831 Shares 3049 views

Zmniejszony apetyt – przyczyny, leczenie

Utrata apetytu się u osób, które charakteryzują się choroby układu pokarmowego, zaburzenia neuropsychiatryczne, niektórych chorób zakaźnych i niektórych rodzajów niedoborem witamin. W przypadku choroby układu trawiennego, takie jak utrata apetytu jest powszechne u pacjentów z przewlekłym zapaleniem żołądka, co wynika głównie ze względu na gwałtowny spadek wydzielniczej funkcji żołądka. Ponadto, utrata apetytu można zaobserwować w przeważającej liczby pacjentów z depresją.

Utrata apetytu w niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym

Apetytu u dzieci mogą być zredukowane z kilku powodów – po pierwsze, może to być dowolny chorób somatycznych (ból uczucie w jamie ustnej, żołądku lub przełyk) albo zaburzeń układu nerwowego (takich jak naruszenie reżimu, zmęczenie, stres). Warto też zwrócić uwagę na krzesełko dla dziecka, ponieważ prawie wszystkie infekcji robaków i innych chorób pasożytniczych towarzyszy zmniejszenie apetytu.

Utrata apetytu w czasie ciąży

Apetyt w czasie ciąży jest dość skomplikowany temat, który zasługuje na książkę, jeśli nie, to przynajmniej ten artykuł. Apetyt na kobiety w okresie ciąży, zmiany spowodowane zmianami hormonalnymi i wielu innych czynników. Z jakiegoś powodu to jest uważane za normalne, jeśli kobieta w ciąży w nocy chcę pikle, chociaż wcześniej nigdy nie zjadła.

Chęć posiadania ciąży nietypowe dla jej normalnej diety pokarmów były związane z niedoborem w organizmie substancji chemicznych, a którego treść powinna nadrobić tych dziwnych pokarmów. Ale utrata apetytu w czasie ciąży prawdopodobnie związane ze zmianami hormonalnymi, zaburzenia prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego i częstych nudności.

Jak przywrócić utraconą apetyt?

Aby przywrócić apetyt, przede wszystkim ludzie muszą próbować metod. Tak jest w przypadku, gdy medycyna konwencjonalna uznaje lojalność receptur ludowych i zdecydowanie popiera je. Kompozycja większości ładunków, które mają na celu zwiększenie apetytu u pacjenta, wpływa do goryczy, które ze względu na swój skład chemiczny podrażnia błonę śluzową żołądka, stymulując tym samym produkcję soku żołądkowego. Ponadto, gorzki normalizuje układ nerwowy – kojący i tonizujący wiotki podekscytowany.

Gorycz, oczywiście, gorzki smak, że nie może, jak każde dziecko. Specjalnie dla dzieci wykonane pysznych herbat, które zawierają jagody chernoplodki i jałowca, porzeczki, kiwi, rokitnik i jabłka. Można również zrobić małe sałatki z owoców 50 g i dać swoje dziecko na pół godziny przed posiłkiem. Ponadto, efekt apetyczny pewne rodzaje olejków, na przykład, aromatyczny zabieg z rumianku lub oleju piołunu godziny przed posiłkiem dokładnie zaostrzy apetyt dziecka.

Tradycyjne przepisy na odzyskanie apetytu:

  • Powinno ono 100 lub 200 gram suchy gram świeżego kopru drobno poshinkovat następnie zalać litr suchego białego wina. Powstałą mieszaninę powinno sugerowane przez jeden miesiąc w ciemnym i chłodnym miejscu, okresowo wstrząsając zawartość. Otrzymany wlewu, po filtracji może być stosowany w 30 g przez pół godziny przed posiłkiem.
  • 0,5 kg chrzanu należy dokładnie przemyto, oczyszczone i wielokrotnie mielone. Następnie chrzanu umieszcza się w szczelnie zamykanego pojemnika i dodać 0,5 litra wrzącej wody. Po wlewie mieszaniny mogą być podjęte dla apetytu 3 razy dziennie przez 1 łyżka.
  • słonecznika płatki warzone w temperaturze wrzenia wody, a także herbaty. Trzeba wypić pół szklanki przed posiłkiem, aby zwiększyć apetyt. Ponadto, wlew można zrobić na wódkę.