540 Shares 9771 views

Luwr (Paryż, Francja) zdjęcia i opinie

Luwr – jest to największa kolekcja bezcennych dzieł sztuki. W zależności od wielkości i znaczenia eksponatów, że konkuruje z tylko kilku nie mniej słynny zbiór osobliwości: Hermitage, Brytyjczyków i Muzeum w Kairze. Luwr w Paryżu – jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji. Jak wieża Eiffla, to muzeum – symbol stolicy Francji.

celownik

Luwr ma długą i ciekawą historię. Ci, którzy lubią powieści Aleksandra Dyuma, wiem, że to jest ciągle o nich, ale jako pałac. Rzeczywiście, przez wiele lat, Luwr był rezydencją królów francuskich.

Zostało założone w XII wieku w dolnym biegu Sekwany jako część fortyfikacji obronnych przed atakami wrogów za panowania króla Filipa Augusta. Później, kiedy groźba ataku na miasto od tej strony minęło, Luwr, zdjęcia które można zobaczyć poniżej, został użyty jako królewskiego pałacu. Pozostałości murów wciąż można zobaczyć w muzeum.

W XVI wieku, rozpoczął dużą skalę restrukturyzacji starej twierdzy. Do tego dodaje się z dwóch skrzydeł, a następnie połączono z tuilerie. W ciągu następnych stu lat na obszarze Louvre wzrosła czterokrotnie. W 1871 roku, w czasie rewolucyjnych wydarzeń w tuilerie została spalona zbuntowanych Paryżan. Zachowane pawilony teraz częścią kompleksu muzealnego.

Pod koniec XVII wieku, Louis XIV nagle stracił zainteresowanie pałacu i postanowił zbudować sobie nowy wspaniały kraj zamieszkania – Versailles. Luwr jest praktycznie opuszczony, a od tej chwili tam propozycje, aby przekształcić go w muzeum. W międzyczasie, nie zostały zlokalizowane biura administracyjne i atelier. Do kolekcji muzeum zaproponowano użycie dużej galerii, wstępnie wznosząc go przeszklony sufit na dobre oświetlenie eksponatów.

Oszałamiająca Luwr – Francja otrzymał długo oczekiwany Muzeum

Kiedy króla Francji Ludwika XV został zredagowany przez transformację Luwru i podstawy nim muzeum. Po raz pierwszy swoje drzwi otwarte dla zwiedzających w 1793 roku, podczas rewolucji francuskiej. Zwykli Paryżanie mogli zobaczyć najbogatszą kolekcję dzieł sztuki, ich władców.

Po dojściu do władzy Napoleona Bonaparte w starej rezydencji królów francuskich ponownie zintensyfikować prace budowlane – rozpoczął budowę północnego skrzydła muzeum.

Luwr jest w dużej mierze zawdzięcza swój wygląd pierwszego cesarza Francji – Napoleona Bonaparte.

Genialny polityk, zrozumiał wartość sztuki i jak to może wpłynąć na masy. Podczas panowania Napoleona, Luwr nosił jego imię. Wycieczki do Egiptu i na wschód stworzy piękną kolekcję dzieł sztuki w tych regionach świata. Triumfalny pochód cesarza francuskich wojsk w Europie towarzyszyła grabieży od wartości kulturowych krajów pokonanych. Wybrane dzieła sztuki dodać do kolekcji Luwru. Po klęsce pod Waterloo francuski musiał wrócić z przedmiotów.

Po wydarzeniach Komuny Paryskiej Louvre (muzeum można zobaczyć zdjęcia poniżej) pobiera wszystkie standardowe funkcje.

biura administracyjne, które zostały w Luwrze, jest stopniowo wyciska z niego. W 1980 roku muzeum otrzymało do dyspozycji całego rozległego kompleksu budynków. Potem zaczął w ostatnim dniu procesu odbudowy terytorium.

Pyramid – uwielbiany i znienawidzony?

Luwr w Paryżu zawsze była znana z niekonwencjonalnego podejścia i innowacyjnych pomysłów. W 1985 roku rozpoczęto prace nad budową nowego głównego wejścia do budynku. Są zarządzane przez architekta Io Ming Pei, które wystają na zwiedzających muszą być narażone na Luwru przez ogromną szklaną piramidą znajduje się w Napoleona stoczni. Trzy małe piramidy, które są obok siebie, są iluminatory.

Początkowo projekt spotkał się z wrogością przez paryżan i został ostro skrytykowany. Po wybudowaniu piramidy wykazały, że nagle organicznie połączone kompleksu muzealnego i dać pełny, elegancki, ale w awangardowy wygląd jednocześnie.

Budowa prototypu (piramida Cheopsa) i wybór jego instalacji na dziedzińcu Napoleona symbolicznej – pierwszy francuski cesarz zrobił wiele, aby przekształcić Luwru w znaczeniu światowym, a jego łup sprowadzony z Egiptu, stał się podstawą dla jednego z najlepszych zbiorów.

