495 Shares 2797 views

rak piersi, etap walki

Spośród wszystkich typów guzów nowotworowych w leczeniu raka piersi nadaje się najlepiej. Ta informacja daje nam nadzieję, ponieważ, mimo postępów w medycynie, ten rodzaj raka pozostaje wiodącą przyczyną śmierci kobiet na całym świecie.

kraje uprzemysłowione są liderami w liczbie przypadków kobiet, ale ostatnio, w Afryce i Azji odnotowano gwałtowny wzrost zachorowań na choroby.

Dlaczego wzrasta śmiertelność?

Kobiety przegapić wczesnej diagnozy. Lekarze skarżą się, że większość pacjentów szukać opieki medycznej, kiedy znacznie postępuje z rakiem piersi, którego etapy zostały już osiągnięte wartości katastrofalne.

W przeszłości, znalezienie u pacjenta z rakiem piersi etapu 1, lekarz powiedział, że jest tylko jedna nadzieja – radykalna mastektomia. Operacja ta traumatyczna usunięcie piersi, mięśni piersi, węzły chłonne pod pachami i na klatce piersiowej. Wiele kobiet obawia się takiego leczenia, ponieważ wiele cierpienia spowodowane w następstwie zabiegu chemioterapii i radioterapii. Wpływa to na sposób, w jaki kobiety odkładają wizytę do onkologa.

znaki ostrzegawcze

Kobieta powinna obserwować zmiany w węzłach chłonnych i klatce piersiowej. Oto znaki ostrzegawcze, które powinny zachęcić kobiety do poszukiwania pomocy medycznej w nagłych wypadkach:

 • zagęszczania lub obrzęk piersi i pach;
 • każdy wydzielina z brodawki sutkowej, chyba że do mleka matki;
 • lub tekstury skóry zmienia swój kolor;
 • Odwrócony sutka lub nietypowe wrażliwość;

Przed diagnozą, biopsja lekarz ma kawałek tkanki guza dla analizy. W przypadku stwierdzenia komórek nowotworowych, jest chirurgiczne usunięcie chorej tkanki (dziś nie zawsze jest radykalna mastektomia). Jeśli diagnozowane – raka piersi, etap określa lekarz w zależności od następujących czynników: rodzaj nowotworu, wielkość guza, występowania guzów, jak i na szybkość, z jaką rośnie guza.

Niektóre nowotwory są napędzane przez hormony estrogenu, więc lekarz zazwyczaj wybiera terapię hormonalną, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Nie mogą rozwijać się śmiertelna w skutkach postać raka piersi jest etap 4, naukowcy z trudem powstawanie przerzutów próbuje przezwyciężyć oporność komórek na działanie środków chemicznych i odbieranie im sygnałów wzrostu komórek. Być może nowe mniej traumatyczne i bardziej skutecznych metod leczenia zostaną otwarte w niedalekiej przyszłości.

stadium choroby

I. Wielkość guza do 2 cm, których nie ma uszczelek węzłów chłonnych.

II. Wielkość guzów aż do 5 cm, a nie dotknięte węzły chłonne.

III. Wzrosty guza i nowotwór rozprzestrzeniać się na zewnątrz w pobliżu tkanki gruczołu mlecznego, rozpoczyna się proces zapalny.

IV. Rak rozprzestrzenił się do innych tkanek i narządów, na tym etapie jest najczęściej diagnozowana onkologii piersi.

Jak radzić sobie z chorobą

Jeśli w leczeniu raka piersi, etap nie ma znaczenia – aby dostroić się do następujących kwestii:

 • Rok lub bardziej skupiają się na leczeniu i rekonwalescencji.
 • Trzeba znaleźć wykwalifikowanego lekarza, który szanuje swoich potrzeb, uczuć i poglądów.
 • Rozwiązać wraz z tubylców, kiedy i do kogo mówisz o swojej chorobie. Nie wahaj się jego choroby, ponieważ nie są winni, że są chorzy. Jeśli powiesz znajomym, że znalazłeś raka piersi, stadium choroby, będzie w stanie poruszać się łatwiej, jak Twoja rodzina może pokazać kochasz.
 • Aby poradzić sobie z ciągłym stresie spowodowanym przez ciężkie uczucia. Można czytać Biblię, modlić się i zastanowić się nad dobrem.
 • Musisz mieć pewność, aby mówić do tych, którzy już mieli raka piersi, etap i stadium choroby będą bardziej precyzyjne i będzie w stanie rozweselić.
 • Będziesz musiał nauczyć się myśleć tylko o dzisiejszych obaw, nie martwiąc się o to, co będzie jutro. To pomoże Ci poczuć pełnię życia, a nie przenosić problemów, które nigdy nie może być w swoim obecnym życiu.
 • Aby obliczyć siły, trzeba będzie na stałe odpowiedni odpoczynek.
 • Od czasu do czasu, aby zorganizować dzień bez raka – nie mówić o chorobie, spróbuj zobaczyć tylko dobre rzeczy w życiu, gdybyś wziął urlop z rakiem.

A co najważniejsze – nigdy nie tracą wiary w uzdrowienie i nie stracić serce!