297 Shares 3380 views

Automatyczne Sudaeva AC-44: konstrukcja i specyfikacje

Dzisiaj, nawet zabawne, aby dowiedzieć się, kto pierwszy stworzył ten typ broni strzeleckiej, jak automat. Ludzki przeniesione do niniejszego wynalazku specyficznie. Najpierw przyszła broń szybkiego potwór automatyczna, a następnie w różnych krajach zaprojektowany kompaktowy pistolet pistolet, a następnie, pod koniec II wojny światowej, stała się niezbędna nowa klasa broni znanych jako karabinów szturmowych, a później – maszyna. Współczesnych, zainteresowanych zagadnieniami historii wojskowo-technicznej, znanej z najbardziej znanych nazwisk w epoce projektantów, uwieczniony w tytule swoich śmiercionośnych stworzeń. Thompson, Schmeiser, Szpagin Degtyarev Kałasznikow. Automatyczne Sudaeva AC-44 wygląda i AK, i STG-44, co dało do myślenia, że Niemcy rzekomo budowa pierwszy pożyczył jeden z naszych projektantów, a potem z kolei to skopiowane z drugiej strony. Zwłaszcza w tej wersji upierają tych trochę orientuje się w tej dziedzinie, ale są podatne na kulcie wszystkie zachodnie.

Kto jest Sudan

Aleksy urodził się w 1912 roku w Sura (Simbirsk). Z piętnastu lat jako mechanik, a następnie studiował na uczelni, po których pracował w budownictwie transportowym. Wynalazca prowadzi od 1933 roku, a pierwsze projekty dysponuje jakąś wspaniałą przyrodę (jak na tamte czasy), w szczególności, zaproponowano użycie promieni podczerwonych do sterowania automatycznego karabinu maszynowego. Podczas służby w armii Sudanu poważnie interesuje się bronią. Potem była Institute w Gorkiego, pierwszy sukces twórczy, Dzierżyński Academy. Ochrona pracy była w języku niemieckim, język potencjalnego wroga kadet dowiedział się pomiędzy klasami od kursu podstawowego. Temat – projekt LMG.

Inżynier wojskowy 3-gie stopień AI Sudaevu pouczeni, aby uprościć karabiny przeciwlotnicze, a on poradził sobie z zadaniem znosząc wiele szczegółów, nie było konieczne, praca ta jest bardzo przydatna w dramatycznych miesiącach początkowej fazie wojny. Jednak najbardziej znaczący wkład był pistolet maszynowy PPS projektant-43. On zasługuje na oddzielną sekcję, a około Alexey wiedzieć, że mężczyzna był bardzo skromny, nawet nie lubią być fotografowane, wystarczy zapisać swoje zdjęcia do dokumentów, a oni nie są najlepszej jakości.

W swoim krótkim 34-letnim życiu tego utalentowanego inżyniera on osiągnął wiele. Jednym z jego dzieł było AC-44. Automatyczne Sudaeva znacznie wyprzedzał swój czas, ale niestety autor nie miał czasu, aby „przynieść”.

Oszałamiająca PPS-43

W rzeczywistości pojęcie „pistoletu maszynowego” i „maszyna” jest bardzo względne. W sztuce, a czasami popularnej literatury fachowej rzadko podzielają te warunki. żołnierze niemieccy i sowieccy autorzy często „uzbroić” karabiny maszynowe, natomiast P-40 i PCA – Classic pistolet maszynowy. Różnica jest w formacie amunicji. Podczas niemal całą wojnę i Wehrmacht i Armia Czerwona była uzbrojona z automatycznym próbki, oblicza się na wykorzystaniu krótkich nabojów pistoletowych. To pozwala nosić lżejsze amunicji, co jest bardzo ważne dla piechura. Debatę, która z pistoletów maszynowych (lub maszyn, jeśli będzie) była najlepsza, MP-40, lub PCA, nie ustępują przez dłuższy czas.

