167 Shares 8299 views

Kto zabił Achillesa? Mitologii greckiej

Ten grecki bohater, który przyszedł razem ze stu tysięczną armię pod murami Troi, i stał się centralną postacią poemat Homera Iliada, nie było jeszcze, że od niepamiętnych czasów w nadmiarze pychy mężczyzn. Bogowie hojnie nagrodził go siły, odwagi, piękna i szlachetności. Został pozbawiony życia w tylko jedno – szczęście.

Mortal potomkami mieszkańców Olimpu

O kim jest ten Achilles znamy z dzieł wielu autorów starożytnych, najbardziej znanych i wpływowych których jest Homer. Ze stron swej nieśmiertelnej wiersza dowiadujemy się, że greccy bogowie zamieszkiwali szczyt Olimpu, używane zejść na ziemię, aby zawrzeć związek małżeński z śmiertelników, taki czy inny sposób zasługuje na ten zaszczyt.

Jeśli uważasz, że starożytne legendy z tych związków urodziło się tylko znaki, które łączą w sobie nieskończoną listę zalet, umieszczając je ponad wszystkimi innymi ludźmi na ziemi, w której życie przynoszą ład i harmonię. Tylko jeden problem pozbawieni kompletności szczęścia – oni urodzili śmiertelników.

Syn ziemskiego króla i bogini morza

Okazało się, że król Peleus ftiysky raz odwrócił głowę bogini morza Thetis. Znalazł drogę do głębi damy serca, a owocem jej chwili słabości był legendarny Achilles, odziedziczone po matce wszystkie zalety związane z bogów, ale jego ojciec pozostał śmiertelny.

Chcąc wypełnić tę lukę, Tetyda ucieka się do starych i sprawdzonych narzędzi, opuszczając go zaraz po urodzeniu w wodach rzeki Styks, która wpłynęła do podziemi. Z tego wszystkiego ciało niemowlęcia została pokryta niewidzialnego ale nieprzeniknioną powłoce, która nie jest w stanie zniszczyć żadnej broni. Wyjątkiem był tylko piętę, na którym jego matka trzymała go, spadając do wody.

To była jego jedyna podatny na miejscu, i jest utrzymywane w tajemnicy. Jednak patrząc w przyszłość, powinniśmy powiedzieć, że ten, kto zabił Achillesa, a skończył swoje życie, pomimo wszystkich wysiłków Thetis jako zwykły śmiertelnik, wiedział o tym. A imię mordercy zostaną ogłoszone do końca tej historii, aby nie naruszać praw gatunku, a nie w celu zmniejszenia nasilenia działki intryg.

Mentorzy młody książę

Za edukację przyszłości ojca bohatera podniósł dwa mentorów. Jednym z nich był stary i mądry Phoenix, który nauczył chłopcu przyzwoite maniery medycynę i dodawanie wierszy, bez którego w tamtych czasach mógł przejść i ignorantem chama. Drugi stał się centaur Chiron nazwie.

W przeciwieństwie do swoich współplemieńców – przebiegłych i podstępnych stworzeń, był wyróżnia otwartość i życzliwość. Całe jego nauczanie było jednak, aby zapewnić, że karmione Achilles' Niedźwiedzi mózgi i smażone lwy. Ale taka dieta wyraźnie skorzystał z chłopcem, w wieku dziesięciu lat został łatwo zabity gołymi rękami i dzika dogonić jelenia.

Ucieczka z wyspy Skyros

Kiedy wybuchła wojna, w której Grecy z ich licznych sojuszników rzucili się do murów Troi, gdzie zasady królowej Heleny, uznaną najpiękniejszą kobietę wszech czasów, nasz bohater miał piętnaście lat. Nawiasem mówiąc, ten szczegół pozwala określić dokładnie wiadomo, w jakiej żył Achilles roku. Początek wojny trojańskiej historyków pochodzą z przełomu XIII i XII wieku pne, oznacza to, że urodził się około 1215 pne. AD lub tak.

