495 Shares 8645 views

20 najbogatszych w historii przestępców

Jeśli chcesz być milionerem, staram się nie angażować się przestępstwa. Dla wielu jest to oczywiste. Niemniej jednak, wiele z nich zignorował prawo i stał się obrzydliwie bogaty z tego powodu. Zawsze istnieje ryzyko, że ktoś zajmie swoje miejsce, może to dlatego, że przestępcy mają tyle pieniędzy. Transakcja rzeczy, które nigdy nie można kupić w sklepie – to ogromne źródło dochodu dla najbogatszych przestępców na świecie. Spośród wszystkich organów karnych, którzy kiedykolwiek żyli, zebraliśmy listę tych, którzy zarobił najwięcej pieniędzy. Pamiętaj, że nie spróbować tego samemu. Można zauważyć, że wśród tych wszystkich ludzi, jest coś wspólnego. Mianowicie, gdzie zakończył swoje życie – w więzieniu.

20. Frank Lucas (52 milionów dolarów)

Według biografii Franka Lucasa, on jest byłym handlarzem narkotyków. Pomimo faktu, że handel narkotykami stanowi zysk milionów w więzieniu spędził tylko 12 lat swojego życia. Lucas specjalizuje się w transporcie heroiny do Stanów Zjednoczonych, a zrobił to w najgorszy możliwy sposób. Kontrabanda była ukryta wewnątrz trumny zmarłych żołnierzy amerykańskich. Życie Lucas został wyświetlony w filmie „American Gangster” (2007), z Denzelem Washingtonem.

19. Jose Figueroa Agosto (100 mln $)

Jose Agosto – jest to człowiek, który nie lubi zajmować się władze. To był największy handlarz narkotyków w Puerto Rico, za co został aresztowany i skazany na 209 lat więzienia. Ale szybko uciekł i pojawił się w sąsiedniej Republice Dominikany.

Zamiast zmienić swoje życie i nie wychylać się w nowym kraju, Figueroa wrócił do gry z handlem narkotykami. Został aresztowany, ale zwolniony z powodu Agosto użył podrobionych dokumentów. W 2009 roku następuje kolejne aresztowania. W 2010 roku został ponownie złapany Agosto, a on nawet nie próbował uciekać. Jego majątek – 100 mln $ – przestępca ukrywa gotówka w oddzielnym miejscu, który odmówił nazwać policję. Więc jeśli znajdziesz – to wszystko jest twoje! Ale trzeba udostępnić swoje odkrycie z FBI.

18. Dzhordzh Yang (100 milionów dolarów. Dolarów)

Dzhordzh Yang pochodzi z Bostonu, Massachusetts, za którą otrzymał nie bardzo twórczy pseudonim George Boston. W 1980 roku młody był człowiekiem, który niósł do brzegów Ameryki prawie cały kokainy. W 1984 roku został aresztowany i skazany na 20 lat więzienia, ale w czerwcu 2014 roku został zwolniony.

Być może złagodzić cios czasu spędzonego w więzieniu, filmie biograficznym o życiu sprawcy została wycofana. Większość ludzi była podekscytowana, kiedy widzieliśmy, że główną rolę w filmie zagra Dzhonni Deppa. Ale jak Yang została zablokowana w momencie dopuszczenia filmu, nie był w stanie cieszyć się jego sławę.

17. Niki Stodoły (105 mln dolarów)

Niki Stodoły miał znacznie lepszą pseudonim, w porównaniu z Young – Mr. Untouchable. On jest teraz 81 lat, a on wciąż żyje. Barnes zaczął z tym, co stało się heroina. Po młody Barnes został skazany na heroinę, odmówił uzależnienia, ale był w działalności leczniczej zamiast. Być może można zrobić dużo więcej pieniędzy niż kupując je dla siebie, sprzedając narkotyki.

