710 Shares 6366 views

Czy wiesz, jak odróżnić fałszywe od prawdziwych grzybów?

Zbieranie miodu muchomor sezon jest wrzesień. To właśnie w tym miesiącu, dość wysoki odsetek zatrucia fałszywych bliźniaków. Główne niebezpieczeństwo polega na tym, że trujące grzyby są bardzo trudne do odróżnienia od jadalne. Dlatego każdy grzyb, przechodząc do „cichej polowania”, po prostu musi być świadomy , jak odróżnić fałszywe grzyby z teraźniejszością. Ta wiedza może uratować je od ciężkiego zatrucia, a może nawet śmierć.

Złota zasada grzybowym kompletacji

Pierwszym z nich jest, aby pamiętać o złotej zasadzie grzyba Picker – umieścić w koszu mogą być tylko te grzyby, które dobrze wiedzą, a nie tylko zebrane. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to najlepiej nie brać podejrzanego grzyba. Jest to nierozsądne, aby ryzykować zdrowie takimi drobiazgami!

Co trzeba wiedzieć, aby uniknąć stania się ofiarą fałszywych agarics miodu

Grzyby powinny mieć wyraźne oznaki „jadalne”. Miód pieczarkowy prawdziwy pierwszy grzyb ma silny zapach, który przejawia się natychmiast, jeśli nieznacznie przemieszczać grzyb. Wszystkie rodzaje fałszywych agarics miodu różnych odrębnego ziemisty zapach.

Ponadto, te grzyby jesienią rosną na pniach w takich ogromnych ilościach, które nie są na miejscu w czasie, mogą zbierać wiadro lub ogromny kosz. Dlatego, jak tylko przychodzi pora zbierania, zapalonych grzybiarzy, często, aby uruchomić dla dawno wybrał miejsce, gdzie co roku gromadzi dużą porcję miodu pieczarkowy. Jednak bez względu na to, jak udowodniono żadnego miejsca grzybową, czujność nie jest tego warta.

A jednak, zapach – nie jest jedynym atrybutem, który warto zwrócić uwagę. Istnieje kilka sposobów, jak odróżnić fałszywe od prawdziwych grzybów. Konieczne jest rozważenie kapturek ostrożnie. W chwili obecnej nie mają muchomor miodu, zawsze jasny kolor jasnobrązowy. Chociaż kolor czapki fałszywych agarics miodu waha się od jasnożółtej do głębokiej czerwieni. Chwytliwy kolor wskazuje bezpośrednio na „fałszu” Armillaria.

Następujące kolor zwrócić uwagę na obecność lub nieobecność charakterystycznej pierścienia pod pokrywą. W jego grzyb o nazwie „spódnica”. Ta nazwa została nadana z powodu bezpośredniego podobieństwa z tematem garderoby damskiej. Więc znak ( „spódnica”) mają grzyby jadalne tylko prawdziwe. Jednak tutaj trzeba uważać mushroomer. Młody, po prostu „wykluły” pierścień grzyb-film może przylegać do kapelusza. Dla wizualny przykład jak odróżnić fałszywe od prawdziwych grzybów, niżej umieszczony obraz miód pieczarkowy z jadalnych młodych niedojrzałych „spódnicy”. Chociaż, jeśli przyjrzeć się bliżej, przekonasz się, że jest to młody grzyb jest nadal obecny, ale nie jest jeszcze rozbudowany formularz i łączy się z kapelusza bazowej, tworząc coś w rodzaju internetowego jak pokrywy, podobny do normalnego pogrubienie trzonu grzyba. W fałszywych agarics miodu nawet nie wskazywać na obecność „spódnice”.

Konkludując

I wreszcie, ostatni sposób, jak odróżnić prawdziwe od fałszywych grzybami. Należy dokładnie zbadać strukturę cap. W fałszywym Armillaria znaleźć konkretne skale, które są unikalne dla jadalnego grzyba. Co więcej, „false” kapelusze są różne błyszczące tekstury i prawdziwy – mat.

Gdy dowiedzieliśmy się, jak odróżnić fałszywe od prawdziwych grzybów, możemy tylko streścić. Tak więc, po raz kolejny, że musimy być ostrożni. Jeśli szacunki lokalizacji nie posiada co najmniej jeden z powyższych objawów (grzyb zapach, łuszcząca matowy cap, jasny brąz lub pajęczyna „spódnica”), grzyb jest lepiej zostawić je tam, gdzie rośnie.

Życzymy udanego polowania „cichą” bez nieprzyjemnych konsekwencji i zagrożeń dla zdrowia. Dbać o siebie!