Teraz słynna piramida Luwru stał się kolejnym symbolem Francji, a dyskusja o jego zasadności nadal trwa do dziś. Ktoś myśli, że to obraża jego muzeum awangardy i nietypowe, ale wielu Francuzów lubiłem kombinację starego i nowego. Widok turystów wyjątkowo – piramida daje im radość. Od momentu powstania roczna liczba odwiedzających Luwrze wzrosła kilkakrotnie.

Podstawą kolekcji muzeum

Wielu francuskich władców byli wielcy znawcy sztuki. Zebrali wspaniałą kolekcję obrazów i rzeźb. Jest to przede wszystkim, Franciszek I, który lubił kulturze renesansu i otoczył się uczonych i ludzi sztuki. Na jego prośbę we Francji przybył Leonarda da Vinci, który stał się bliskim przyjacielem gubernatora. Wielu znanych artystów renesansu stworzył obraz swoich zamówień. Włoska pościel, zwłaszcza „Mona Lisa”, da Vinci, były w zbiorach dziękuje Luwru Franciszka I. Część eksponatów – Louis XIV nabytych obrazy znanych artystów.

Ogromna ilość cennych przedmiotów Muzeum otrzymało w czasie wojen napoleońskich podboju Francji. Chodzi o kolekcji egipskiej.

Teraz dzieła sztuki w Luwrze, istnieje około 300 tysięcy. Z nich są dostępne dla zwiedzających do około 35 000. Wiele z eksponatów może być tylko w specjalnej pamięci i są dostępne do oglądania przez krótki okres. Dlatego, Luwr często organizuje wystawy specjalne, które prezentowane przedmioty rzadkie sztuki, które są niedostępne do bezpośredniego oglądania. Recenzje nich jest zawsze najbardziej entuzjastycznie.

Eksponatów: kolekcja arcydzieł światowej

Ominięcie wszystkich salach Luwru podczas wizyty fizycznie niemożliwe. Na leniwe inspekcji swoich eksponatów potrzeba kilku dni. Jeśli nie, można opracować trasę z wyprzedzeniem, w czasie, aby zobaczyć przynajmniej najbardziej znanych dzieł sztuki przechowywanych w nim:

1. "Mona Lisa" – arcydzieło Leonarda da Vinci. Jest to obraz, który ukrywa więcej niż jedną tajemnicę. Dla tych, którzy widzą go po raz pierwszy, niespodzianką będzie niewielka ilość materiału.

2. Rzeźby w Luwrze – prawdziwy skarb dawnych mistrzów. Ale wśród nich jest niedoścignionym arcydziełem – Wenera Milosskaya. Stwierdzono w 1820 roku na tureckiej wyspie Milos (stąd jego nazwa) i ledwo eksportowane do Francji. Turecki rząd później bardzo przykro, że mogą wykupić figurkę.

3. Nika Samofrakiyskaya – kolejny przykład doskonałości greckich rzeźbiarzy. Jak Wenera Milosskaya, posąg jest poważnie uszkodzone, ale nawet w takich uderzające odwiedzających muzeum z jego pięknem.

4. słynny obraz Zhaka Lui David – ulubiony artysta pierwszego cesarza Francji – „Koronacja Napoleona” warto poświęcić swój czas. Obraz jest duży i uderzające w jego skali.

Gdzie znajduje się muzeum

Znajduje się on w samym sercu Paryża, w historycznej części. Rue de Rivoli na prawym brzegu Sekwany – istnieje ogromny kompleks muzeum.

Jak je zdobyć

Odwiedzić Francję, nie widząc Luwr – niewybaczalny błąd dla hodowanych osoby. To muzeum – jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych. Oznacza to długie kolejki, można stracić kilka godzin. Są one spowodowane przez napięty bezpieczeństwa: torby kontroli bezpieczeństwa ramek, wykrywacze metalu. Bilety można kupić w muzeum Luwr w biurze lub z góry. Druga opcja jest o wiele bardziej wygodne, ponieważ pozwala przeskoczyć kolejkę. Bilety zakupione z góry są na czas nieokreślony, więc można wybrać się do muzeum dowolnym dniu. Dla tych, którzy są pod 18, wstęp wolny.

Słynne muzeum w filmie i literaturze

Luwr jest tak wielkie znaczenie kulturowe, że od dawna jest przedmiotem inspiracji. Ogromna ilość obrazów poświęcono niego, jest wymieniona w wielu dziełach literackich i filmowych. Znamiennym przykładem – to książka, która stała się bestsellerem – „Kod Da Vinci” Dena Brauna. Zacznij wszystkie zdarzenia jest ono bezpośrednio związane z muzeum. A historia kończy się tutaj.

Luwr – część wielkiego dziedzictwa przeszłości, pielęgnuje skarby geniuszu sztuki ludzkiej.