Barnes zdobył naprawdę dużo pieniędzy, a on był w stanie uniknąć policji przez długi czas. Głównie dlatego, że wielu policjantów pracujących dla niego. Twierdząc, że nietykalny, był tak rozgniewany Jimmy Carter, że prezydent podpisał dekret o jego aresztowaniu. Więc Barnes otrzymał dożywocie. Ale on nadal wyszedł w 1998 roku i choć rzucił handel narkotykami, zaczął zarabiać pieniądze, opowiadając swoją historię. Wyobraźmy sobie, że trzeba było zrobić, aby prezydent osobiście podpisał nakaz aresztowania?

16. Paweł Lir Alexander (170 mln)

Alexander, lub El Loco wznosi jak wszyscy nazywali go, był biznesmenem. Poprzez kontrolowanie podaży kokainy do Stanów Zjednoczonych, jednocześnie pomagając rząd federalny aresztować innych przemytników udając praworządnym obywatelem. On zgromadził fortunę, będąc tylko przemytnikiem w mieście, a wkrótce przeniósł się do USA z Brazylii.

W Ameryce to i złapać, i Aleksander musiał spędzić 12 lat w więzieniu. Potem został wysłany z powrotem do Brazylii, gdzie został skazany na 42 lat więzienia. Mógł wyjść w 2011 roku, ale udało mu się uciec. Policja wciąż nie może go znaleźć.

15. Yeh Zhenli Gon (300)

Jego historia jest dość ciekawa. Zamiast sprzedawać narkotyki na ulicy, pracował dla firmy farmaceutycznej w Meksyku, który dostarczył pseudoefedrynę z Chin. Po zarobił dużo pieniędzy, zacząłem żyć w Meksyku, a obecnie jest członkiem kartelu Sinaloa.

Swoich aktywów w USA osiągnęła $ 200 milionów dolarów. Ma również dochody z Meksyku, Europie i Hong Kongu. Większość może stać się bogatym, nawet w jednym kraju, nie wspominając już cztery.

14. Dzhozef Kennedi (400)

Dzhozef Kennedi, ojciec prezydenta Johna F. Kennedy'ego, był ambasador Wielkiej Brytanii w trakcie swojej kariery. Jednak to nie było głównym źródłem jego dochodów. Urodził się w zamożnej rodzinie, ale w dobie zakazu przemycony alkohol. Jednak ta nie została potwierdzona oficjalnie. Pieniądze, które otrzymał od bootlegging, zainwestował w nieruchomości. Wszystko to razem pomogła mu stać się naprawdę bogaty polityk.

13. Ricky Ross (600)

Nie należy mylić ze słynnym raperem, nawet jeśli wyglądają one podobnie. Ricky Ross zarobił miliony na handlu kokainą w Los Angeles w 1980 roku, kiedy to było powszechne. Został aresztowany w 1996 roku podczas operacji specjalnej kiedy federalni zdobywał ponad 90 kilogramów narkotyków. Ale życie Rikki Rossa została obniżona i został wydany w 2009 roku. W czerwcu 2014 roku opublikował książkę z historią jego życia, i pozwała rapera do wspomnianego wykorzystania jego imienia.

12. Rafael Caro Quintero (650000000)

On stworzył kartelu Guadalajara w Meksyku, a razem dokonał tego rodzinnego biznesu z bratem. Nie zwykły rozruch do tej pory, ale byli w stanie zarobić dużo pieniędzy. Caro jest poszukiwany przez wielu morderstw jak członków kartelu i agenta federalnego i pilota.

Quintero został skazany na 40 lat więzienia za morderstwo (ale nie za handel narkotykami) w 1985 roku, ale w 2013 roku został zwolniony z więzienia w Kostaryce. W agencji federalnych USA i Meksyk nadal chętnie się z nim spotkać, on jest teraz na wolności.

11. Joaquín Guzmán (1000000000)

W 2009 roku magazyn „Forbes” o nazwie Joaquín Guzmán jednego z mocą ludzi we współczesnym świecie. Był szefem słynnego „kartelu Sinaloa” w Meksyku, i był najlepszy w branży handlu narkotykami od 2003 roku.

