749 Shares 1767 views

Pałeczki kukurydziane: Jak zrobić w pracy iw domu?

Niektóre słodycze, wiele osób wyraźnie związana z dzieciństwa. To lody, wata cukrowa, lemoniada i, oczywiście, pałeczki kukurydziane. Jak zrobić to powietrze uczta w zakładzie i czy możliwe jest, aby przygotować kije w domu, poznacie je składać artykuły.

Co sprawia, że pałeczki kukurydziane

Surowiec do produkcji paluszków kukurydzianych surowe wchodzi w roślinę raz w dużych ilościach. Przywiezione do zakładu dosłownie tony. Surowe materiały Grys, które są wytworzone z kukurydzy durum, sproszkowany cukier, sól i deodoryzowana rafinowanego oleju roślinnego. Są to wszystkie składniki, które są wymagane do produkcji kijów kukurydzy, znane wszystkim z dzieciństwa.

Skład paluszków lub innego aromatu jest podobna, ale zamiast sproszkowanego cukru dodaje się do odpowiedniej soli lub środek aromatyzujący, taki jak bekon, ser itp. D.

Sprzęt do produkcji paluszków kukurydzianych

W skład linii produkcyjnej do wytwarzania pałeczek kukurydzy składa się z kilku rodzajów urządzeń: mieszalnik do wytwarzania płatków, młyn cukru do uzyskania proszku, wytłaczarki, kompleks drażetek, proszku i urządzenia dozującego, cukier, który pakuje się pałeczki kukurydza. W jaki sposób produkty w fabryce iw domu, iw jakim stopniu, zależy od mocy wytłaczarki. Nawiasem mówiąc, ten sam sprzęt jest wykorzystywany w produkcji innych płatków śniadaniowych.

Urządzenie do wytwarzania prętów jest niska, średnia i duża moc. Nadaje się do małych, średnich firm i dużych zakładów, odpowiednio. W pierwszym przypadku ilość 30 kg produktu na godzinę, w drugim – do 100 kg na godzinę w trzeciej – 250 kg na godzinę.

Pałeczki kukurydziane: Jak zrobić to w fabryce

Zatem zdolność produkcyjna , a koszt wyposażenia zależy od wielkości przedsiębiorstwa. Jak zrobić płatki kukurydziane w fabryce?

Cały ten proces zajmuje mniej niż 10 minut. Do 8 godzin zmiany w produkcji około trzech ton był przygotowany słodki Traktuje. Sam proces wytwarzania obejmuje kilka etapów:

  1. Najpierw Grys jest podawany do wytłaczarki, której temperatura wewnętrzna 40 do 150 °.
  2. Pod wpływem ciepła i ciśnienia uzyskuje konsystencję surowego ciasta.
  3. Masa tworzywa sztucznego spoczywa na matrycy z otworami podczas przechodzenia przez który ciasto zwiększone rozmiary, jak w przypadku uderzeń i uzyskuje strukturę pałeczek kukurydzy. Dzieje się tak ze względu na nagłe zmiany ciśnienia. Kształt i wielkość otworów na matrycy określone, co stanie pałeczki kukurydziane: okrągłe, kwadratowe, w formie gwiazdek, etc …

Wychodząc z patyczków wytłaczarki są zbyt mokre, więc nie mają własny smak i nie jest jeszcze nawał na zębach. Aby to zrobić, muszą glazury i suchy w specjalnym bębnie.

Jak zrobić płatki kukurydziane o smaku

W następnym etapie po produktu z wytłaczarki, są one suszone w specjalnym bębnie. Dalsze sztyfty są w kompleksie powłoki – urządzenie przypominające długi bęben, za pomocą którego produkty są wprowadzane substancje smakowe w postaci proszku. Jednocześnie dostarczone przez zraszacz oleju roślinnego. Całość ogrzewa się w bębnie i równomiernie w małej ilości rozpylanej na kije kukurydzy. Jak je przeszklone? Czytaj więcej.

Po pałeczek nasączone olejem wpadają do następnej komory bębna. Tutaj są posypane na wszystkich stronach z cukrem pudrem. W przypadku kontaktu z ciepłym olejem roślinnym topi się, tworząc na wierzchu produktu słodki szkliwa. W następnym kroku bębna są gotowe kije. Dalsze pakuje swoje specjalnego sprzętu automatycznie. Gotowe kije są pakowane i wysyłane do magazynu, a następnie bezpośrednio do hurtowej kupującego.

Jak zrobić płatki kukurydziane w domu

Przygotować płatki kukurydziane w domu nie będzie działać bez specjalnego sprzętu. Produkty nabywania tylko strukturę powietrza po przejściu przez wytłaczarkę, która zapewnia konieczną gwałtowny spadek ciśnienia. Żadna tradycyjna szlifierka świder, ani nawet worek ciasto w tym przypadku nie może zastąpić profesjonalnego sprzętu.

Jak zrobić płatki kukurydziane w domu? Bardzo szybko w obecności sprzętu i surowców. Przede wszystkim będzie to wymagać specjalnego urządzenia do produkcji kukurydzy przykleja UKP-M. Działanie urządzenia 15 kg produktu na godzinę.

Aby przygotować pałeczek Grys najpierw jest wlewana do specjalnego lejka na obudowie, gdy przechodzi ona przez system nawilżania i poddano termoplastycznego przetwarzania. Cały proces odbywa się niemal natychmiast w trybie ciągłym. Następnie na wadze w określonej prędkości jest wytłaczany przez dyszę o cięcia, co daje żądany kształt gotowego produktu. Najprostszym kukurydza laski gotowe! Teraz muszą pokrywać glazurą i posypać cukrem pudrem, i można przynieść do stołu.

Pręty również z kukurydzy, UE-M jest urządzenie używane do wytwarzania produktów z pszenicy, ziarna jęczmienia, ryżu, w postaci gwiazdy, rury i tym podobne. D.