A odpowiedź na to pytanie, według wielu ekspertów, zupełnie nieoczekiwanych. Najlepiej w maszynie wojennej AI uznane Sudaeva – pistolet maszynowy PPS-43. Był lekki, solidny, zwarty, to oni byli uzbrojeni marines, spadochroniarze, harcerze i żołnierze pierwszej linii. To był prawdziwy majstersztyk, który naprawdę kopiowane po wojnie w wielu krajach jako oficjalny (na licencji), a także pirackiego.

Pojawienie się nowej klasy bronią

PPS-43 – maszyna Sudaeva 1943. AC-44 zaproponowany przez wojsko, jak wynika z jego indeksie, o kilka miesięcy, a ten wzór różni się od poprzedniego modelu fundamentalnie. Po pierwsze, jest ona przeznaczona dla tzw amunicja pośrednia 7,62 kalibru mniejszego niż karabin, ale znacznie wyższej mocy pistoletu. Po drugie, jego konstrukcja była zupełnie inna. Właściwie, kwestia została zmieniona architektura jest naprawdę niemiecki Hugo Schmeisser, pierwszy sformułował pojęcie „rapid-firing karabin szturmowy” w 1944 roku. Była to próbka GTS-44, co stanowi skrzyżowanie maszynowy i pistoletu maszynowego. Automatyczne Sudaeva AC-44 przypomina go w zarysie, a istnieją powody.

Na zwodniczy wygląd

Wiele wzorów techniczne podobne do siebie. Dzisiejsze samochody, na przykład, trudno jest dostrzec, a także myśliwce. Wygląd zewnętrzny jest podyktowana wymogami technicznymi projektantów kwestie projektowe są pragmatycznie, wybierając opcję najbardziej racjonalne. Maszyna AC-44 projekt AI Sudaeva przypomina "schmeissera" i AK-47, po pierwsze, sklep zakrzywiony róg, po drugie, chwyt pistoletowy, a po trzecie, wysoki muchę. Jednak wystarczy otworzyć pokrywę odbiornika, a staną się widoczne zakończyć wyjątkowość mechanizmu wewnętrznego. Ale wszystko po kolei.

sklep

Pierwszą rzeczą, która jest związana z innymi próbkami w oczach niewtajemniczonych obserwatora – forma klaksonu.

Opcje magazyn amunicji lokalizacja nie jest zbyt wiele. Dysk jest wygodny i kompaktowy, ale broń staje się trójwymiarowy, a to nie jest tak wygodne w noszeniu. sklep krawędź spoczywa na plecach na długich marszów przyczynia się do zmęczenia bojownika. Bezpośredni kontur (jak w niemieckim MP-40) jest możliwe, ale tylko wtedy, gdy zawiera naboje pistoletowe mających geometrię blisko cylindrycznych. I STG-44, AC-47 i AC-44 automatycznego Sudaeva zakończeniu (w głównym przykładzie wykonania) zakrzywiony w kształcie łuku Horn. Jest to spowodowane stożkowej (w przybliżeniu) tworzą pojemnik pośredni. W rozwiązaniu tym nie ma nic dziwnego, sama celowość. Nawiasem mówiąc, priorytetem wynalazku zakrzywionego łuku magazynu skrzynki dwurzędowemu potocznie „róg”, nie należy do niemieckiego Hugo Schmeisser jak jakoś założyć rosyjski mechanik, rusznikarz Fiodorow. Jego historia sięga 1916 roku patentu. To, nawiasem mówiąc, dla zwolenników teorii „zachodniego geniuszu technicznego.”

uchwyt

Moda – lady capricious, wpływa szereg czasami nieoczekiwane dziedzinach działalności ludzkiej. Jeśli Radziecki maszynowy-strzelec, uzbrojony PCA strzelał „obserwacji w karabin,” żołnierze Wehrmachtu dotrzymał MP-40 z jego prawej ręce jak pistolet. Ogólnie rzecz biorąc, wielką wartość miała, ale nowa generacja próbek w przeważającej części, zapewniają strukturze całego układu. On jest wykonana i arr maszyna Sudaeva. 1944 Close lokalizacja sklepu z uchwytem jest podyktowana wymogami zgodności ze stanem centrum masy.