Loher został aresztowany w 1993 roku, ale wykorzystał swoje wielkie bogactwo przekupić strażników więziennych w Gwatemali. Uciekł w 2001 roku. Meksyk i Stany Zjednoczone zaoferowały znaczną premię za jego aresztowania. Po 13 latach poszukiwań, meksykański rząd nie był w stanie znaleźć go w lutym 2014 r. Poddał się spokojnie, co jest dość rzadkie dla osób z tej listy.

10. Al Capone (1300000000)

Al Capone, chyba najbardziej znany gangster w historii Stanów Zjednoczonych. Jako młody człowiek przeniósł się z Nowego Jorku do Chicago, aby stać się ochroniarzem dla przemytników, którzy brali udział w podaży alkoholu w czasach prohibicji. W momencie, dowody przeciwko niemu było bardzo trudne do znalezienia. Jednak rząd USA mógł go aresztować, ale tylko pod zarzutem uchylania się od płacenia podatków. Dla tych zbrodni został skazany na 11 lat więzienia, ale służył tylko 8. Zmarł kilka lat później, kiedy doznał udaru mózgu. Biorąc pod uwagę jego życie, to tylko kwestia czasu.

9. Griselda Blanco (2000000000)

Ona jest jedyną kobietą na liście. Griselda stał się jednym z przywódców kartelu „Medellin” w Kolumbii, a także miał sklepy w Miami. Każdego roku pod jego kontrolą w Stanach Zjednoczonych spadły ogromne ilości kokainy. Jej twarde sposoby pracy przyniosła jej przydomek The Black Widow. Stosunki blanco z kartelem niemal ustał, kiedy dołączył do członków rodziny Ochoa. Przez długi czas była w biegu, ale w 2012 roku został znaleziony dilerem, że został zastrzelony podczas wymiany ognia na drodze.

8. Carlos Leder (2700000000)

Jest on jednym z członków-założycieli kartelu „Medellin” w Kolumbii. Podobnie jak wielu ludzi na tej liście, był coraz kokainę w Południowej Florydzie i szerzyć ją w całym kraju. W młodym wieku, został aresztowany za kradzież samochodu w stanie Connecticut, gdzie poznał George'a Younga.

Po uwolnieniu Leder & Young sprzedawane tyle kokainy kupić skradziony samolotu. Jest w tym Leder dorobił, ale wpadł w ręce agentów federalnych. On jest nadal odsiaduje wyrok w więzieniu za nielegalne kontrabandy.

7. braci Rodriguez Orejuela (3000000000)

Gilbert i Michel Orejuela, z innymi partnerami stworzył swój własny kartel, znany jako „Cali”, aby udowodnić, że przedsiębiorczość jest powszechne nawet w świecie handlu narkotykami. Zaczęli z przemytu marihuany, ale wkrótce włączony do kokainy. Byli odpowiedzialni za praktycznie cała produkcja w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Bracia zostali aresztowani w czerwcu 1995 roku, podczas najazdu kolumbijskiej policji. Udało mi się zebrać sporo dowodów, tak, że bracia zostali skazani na więzienie. W okresie sześciu miesięcy (2002-2003) zostały wydane, ale wkrótce został ponownie aresztowany. Obecnie bracia Orejuela są w amerykańskim więzieniu.

6. Jose Gonzalo Rodriguez (5000000000)

Gonzalo był również członkiem kartelu „Medellin”. Nie był w stanie zrobić tyle pieniędzy, że „Forbes” w 1988 roku, został zmuszony do nazywają go jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Po kolejności prezydenta Busha do karania prania pieniędzy, Gonzalo został zmuszony do ukrywania swoich dochodów. Był również organizatorem zabójstwa ponad dwa tuziny ludzi. Podczas aresztowania Gonzalo ludzi wystawił strzelaniny, w wyniku której jego syn został zabity. Gonzalo zabił się, trzymając granat do jego twarzy. Pomimo wielu wrogów, a jego pogrzeb z udziałem tysięcy ludzi.