Bogini Tetyda, pomimo faktu, że jego syn w wodzie Sixx, uczynił go niemal nieśmiertelne przyznaje jednak możliwe śmierci Achillesa. Postanowiła nie ryzykować i zabezpieczyć ją z kampanii, w której miał wziąć udział. W tym celu moc bogini magii przesunięty syna na wyspie Skyros, gdzie ubrany jak kobieta ukrywa się przed poborem do wojska wśród córek lokalnego króla Lycomedes, naiwnej ufności w jego czystości.

przebiegłości Odyseusza

Wkrótce jednak przywódca Greków Agamemnon dowiedział się o miejscu pobytu Achillesa i Odyseusza wysłane do niego. Przed nim stał posłańca raczej pikantny zadanie – rozpoznać młode dziewczęta jeden który schował się pod kobiecej sukni jego męskości. Odyseusz i poradził sobie z nim znakomicie.

Przebrany za kupca, położył przed księżniczek luksusowe tkaniny, biżuterię i inne rzeczy, do których kobiety zawsze miał słabość, jak i między nimi, jak gdyby przypadkowo opuścił miecz. Gdy słudzy jego zespół opublikował okrzyk bojowy, wszystkie dziewczyny uciekł z krzykiem, a tylko jeden z nich chwycił broń dając mężczyznę i wojownika.

Towarzyszy kampania debiutant w całej wyspy. Szczerze opłakiwał Króla Lycomedes i łez jego córki Diedamiya, w łonie matki, która jest już w szóstym miesiącu zyskiwał syna siłę Achillesa (hero – bohater w ogóle).

Bohater przerażający wroga

Pod murami Troi, Achilles nie przyszedł sam, ale w towarzystwie stu tysięcy żołnierzy, którzy zostali wysłani do niego przez jego ojca, króla Peleusa, starości pozbawiony możliwości udziału w oblężeniu miasta. Dał jego syn pancerz sfałszowany przez niego raz Hefajstosa, boga i posiadał magiczne właściwości. Wojownik, okradł je, stał się niezwyciężony.

W poemacie „Iliady” Homera, opowiada o tym, jak za pomocą dar ojca, syna przez dziewięć lat walczył, przynosząc terror trojanów i chwytając jedno miasto po drugim. Dzięki magicznymi mocami, nadał mu wodach Styksu, a także zbroje ojca, był odporny na wroga, ale ten, kto zabił Achillesa w wojnie trojańskiej (co zostanie omówione poniżej), wiedział, że jego słaby punkt, a do czasu pozostawał w cieniu.

Zazdrość, niewoli duszę wojownika

Niezliczone czyny popełnione przez Achillesa, przyniosła mu wielką sławę wśród zwykłych żołnierzy i spowodował zazdrość, pożera ich głównodowodzący Agamemnona. Wiadomym jest, że ten niski uczucie cały czas zachęca ludzi do hańby, a czasem nawet przestępstwo. I nie był wyjątkiem i grecki kapitan.

Pewnego dnia, wracając z rutynowym nalocie, Achilles między innymi doskonałej produkcji doprowadziło do niewoli, którego ojciec Chris był kapłanem Apollina. Agamemnon, wykorzystując swoją pozycję zajęła Achillesa, z którym nie miał nic przeciwko, jak to było wtedy zafascynowany drugiej niewolnica nazwie Bryzejda.

Wkrótce nieszczęsny kapłan był w greckim obozie i poprosił o córką bogatego okupu, ale został odrzucony. W desperacji, zawołał o pomoc Apolla i wszedł pozycję swoich sług, wysłanych w dół na przestępców córkę zarazę. Grecy nie mają czasu, aby pochować zmarłych. Jest wśród nich Kalhant wieszcz, które przekazywane z bogami, powiedział, że śmierć nie będzie z powrotem w dół, aż Chris odbiera córkę, a Apollo bogate ofiary.

Agamemnon musiał przestrzegać, ale w odwecie, wziął z dala od ukochanej Bryzejda Achillesa i że ofiarowane bóstwu. Tego samego charakteru meanly nadużywane i znieważył w obecności podległych nim żołnierzy. Akt ten stał się wszyscy przez zaskoczenie jako pierwszy głównodowodzący miał reputację nie tylko odważny, ale także całkiem dżentelmenem. Nie ma wątpliwości, że nie było bez magii. Co więcej, możliwe jest, że zły czar na niego zesłał był tym, który zabił Achillesa na końcu wiersza retells nas. Ale jego nazwa zostanie ogłoszona później.

zawstydzeni zazdrosny

Znieważony i niewinnie pozbawieni swoich najlepszych niewolników, Achilles odmówił dalszego udziału w wojnie niż ucieszył trojany drżał z jednej z jego rodzaju. Pojawiające się na brzegu morza, nazwał od jej głębokości matkę, morze bogini Thetis i usłyszał jego historię, błagała Zeus, Najwyższego Boga, aby pomóc Trojanie pokonaniu armii Agamemnona i pokazać mu, że bez Achillesa ich czeka nieuchronna śmierć.