widok z przodu i widok

Tak, latać wysoko, jak w STG-44. Ta forma jednostki mającej ustawiony jest najlepszym położeniu rury gazowej. Lufa jest niższe żebra przymocowane w części tylnej pokrywy skrzynki, a gdy zgrubienie jest mały, „opada” pola widzenia strzałką. W tym przypadku, brak wyrównania kolbą i lufą zatrzymuje kanał zaproponował Sudaevym była pierwotna decyzja. W rezultacie, produkcja zmniejszyła się, a zwiększona dokładność. Według tych wskaźników AU przekracza osławionej niemieckiej schmeissera.

Podobieństwo sylwetki, w ogóle, może służyć jedynie jako argument dla tych, którzy nie są zaznajomieni ze specyfiką projektowania broni, a zwłaszcza z technik produkcyjnych technologicznych. Znajdź program, realizacja których masowa produkcja będzie bezproblemowe, ale tak, że w wyniku jakości i wydajności cech pozostawały wysokie – to jest głównym zadaniem współczesnego inżyniera. Aby stworzyć prosty i dobry zawsze jest dużo trudniejsze niż do oddzielnego, nawet doskonały, ale skomplikowany wzór.

Porównanie AC i AK

Priorytet broń technologia w ogóle trudne pytanie. Korzystanie z cudzych pomysłów w tej dziedzinie aktywności nie jest postrzegane jako coś wstydliwego. Każda próbka z bronią w mniejszym lub większym stopniu jest wynikiem kompilacji z najbardziej udanych zespołów i mechanizmów stosowanych wcześniej.

Nie kwestionując zasadności Mihaila Timofeevicha kalashnikova, który stworzył najbardziej masywną maszynę w historii ludzkości, należy jednak zauważyć, że niektóre z rozwiązań technicznych Pożyczył od Aleksiej Iwanowicz Sudaeva. W niektórych, najbardziej ogólnym sensie, AC-44 – prekursorem AK-47. Możesz zacząć od samej zasady stosowania gazów siła napędowy do stworzenia warunków do następnego strzału. Jednak stałe przywiązanie do ramy przesuwnej tłok gazowy jest nadal stosowana w 1927 roku, projektanta przy projektowaniu Degtyaryov broń. „Kalash” i „Sąd” ma jeszcze jedną wspólną cechę technologiczny, obie próbki produkcyjne odbiornik jest produkowane przez tłoczenie. Być może żył głośnik projektant trochę dłużej, byłby wymyślił inne sposoby uproszczenia technologii, w czasie wojny osobiście nadzorował proces PPP i zespół kilka razy, aby propozycje usprawnień. Ale tak zadowolony los co M. T. Kałasznikow był w stanie doprowadzić swoje stworzenie do tej eleganckiej prostoty, dzięki czemu stał się jednym z symboli epoki.

Cechy i trudnych wyborów

Automatyczne Sudaeva AC-44 z odpowiedniego strukturalnego dostrajania może stać się podstawowym modelem Armii Radzieckiej, ale przedwczesnej śmierci autora w 1946 roku nie przyniosły prawdziwe twórczych planach. W 1944, szereg badań w dwóch wariantach próby, które wykazały pewne wady (głównie o niskiej wiarygodności udaru i wyrzutnik) być wyeliminowane. Ciężar urządzenia w różnych wersjach na około 5,5 kg. Pojemność magazynka było 30 rund, zakres precyzja Fire – do ośmiu metrów. Przyjąć AC-44 i nie podzielił losu wielu innych projektów, w tym maszyn Rukavishnikova Bulkin, Korobov, Dementieva. Co projektanci mieli dużo, ale miał wybrać tylko jedną próbkę.