koledzy rozegrają znajomą muzykę.

Co to jest w zgodzie

Tak, nasza melodia jest … nie, nie z muzyki i dźwięków zdefiniowanych w określonej kolejności. Aby być bardziej precyzyjnym, z rytmem i dźwiękami. A to bardzo ważne zadanie w melodii gra rytm. Bo jeśli go zmienić, zmienić muzykę. Dlatego najpierw go i nauczyć.

walc

Być może słyszeliście, że walc jest uważany na trzech płatów: jeden, dwa, trzy. Więcej: jeden, dwa, trzy. Powtórz to trzy razy, rytm z akcentem na „czas”. Teraz jeszcze powtórzyć to samo, tylko z napisem „tylko” knock na stole. Doskonała! Wiesz, w naszym walc pies umieszczone dwa bardziej szybki trochę dźwięk. Nazwijmy je dla wygody „Style”. Tak więc, zaczynamy od nowa, pamiętając o „jeden” hit tabelę lub kolano. Okazuje się:

 • Stylów, jeden, dwa, trzy;
 • Stylów, jeden, dwa, trzy;
 • Stylów, jeden, dwa, trzy;
 • cztery, jeden, dwa, trzy.

Zauważył? Po udziale „cztery” pojawi się w melodii. Na to dostaje tylko jeden dźwięk. Zapamiętaj mnie? Pozwól znowu prostuchim melodię. Ale teraz spróbujmy to zrobić palcami, a słowo „Style” będzie „chodzić”, pierwszego do trzeciego, a następnie drugiego palca. Pierwszy palec jest uważane za duże. Na początku frazy Słowo „wizyty” dać drugi palec lewej ręki (oznaczone „LR”), „dwa” i „trzy” – czwarty palec prawej ręki (oznaczonej przez „PR”).

W drugiej części frazę:

 • gotowane (02/3 PR), czasu (2 minuty palec R), dwa (4 palec PR), tri (2-tego palca R);
 • cztery (3 palec PR), czasu (2 minuty palec R), dwa (3 palec PR), trzy (ten sam palec PR)

To jest ważne! Jeśli so'll praktyka, a wszystko okaże się bez wahania, można zacząć grać na pianinie. Mogę tylko powiedzieć, co trzeba nacisnąć klawisze i można dowiedzieć się, jak grać walca piano psa. Najważniejsze jest to, nie spiesz się, przyjrzeć jak umieścić swoje palce. Gotowy?

Nauka gry na fortepianie

Jeśli spojrzeć na klawiszach fortepianu, widać, że są one podzielone przez dwa lub trzy czarne, białe przestrzennego swojego „sąsiada”. Sprawdzić: Po każdym zestawem czarnych klawiszy są dwa białe. Około połowy klawiaturze znaleźć sparowane czarne klawisze. To jest nasz „Style”.

Pierwsza część zdania

Kliknij prawej do lewej 3 i 2 palce prawej dłoni. Teraz PUSH 2nd palec lewej ręki „tylko” pierwszym czarnym przyciskiem, ostatni z trzech (patrząc od lewej do prawej) na lewo od naszych „pary”. I określenie „czas” jest po dwie pary białych klawiszy po lewej stronie pary czarnych klawiszy, dobrze?

Teraz uwaga!

„Dwa, trzy” jest po prawej stronie „Style”. W rzeczywistości, teraz pod palcami są czarne 4 przyciski: dwie pary, lub wewnętrznego, jeden z nich w lewo, drugi w prawo, które jest zewnętrzne. Nawiasem mówiąc, „Zaawansowane” graczy, naciskaj zewnętrzne przyciski ( „dwa lub trzy”) równocześnie z obu rąk. Można spróbować, ale to nie jest konieczne, ponieważ melodia nie cierpi. Tak, pierwsza część zdania:

 • Styl (klucz wewnętrzny), czas (poza lewej), dwa, trzy (zewnętrzny prawy);
 • Powtarzać.

Druga część zdania

Tutaj niewielka komplikacja. Musimy wszystkie trzy zewnętrzne czarny przycisk po lewej stronie. Dla wygody, uważamy je od prawej do lewej. To jest ten, który 2nd palec lewej dłoni prasowany „czas” będzie 1., po nim – 2nd, a za nimi – trzecią. Jednak musimy białą mały przycisk po prawej stronie – ten, który jest obok zewnętrznej prawej stronie. W oznaczonym strzałkami zdjęcie wszyscy musimy klucze (żółty – opcjonalnie).

 • Styl (wewnętrzna), czas (1 w lewo na zewnątrz), dwa (tuż obok), trzy (2L zewnętrzna);
 • cztery (prawa zewnętrzna), czas (trzeci zewnętrzny lewy), dwa lub trzy (drobne białe przyciski).

To nie wszystko. Jest to druga część pracy. Graj navyvert!

 • Styl (wewnętrzna), czas (trzeci lewy przycisk zewnętrzny), dwa lub trzy (biały mały klucz);
 • powtarzać;
 • Styl (wewnętrzna), czas (trzeci lewy przycisk zewnętrzny), dwa (biały mały klucz), trzy (przycisk 2L zewnętrzna);
 • cztery (Belenky), czas (1 w lewo na zewnątrz), dwa lub trzy (zewnętrzny prawy przycisk).

Wszystko!

Co do muzycznego ucha, jeśli wszystko okazało, tak jest! A jeśli to nie działa, sprawdź, czy wszystko odbywa się prawidłowo. 90% uczniów z pierwszej części produktu otrzymuje się łatwo, a druga pochodzi wyłącznie z należytym uwzględnieniem i wysiłku.

wirtualna Piano

Wirtualne pianino na komputerze nie różni się od oryginału. Jedyną rzeczą, którą należy określić odpowiednie przyciski i klawisze. To nie jest trudne. To tylko palce, może trzeba zmienić dla wygody. Dlatego polecam trenować nadal prawdziwe instrumencie. Oczywiście, jeśli tak nie jest, spróbuj nauczyć się od fortepianu elektronicznego. Powodzenia!