104 Shares 5943 views

Jak pobrać zdjęcia z aparatu do komputera. Jak wrzucać zdjęcia na komputerze

Dzisiaj, aparaty cyfrowe poruszają nawet profesjonalnych mistrzów, ostatnio aktywnie skrytykował tę technikę. I nic dziwnego, bo postęp nie stoi w miejscu. Ulepszony wszystko w tym nowoczesnych kamer. I zwykli amatorzy i nie może mówić. Technologia cyfrowa zapewnia takie udogodnienia, które dziesięć lat temu było niemożliwe marzenie. W związku z tym pytanie, jak pobrać zdjęcia z aparatu do komputera, wiele z nich jest zainteresowany dzisiaj. Zbadajmy to w szczegółach.

kabel połączeniowy

W zestawie z każdym nowoczesnym aparatem koniecznie wyposażony w specjalny przewód, przez który można podłączyć do komputera PC lub notebooka. Każdy z nowoczesnego komputera lub laptopa istnieją specjalne prostokątne gniazdo (USB-port) jest przeznaczony do podłączenia różnych urządzeń zewnętrznych. Zazwyczaj są one umieszczone z tyłu jednostki systemowej. Gniazdo to jest dostępne w aparacie. Jednak w przeciwieństwie do komputera z portami USB, porty innymi urządzeniami, zwykle mają nietypowe rozmiary. Dlatego producenci aparatów i ich wyposażenie doukomplektovyvayut kabla adaptera. Dzięki tej poprawce kwestia jak rzucać fotografię na komputerze, to jest bardzo proste. Takie rozwiązanie pozwala na podłączenie do komputera bez żadnych problemów było.

Płyta CD z oprogramowaniem

Zawarte w uzupełnieniu do kabla, należy jechać i jechać ze specjalnym oprogramowaniem sterownika.
Jest to konieczne do zapewnienia interoperacyjności systemu operacyjnego komputera z zewnętrznego programu. Oczywiście, kwestia sposobu pobierania zdjęć z aparatu do komputera, opiera się przede wszystkim w kwestii instalacji sterownika. Proces jest dość prosty. Wszystko, czego potrzebujesz, aby użytkownikowi – jest włożona do napędu. Najczęściej Następnie program działa niezależnie. Trzeba tylko wybrać język, a jeśli to konieczne, umożliwiają instalację dodatkowego oprogramowania.

Co się dzieje w przypadku podłączania urządzeń

Więc już zainstalowany sterownik i podłączyć kamerę do laptopa lub komputera za pomocą kabla. Co się dzieje potem? Przede wszystkim, trzeba będzie włączyć samego aparatu. Po tym, Kreator instalacji systemu Windows będzie testować nowy sprzęt. W takim przypadku, jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, napis pojawi się na ekranie, którego znaczenie jest zapewnienie, że urządzenie jest gotowe do użycia. Udane połączenie można znaleźć i pojawi się w „Komputer” ikona kamery. W tym samym zgłoszeniu kiedy ta ikona bezpiecznego usuwania będą widoczne. Następnie można pobrać na zdjęciu PC bez żadnych problemów.

Praca z programem transferu plików

Po podłączeniu aparatu do komputera na ekranie pojawi się okno, w którym system operacyjny zapyta, co zrobić z plikami na podłączonym urządzeniu. Najprostszą rzeczą – aby znaleźć listę rozwijaną, że program zainstalowany na komputerze z kierowcą. Transfer zdjęcie jest najprostszym sposobem, za pomocą niego. Nie dążyć aplikacja za każdym razem ponownie podłączyć kabel, należy umieścić pole wyboru obok pola „Zawsze wykonuj wybraną akcję”.

Tak, jak pobrać ze zdjęć aparat do komputera? Po kliknięciu OK, pojawi się nowe okno z monitem, aby rozpocząć transfer. Domyślny wtrysk odbywa się w „Pictures” biblioteki. W tym przypadku, za każdym razem tworzy nowy folder, którego nazwa jest data przekazania.

Jak utworzyć specjalny folder dla zdjęć

Jak pobrać zdjęcia z aparatu, okazało się. Teraz przyjrzyjmy się, jak organizować i przechowywać.
Aby zmienić ustawienia przesyłania plików należy kliknąć przycisk Zmień, a następnie kliknij „Przeglądaj”. W oknie, które pojawi się w wymaganym katalogu, należy utworzyć nowy folder, takich jak rozmowy i otwórz go, a następnie kliknij przycisk OK. W rezultacie, zdjęcia zostaną zapisane w określonym miejscu to ty.

W razie potrzeby, można również zidentyfikować nazwy folderów, które zostaną utworzone w wybranym katalogu podczas przesyłania plików. Aby to zrobić, przejdź do pkt Utwórz nowy podfolder dla każdego transferu. W oknie, które zostanie otwarte, wprowadź nazwę pliku i licznika. Nazwa może być cokolwiek. Jako licznik, można użyć daty utworzenia, a można podać numer seryjny. Gdy program jest ustawiony, naciśnij przycisk OK. Dzięki tej aplikacji w przyszłości kwestia sposobu pobierania zdjęć z aparatu do komputera, aby stanąć przed nie będzie w ogóle. Czy wystarczy podłączyć kabel, a następnie w oknie wyświetli zainstalowane programy.

Ostatnim etapem

Po wszystkie niezbędne pliki zostaną przeniesione do komputera, wtyczka może być wyciągnięta z gniazda.
Pre-aparat powinien być wyłączony. Ponadto, konieczność „ostrzec” o tym, jak wyłączyć system. W zasobniku systemowym, można zobaczyć specjalną ikonę z zieloną strzałką, na które należy kliknąć. Po tym, okno pojawi się tylko z jednego punktu. Zgodnie z nią, i będzie trzeba kliknąć. Następnie odłącz aparat. Ignorować wszystkich tych działań nie może być. W przeciwnym razie system operacyjny aparatu może być uszkodzona.

awaryjna

Jeśli jesteś właścicielem nowoczesnego laptopa, a pod ręką, z jakiegokolwiek powodu, nie ma kabla, można użyć innej metody. Aby przesłać pliki, trzeba będzie wyciągnąć kartę pamięci z aparatu i włożyć ją do czytnika kart. Tak nazywamy specjalną szczelinę w laptopie znajdujący się od końca. Komputer rozpoznaje kartę jako dysk wymienny. Pojawi się okno autoodtwarzania na ekranie. Po przeniesieniu plików trzeba będzie wyciągnąć kartę i włóż ją z powrotem do aparatu. Zbyt częste stosowanie tej metody nie jest tego warta. Ze stałą delikatne pociągnięcie karty szybko zawieść.

Jak widać, podłącz aparat do komputera i przesyłania plików – proces, który nie jest niczym szczególnie skomplikowana nie jest reprezentowana. Najważniejsze – aby wstępnie zainstalować ze sterownika dysku i oprogramowania. Podczas pobierania plików kierują się zaleceniami programu. Nie jest konieczne, oczywiście, zapominać, że kilka prostych kroków, aby wykonać przed ciągnąc za przewód.