402 Shares 6894 views

Jednoliścienne: pochodzenie i właściwości klasy

Jednoliścienne na Ziemi pojawił się niemal w tym samym czasie co dwustronnego: od tego czasu minęło ponad sto milionów lat. Ale na sposób, w jaki to się stało, botanicy nie ma zgody. Zwolennicy twierdzą, że jedną pozycję jednoliściennych pochodzą od najprostszych dwustronnego. Rozwijają się one w wilgotnych miejscach: w stawach, na brzegach jezior i rzek. I obrońcy drugiego widoku uwierzyć, że jednoliścienne pochodzą od najbardziej prymitywnych członków ich samej klasy. Oznacza to, że okazuje się, że postać, przed nowoczesnych kolorach mógłby być zielnych.

Palmy, trawa i turzyca – te trzy rodziny były wydawane i dystrybuowane pod koniec okresu kredowego. Ale bromeliads i orchidee, być może, najmłodszych.

Jednoliścienne należą do grupy roślin okrytonasiennych, drugim co do wielkości. Stanowią one około 60 000 gatunków, rodzajów – 2800 i rodzin – 60. Z ogólnej liczby kwitnienia roślin jednoliściennych jest czwartą część. Na granicy 20-21 wieków botanicy wzrosły tej klasy z powodu fragmentacji kilku wcześniej wybranych rodzin. Tak więc, na przykład, rozłożone lilia. pojawiła najliczniejsze rodziny storczyków, a następnie trawy, turzyce, palmowego. I najmniejsza liczba gatunków ma Araceae – 2500.

Konwencjonalny, powszechnie używany na całym świecie system klasyfikacji jednoliściennych roślin kwiatowych opracowane w 1981 roku przez botanika z USA – Artur Kronkvist. On rozbił wszystkie jednoliściennych pięć podklasy: kommelinidy, aretsidy, zingiberidy, alismatidy i liliidy. I każdy z nich nadal składa się z kilku rzędów wielkości, której wysokość jest różna.

Jednoliścienne są Monocotyledones. System klasyfikacji opracowany przez APG i podając nazwę grupy w języku angielskim, to odpowiada klasie jednoliściennych.

Przedstawiane głównie jednoliściennych zioła i w mniejszym stopniu – Drzewa, krzewy i pnącza. Wśród nich jest wielu, którzy wolą mokradła, stawy hodowlane, cebulki. Przedstawiciele tej rodziny są obecne na wszystkich kontynentach naszego globu.

Nazwa rosyjskie jednoliścienne otrzymane przez liczbę liścieni. Chociaż ta metoda określania jest ani wystarczająco wiarygodne, ani łatwo dostępne.

Po raz pierwszy odróżnić jednoliściennych i dwuliściennych zaproponowanych w 18 wieku angielski biolog John. Ray. On zidentyfikowany następujące cechy pierwszej klasy:

– mostki Rzadko rozgałęziony; zamknęły wiązek; wiązki naczyniowe są umieszczane losowo na cięcie.

– Liście: przeważnie amplexicaul bez przylistkami; zazwyczaj wąski kształt; łukowate lub równoległe żyłkowanie.

– System główny: włóknistych; ubocznych korzenie bardzo szybko wymienić embrionalny korzeń.

– Cambium: brak w tym względzie, nie zgęstnieje łodygi.

– Zarodki: jednoliściennych.

– Kwiaty: perianth składa się z dwóch, maksimum – trzy długoterminowe interesy; taka sama liczba pręcików; trzy słupek.

Jednak indywidualnie, każdy z tych atrybutów nie można jednoznacznie odróżnić dwustronnym i jednoliściennych. Tylko oni są rozpatrywane w połączeniu, pozwalają precyzyjnie ustawić klasę.