I tak się stało. Przychylny Zeus dał siłę do trojanów, i zaczęli bezlitośnie zniszczyć swoich wrogów. Katastrofa wydawała się być nieunikniona, a niesławny zazdrosny nic do zrobienia, ale publicznie, w obecności wszystkich tych samych żołnierzy, aby przynieść Achillesa przeprosin i odszkodowania za zniszczenie Bryzejda dać mu kilka pięknych niewolnika.

Najnowsze wyczyny Achillesa

Po tym wielkoduszny Achilles przebaczył sprawcy oraz z jeszcze większą furią zaczął napadać obrońców miasta. Okres ten jest jednym z najbardziej znanych exploitów – zwycięstwo w meczu z liderem Trojanie Hector. Achilles jest w stanie nie tylko, aby go uruchomić, ale już trzeci bieg wokół murów Troi, a dopiero potem przebił włócznią.

Ale bogowie nie chcą, aby Achilles był świadkiem upadku Troi, i że będą one wykonywane z jednego, który zabił Achillesa. Krótko przed śmiercią, zrobił swój ostatni wyczyn – odniósł zwycięstwo nad wieloma pięknymi, ale zdradliwe i złych Amazonek, którzy przyszli z pomocą trojanów, kierowany przez ich lidera Penfesileey.

Śmierć Achillesa

Starożytni pisarze w dużej mierze sprzeczne ze sobą, w życiu Achillesa mimo jednogłośnie na obraz jego ostatnich godzin. Według ich zeznań, jeden dzień próbował przebić się do oblężonego miasta poprzez jego głównej bramy. Nagle droga została zablokowana, nikt inny niż sam Apollo, nie całkiem jeszcze pogodzić z Grekami po tej historii z córką swego kapłana.

Apollo, oczywiście, wiem, kto Achillesa. Fakt, że ukoronowany chwałą pięknej bogów, miał haniebną zawiść i zazdrość w stosunku do śmiertelnego człowieka, myślę, jak on, standard urody. O szkodliwości tego niskiego poczucia wśród osób już o których mowa w naszej historii, w tym przypadku, że zostały dostrzeżone przez imienia bóstwa.

Achilles blokując drogę, ale czeka mimo szacunku do jego leczenia, on zamiast otrzymała rude krzyczeć i grozić być przebity włócznią, jeśli nie jest to bardzo godziny usunie z drogi. Obrażony, Apollo odsunął się, ale tylko w celu natychmiastowego dokonania zemsty.

Ponadto, autorzy różnią się nieco w opisie tego, co się stało. Według jednej z wersji, niech sam Apollo sprawcę po strzałką śmiertelnego, i to właśnie on zabił Achillesa. Z drugiej strony, to jest niegodziwość jest zazdrosny Bóg polecił Paryż – syn króla trojańskiego w sąsiedztwie. Ale jak strzałka uderzył Achillesa w jego zagrożone tylko miejscu, które tylko Apollo wiadomo, nie ma wątpliwości, że wysłał jej latania. Ktokolwiek zabił piętę Achillesa, nie mógł poznać jego tajemnice. Dlatego bohater zabijania nadana Apollo – najpiękniejszy z bogów, ale nie udało się przezwyciężyć niskie i małostkowe uczucia.

Achilles historia inspirowana plejadę dawnych poetów, którzy poświęcili swoje prace do niego, z których niektóre osiągnęły nasze dni. Wiele z nich uważane za najlepsze przykłady starożytnej poezji greckiej. Nie ma wątpliwości, że największą sławę wśród nich Homer zarobił swój słynny wiersz „Iliadzie”. Ona też urodziła Śmierć Achillesa popularnego wyrażenia – „pięta Achillesa”, oznaczający słaby, podatny miejsce.