318 Shares 5770 views

Beriya Lavrentiy Pawłowicz mężczyzna w okularach

Beriya Lavrentiy Pawłowicz – wybitny radziecki polityk. Okres jego panowania jako szef NKWD musiały odwecie szczyt.

Przyszły lider partii, Marszałek Związku Radzieckiego, Beriya Lavrentiy Pawłowicz urodził się w małej górskiej miejscowości Abchazji 29 marca 1899 roku (17 marca, według starej chronologii). Dorastaniu w ubogiej rodzinie chłopskiej, próbował wydostać się z biedy. Szczędząc wysiłków, Lawrence studiował i był znany jako najlepszy uczeń szkoły. W 1915 roku ukończył z wyróżnieniem Suchumi szkoły podstawowej, rozpoczął naukę w średniej szkole technicznej Baku jako mechanik. Młoda Beria miał żadnych pieniędzy, żadnych rekomendacji. Wszelkich płatności na rzecz studentów, podczas gdy nie było mowy. Więc musiał połączyć pracę i studia. W Suchumi, zdobył dając lekcje w Baku został zastąpiony przez szereg specjalności, szukając szansy karmić nie tylko siebie, ale także jego matka i siostra zamieszkała z nim.

Na wiosnę 1917 roku przyłączył się do bolszewików, a latem został wysłany do rumuńskiego przodu. Po klęsce armii wrócił do Azerbejdżanu, przyłączył się do bolszewików pod ziemią, na czele Mikojan i wykonuje różnorodne kolejności (aż do przybycia władzy radzieckiej na Kaukazie w 1920 roku).

Na jesieni 1919 roku Beriya Lavrentiy Pawłowicz staje oficer kontrwywiadu, stworzony w ramach Komisji Obrony Narodowej Azerbejdżanu, aw kwietniu 1920 roku, skierowany do pracy w Gruzji, który w tym czasie był pod kontrolą mienszewików. Podczas organizacji powstania przeciwko rządowi Gruzji, Beria został aresztowany, wysłany do więzienia Kutaisi i deportowany do Baku.

Beriya Lavrentiy Pawłowicz KGB przyszedł do pracy na wiosnę 1921 roku, stając się szef tajnej części Baku CHK i pod koniec jesieni 1922 – Zastępca Przewodniczącego KGB Gruzji. W 1926 roku Lawrence został mianowany przewodniczący GPU, a od kwietnia 1927 Komisarza Ludowego Spraw Wewnętrznych Gruzji SRR.

Od wiosny 1931 roku, wszystkie operacje za zniszczenie mienszewików i członków innych partii, kułaków, burżuazja prowadzone tylko pod osobistym nadzorem Berii, który wziął w tym czasie jako przewodniczący Zakaukaska GPU. Na jesieni tego samego roku pod naciskiem Stalina, został mianowany sekretarzem komitetu regionalnego partii. Zbieżność Berii i Stalina przyczynił się nie tylko pracy, ale także wspólne wakacje w Soczi i Abchazji. Podczas jednego z nich, Coast Guard, nie rozumieją sytuacji, otworzył ogień na łodzi wycieczkowych Stalina. lider Beria zabezpieczone przed pociskami z jego ciała, które nie może być punktem wyjścia dla rozwoju bliższych stosunków między obu urzędników wysokiej rangi.

Beria, którego biografia jest pełna białych plam, był brutalny przywódca Ludowego Komisariatu Spraw Wewnętrznych. Od końca 1930 roku, poprowadził masowe represje wśród aparatu państwowego i partyjnego. Według wielu kont, osobiście uczestniczył w pobiciu i torturowanie więźniów. Pod przewodnictwem Beria masowych deportacji z państw bałtyckich, Białorusi i Ukrainy, strzał polscy oficerowie odbyły.

Po śmierci Stalina, członków Prezydium, obawiając wzrósł autorytet ludzkiego w binoklach, skrycie podjęli decyzję, aby usunąć go z przywództwa. Na sfabrykowanych zarzutów 26 czerwca 1953 roku został przewieziony do więzienia. wykonanie Berii odbyło się w dniu doręczenia wyroku przez sąd, pod przewodnictwem marszałka Konevym I. S. Było to 23 grudnia 1953.