5. Hung Ca (5000000000)

Khun Sa był zaangażowany nie tylko leki, ale także bardzo korzystne przemytu broni. Nawet w młodym wieku nauczył się walczyć i zorganizował swoją armię podczas wojny domowej w Chinach. To szybko rosła i zaczęła przemycać broń i opium.

Khun Sa był w stanie zwiększyć jego podaż opium w Nowym Jorku od 5 do 90%. Podał też sprzedać swoje pola opium Australii za $ 400 milionów dolarów, choć nie odmówili taką ofertę. Rząd Stanów Zjednoczonych wymaga wydania Khun Sa, ale rząd birmański z tego powodu i nie. Jego ostatnie lata spędził tam.

4. braci Ochoa (6000000000)

Bracia Jorge Luis Juan David i Fabio Ochoa byli również członkami kartelu „Medellin”. Zaczęli bardzo skromnie, z własną restauracją i gospodarstwie zwierząt. Jednak nie były one tak opłacalne, jak handel narkotykami. Podobnie jak wielu Kolumbijczyków w tym liście, że mają do czynienia z trudnościami w 1980 roku, kiedy nowy lider rządu powiedział, że chce, aby rozpocząć zatrzymania przestępców i ich transferu do sądu. Bracia udali się do czynienia zarzutu, zmniejszając karę w więzieniu. Teraz są na wolności.

3. Daud Ibragim Kaskar (6700000000)

To nie jest rodem z Kolumbii, czy Chiny, ale jeszcze udało się zarobić miliony za pomocą zorganizowanej. Brał udział w finansowaniu organizacji terrorystycznych, sprzedaży broni i narkotyków. To należy do Al-Kaidy przyciąga uwagę w Stanach Zjednoczonych, który wezwał ONZ do zamrożenia jego konto. Od Ibrahim jest poszukiwany w Stanach Zjednoczonych iw Indiach.

2. Amado Carrillo Fuentes (25000000000)

Amado rozpoczął swoją podróż na szczyt, zabijając bossa Juarez członek kartelu, który był sam. Więc stał się jego liderem. Z pomocą dwóch tuzinów samolotów on dostarczany kokainy z Kolumbii do Meksyku, który pomógł zwiększyć swój kapitał.

Aby uniknąć oskarżeń ze Stanów Zjednoczonych i Meksyku, Fuentes za pomocą chirurgii plastycznej zmienił swój wygląd. Niektórzy uważają, że ochroniarze Fuentes zabił swoją operację, aż znalazł się w chirurgii, a potem siebie. Ale na pewno nie jest znana do dziś.

1. Pablo Escobar (30 mld USD)

Lista ta jest kierowana przez najsłynniejszego barona narkotykowego, człowieka, który ma wiele nazw, ale jest jeszcze znana pod własnym – Pablo Escobar. Był szefem kartelu „Medellin” i zajmowała się wyłącznie handlem narkotykami. Każdego dnia ludzie w Stanach Zjednoczonych Escobar wydana kokainy o wartości $ 500 milionów dolarów.

Nawet pomimo faktu, że Escobar był znanym panu narkotyków, został wybrany członkiem Partii Liberalnej w rodzinnej Kolumbii. Był tak charyzmatyczny, że wiele zwykli ludzie go kochali. Ale Stany Zjednoczone i rząd kolumbijski nie podzielają tej opinii. Został oskarżony o przemyt narkotyków, morderstwa, bombardowania, przekupstwa, prania brudnych pieniędzy i korupcję. Ten przyniósł mu miliony przychodów, ale doprowadził do tego, że w 1993 roku, podczas potyczki z wojskami rządu kolumbijskiego, został zabity.